Flunarizinum WZF

Flunarizinum WZF to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną flunaryzynę. Jest to lek z grupy antagonistów wapnia, który zapobiega zwężeniu naczyń krwionośnych. Stosowany jest w zapobieganiu migrenie klasycznej (z aurą) lub zwykłej (bez aury). Lek ten jest również stosowany w leczeniu objawowym zawrotów głowy pochodzenia przedsionkowego (błędnikowego), które mogą powstać na skutek zaburzeń lub uszkodzeń błędnika. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Flunarizinum WZF. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Flunarizinum WZF zawiera flunaryzy, zaliczaną do grupy tzw. antagonistów wapnia, która zapobiega zwężeniu naczyń krwionośnych.

Flunarizinum WZF stosuje się:
• w zapobieganiu migrenie klasycznej (z aurą) lub zwykłej (bez aury);
• w leczeniu objawowym zawrotów głowy pochodzenia przedsionkowego (błędnikowego) powstałych, np. wskutek zaburzeń lub uszkodzenia błędnika znajdującego się w uchu.

Jaki jest skład Flunarizinum WZF, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest flunaryzyny dichlorowodorek. Jedna tabletka zawiera 5 mg flunaryzyny (w postaci flunaryzyny dichlorowodorku).

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon K-25, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna uwodniona.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Flunarizinum WZF – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej bezpośrednio po kolacji, połykać w całości, popijając wodą.

Dawki leku oraz czas leczenia ustala lekarz, indywidualnie dla każdego pacjenta.

Podczas stosowania leku Flunarizinum WZF należy przestrzegać zaleconego przez lekarza dawkowania – nie przekraczać zaleconej dawki leku.

Zapobieganie migrenie
Dawki początkowe :
• dorośli poniżej 65 lat: 2 tabletki (lO mg) na dobę;
• dorośli powyżej 65 lat: 1 tabletka (5 mg) na dobę.

Dawki podtrzymujące (kontynuacja leczenia):
• w ciągu tygodnia przez 5 dni stosować zwykłe dawki, przez kolejne 2 dni leku nie przyjmować.

Jeżeli po 2 miesiącach stosowania leku w celu zapobiegania nagłym atakom migreny nie obserwuje się poprawy, należy zaprzestać stosowania leku i poradzić się lekarza.

Zawroty głowy
Stosować dawki takie jak w zapobieganiu migrenie.
Jeżeli po miesiącu stosowania leku w przewlekłych zawrotach głowy lub po 2 miesiącach zapobiegania napadowym zawrotom głowy nie obserwuje się poprawy, należy zaprzestać stosowania leku i poradzić się lekarza.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Po zastosowaniu większej niż zalecana dawki leku może wystąpić uspokojenie oraz uczucie osłabienia, niemocy i bezsilności (astenia). Po zażyciu dużej liczby tabletek Flunarizinum WZF mogą wystąpić objawy takie jak nadmierne uspokojenie, pobudzenie i przyspieszenie akcji serca (zwane kołataniem serca). W przypadku wystąpnia tych objawów należy poradzić się lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Flunarizinum WZF – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować doustnie, najlepiej bezpośrednio po kolacji, aby uniknąć podrażnienia żołądka. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.

Nie należy pić alkoholu podczas stosowania leku Flunarizinum WZF, ponieważ może wystąpić nadmierne uspokojenie i senność.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Flunarizinum WZF w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

Nie należy stosować leku Flunarizinum WZF w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Flunarizinum WZF

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Ulotka Flunarizinum WZF – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Flunarizinum WZF przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Flunarizinum WZF m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Flunarizinum WZF w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Flunarizinum WZF

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Flunarizinum WZF? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

9 komentarzy do “Flunarizinum WZF”

 1. witam, czy ktoś z was stosując ten lek spotkał się z nagłymi napadami świądu skóry? Szczególnie wieczorem, ale zdarza się też swędzenie rano i w ciągu dnia. Straszne uczucie. Czy możliwe, że to skutek uboczny??

  Odpowiedz
 2. Dajcie sobie spokój z tym lekiem. Ja po 4 dniach stosowania 1 tabletki dziennie czułem się fatalnie! Ciśnienie wysokie, poty, niepokój i rozdrażnienie. Wyrzuciłem to świństwo do kosza. NIE POLECAM!

  Odpowiedz
  • Nie ma nic gorszego jak ten lek.
   Może i pomaga na migrenę ale to co robi z człowiekiem to masakra, niechęć do życia stany lękowe depresja. Człowiek dojść do siebie nie może mimo odstawienia. Nie polecam

   Odpowiedz
 3. Biorę ten lek 2 dzień… Na napięciowe bóle głowy.. Za wcześnie by coś o nim napisać ale dobrze znoszę te tabletki. Po pierwszej dawce senność… Po 2 już spoko. Czekam na poprawę…

  Odpowiedz
 4. Witam. Brałam te tabletki przez miesiąc. Jedna tabletka przed snem. Dostałam je na zawroty i bóle głowy. Po miesiącu stosowania poczułam ogromną poprawę. Naprawdę miałam bardzo silne zawroty głowy a te tabletki to jakieś cudo. Mi pomogły w 100%.

  Odpowiedz
 5. DOSTAŁAM TE TABLETKI , BO MAM CIĄGLE KŁOPOTY Z BÓLEM GŁOWY, A ZACZYNA SIĘ OD BÓLU OCZODOŁU , PRAKTYCZNIE BEZ PRZERWY. KILKA DNI BARDZO SILNY BÓL ,POTEM KILKA DNI PRZYTĘPIONY BÓL, I ZNÓW SILNY I TAK CIĄGLE .MAM WYSOKIE CIŚNIENIE , I BOJĘ SIĘ ZAŻYĆ TE TABLETKI. TERAZ BOLI MNIE CAŁA GŁOWA TAK, ŻE NIE MOGĘ JEJ NAWET DOTKNĄĆ. MOŻE KTOŚ TEŻ TAK MA I BIERZE TE TABLETKI JEŚLI TAK PORADŹCIE PROSZĘ CZY JE BRAĆ.

  Odpowiedz
  • Szukasz pomocy na forum? Przecież byłeś wcześniej u lekarza, który Ci to przepisał. Uważasz, że ludzie w internecie znają się od niego lepiej?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Flunarizinum WZF. Podziel się doświadczeniami na forum.