Flunarizinum WZF

Flunarizinum WZF

Flunarizinum WZF zawiera flunaryzy, zaliczaną do grupy tzw. antagonistów wapnia, która zapobiega zwężeniu naczyń krwionośnych.

Flunarizinum WZF stosuje się:
• w zapobieganiu migrenie klasycznej (z aurą) lub zwykłej (bez aury);
• w leczeniu objawowym zawrotów głowy pochodzenia przedsionkowego (błędnikowego) powstałych, np. wskutek zaburzeń lub uszkodzenia błędnika znajdującego się w uchu.

Jaki jest skład Flunarizinum WZF, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest flunaryzyny dichlorowodorek. Jedna tabletka zawiera 5 mg flunaryzyny (w postaci flunaryzyny dichlorowodorku).

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon K-25, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna uwodniona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Flunarizinum WZF – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej bezpośrednio po kolacji, połykać w całości, popijając wodą.

Dawki leku oraz czas leczenia ustala lekarz, indywidualnie dla każdego pacjenta.

Podczas stosowania leku Flunarizinum WZF należy przestrzegać zaleconego przez lekarza dawkowania – nie przekraczać zaleconej dawki leku.

Zapobieganie migrenie
Dawki początkowe :
• dorośli poniżej 65 lat: 2 tabletki (lO mg) na dobę;
• dorośli powyżej 65 lat: 1 tabletka (5 mg) na dobę.

Dawki podtrzymujące (kontynuacja leczenia):
• w ciągu tygodnia przez 5 dni stosować zwykłe dawki, przez kolejne 2 dni leku nie przyjmować.

Jeżeli po 2 miesiącach stosowania leku w celu zapobiegania nagłym atakom migreny nie obserwuje się poprawy, należy zaprzestać stosowania leku i poradzić się lekarza.

Zawroty głowy
Stosować dawki takie jak w zapobieganiu migrenie.
Jeżeli po miesiącu stosowania leku w przewlekłych zawrotach głowy lub po 2 miesiącach zapobiegania napadowym zawrotom głowy nie obserwuje się poprawy, należy zaprzestać stosowania leku i poradzić się lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Po zastosowaniu większej niż zalecana dawki leku może wystąpić uspokojenie oraz uczucie osłabienia, niemocy i bezsilności (astenia). Po zażyciu dużej liczby tabletek Flunarizinum WZF mogą wystąpić objawy takie jak nadmierne uspokojenie, pobudzenie i przyspieszenie akcji serca (zwane kołataniem serca). W przypadku wystąpnia tych objawów należy poradzić się lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Flunarizinum WZF – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować doustnie, najlepiej bezpośrednio po kolacji, aby uniknąć podrażnienia żołądka. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.

Nie należy pić alkoholu podczas stosowania leku Flunarizinum WZF, ponieważ może wystąpić nadmierne uspokojenie i senność.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Flunarizinum WZF w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

Nie należy stosować leku Flunarizinum WZF w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Ulotka Flunarizinum WZF – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

FLUNARIZINUM WZF, 5 mg, tabletki (Flunarizinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Flunarizinum WZF m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

FLUNARIZINUM WZF, 5 mg, tabletki (Flunarizinum)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Flunarizinum WZF - forum pacjentów

Stosujesz Flunarizinum WZF? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

4 komentarze do wpisu „Flunarizinum WZF”

  1. Witam. Brałam te tabletki przez miesiąc. Jedna tabletka przed snem. Dostałam je na zawroty i bóle głowy. Po miesiącu stosowania poczułam ogromną poprawę. Naprawdę miałam bardzo silne zawroty głowy a te tabletki to jakieś cudo. Mi pomogły w 100%.

    Odpowiedz
  2. DOSTAŁAM TE TABLETKI , BO MAM CIĄGLE KŁOPOTY Z BÓLEM GŁOWY, A ZACZYNA SIĘ OD BÓLU OCZODOŁU , PRAKTYCZNIE BEZ PRZERWY. KILKA DNI BARDZO SILNY BÓL ,POTEM KILKA DNI PRZYTĘPIONY BÓL, I ZNÓW SILNY I TAK CIĄGLE .MAM WYSOKIE CIŚNIENIE , I BOJĘ SIĘ ZAŻYĆ TE TABLETKI. TERAZ BOLI MNIE CAŁA GŁOWA TAK, ŻE NIE MOGĘ JEJ NAWET DOTKNĄĆ. MOŻE KTOŚ TEŻ TAK MA I BIERZE TE TABLETKI JEŚLI TAK PORADŹCIE PROSZĘ CZY JE BRAĆ.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz