Flunarizinum WZF

(3 ocen, średnia: 8,33 na 10) 12345678910
Loading...

Działanie i wskazania

Flunarizinum WZF zawiera flunaryzy, zaliczaną do grupy tzw. antagonistów wapnia, która zapobiega zwężeniu naczyń krwionośnych.

Flunarizinum WZF stosuje się:
• w zapobieganiu migrenie klasycznej (z aurą) lub zwykłej (bez aury);
• w leczeniu objawowym zawrotów głowy pochodzenia przedsionkowego (błędnikowego) powstałych, np. wskutek zaburzeń lub uszkodzenia błędnika znajdującego się w uchu.

Skład

Substancją czynną leku jest flunaryzyny dichlorowodorek. Jedna tabletka zawiera 5 mg flunaryzyny (w postaci flunaryzyny dichlorowodorku).

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon K-25, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna uwodniona.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej bezpośrednio po kolacji, połykać w całości, popijając wodą.

Dawki leku oraz czas leczenia ustala lekarz, indywidualnie dla każdego pacjenta.

Podczas stosowania leku Flunarizinum WZF należy przestrzegać zaleconego przez lekarza dawkowania – nie przekraczać zaleconej dawki leku.

Zapobieganie migrenie
Dawki początkowe :
• dorośli poniżej 65 lat: 2 tabletki (lO mg) na dobę;
• dorośli powyżej 65 lat: 1 tabletka (5 mg) na dobę.

Dawki podtrzymujące (kontynuacja leczenia):
• w ciągu tygodnia przez 5 dni stosować zwykłe dawki, przez kolejne 2 dni leku nie przyjmować.

Jeżeli po 2 miesiącach stosowania leku w celu zapobiegania nagłym atakom migreny nie obserwuje się poprawy, należy zaprzestać stosowania leku i poradzić się lekarza.

Zawroty głowy
Stosować dawki takie jak w zapobieganiu migrenie.
Jeżeli po miesiącu stosowania leku w przewlekłych zawrotach głowy lub po 2 miesiącach zapobiegania napadowym zawrotom głowy nie obserwuje się poprawy, należy zaprzestać stosowania leku i poradzić się lekarza.

Przedawkowanie

Po zastosowaniu większej niż zalecana dawki leku może wystąpić uspokojenie oraz uczucie osłabienia, niemocy i bezsilności (astenia). Po zażyciu dużej liczby tabletek Flunarizinum WZF mogą wystąpić objawy takie jak nadmierne uspokojenie, pobudzenie i przyspieszenie akcji serca (zwane kołataniem serca). W przypadku wystąpnia tych objawów należy poradzić się lekarza.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek należy przyjmować doustnie, najlepiej bezpośrednio po kolacji, aby uniknąć podrażnienia żołądka. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.

Nie należy pić alkoholu podczas stosowania leku Flunarizinum WZF, ponieważ może wystąpić nadmierne uspokojenie i senność.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

Nie należy stosować leku Flunarizinum WZF w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

4 OPINIE O LEKU

  1. Witam. Brałam te tabletki przez miesiąc. Jedna tabletka przed snem. Dostałam je na zawroty i bóle głowy. Po miesiącu stosowania poczułam ogromną poprawę. Naprawdę miałam bardzo silne zawroty głowy a te tabletki to jakieś cudo. Mi pomogły w 100%.

  2. DOSTAŁAM TE TABLETKI , BO MAM CIĄGLE KŁOPOTY Z BÓLEM GŁOWY, A ZACZYNA SIĘ OD BÓLU OCZODOŁU , PRAKTYCZNIE BEZ PRZERWY. KILKA DNI BARDZO SILNY BÓL ,POTEM KILKA DNI PRZYTĘPIONY BÓL, I ZNÓW SILNY I TAK CIĄGLE .MAM WYSOKIE CIŚNIENIE , I BOJĘ SIĘ ZAŻYĆ TE TABLETKI. TERAZ BOLI MNIE CAŁA GŁOWA TAK, ŻE NIE MOGĘ JEJ NAWET DOTKNĄĆ. MOŻE KTOŚ TEŻ TAK MA I BIERZE TE TABLETKI JEŚLI TAK PORADŹCIE PROSZĘ CZY JE BRAĆ.

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here