FLUNARIZINUM WZF

CO TO JEST I JAK DZIAŁA FLUNARIZINUM WZF? – OPIS I WSKAZANIA

Flunarizinum WZF zawiera flunaryzy, zaliczaną do grupy tzw. antagonistów wapnia, która zapobiega zwężeniu naczyń krwionośnych.

Flunarizinum WZF stosuje się:
• w zapobieganiu migrenie klasycznej (z aurą) lub zwykłej (bez aury);
• w leczeniu objawowym zawrotów głowy pochodzenia przedsionkowego (błędnikowego) powstałych, np. wskutek zaburzeń lub uszkodzenia błędnika znajdującego się w uchu.

SKŁAD FLUNARIZINUM WZF, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest flunaryzyny dichlorowodorek. Jedna tabletka zawiera 5 mg flunaryzyny (w postaci flunaryzyny dichlorowodorku).

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon K-25, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna uwodniona.

JAKIE JEST DAWKOWANIE FLUNARIZINUM WZF? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej bezpośrednio po kolacji, połykać w całości, popijając wodą.

Dawki leku oraz czas leczenia ustala lekarz, indywidualnie dla każdego pacjenta.

Podczas stosowania leku Flunarizinum WZF należy przestrzegać zaleconego przez lekarza dawkowania – nie przekraczać zaleconej dawki leku.

Zapobieganie migrenie
Dawki początkowe :
• dorośli poniżej 65 lat: 2 tabletki (lO mg) na dobę;
• dorośli powyżej 65 lat: 1 tabletka (5 mg) na dobę.

Dawki podtrzymujące (kontynuacja leczenia):
• w ciągu tygodnia przez 5 dni stosować zwykłe dawki, przez kolejne 2 dni leku nie przyjmować.

Jeżeli po 2 miesiącach stosowania leku w celu zapobiegania nagłym atakom migreny nie obserwuje się poprawy, należy zaprzestać stosowania leku i poradzić się lekarza.

Zawroty głowy
Stosować dawki takie jak w zapobieganiu migrenie.
Jeżeli po miesiącu stosowania leku w przewlekłych zawrotach głowy lub po 2 miesiącach zapobiegania napadowym zawrotom głowy nie obserwuje się poprawy, należy zaprzestać stosowania leku i poradzić się lekarza.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI FLUNARIZINUM WZF, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Po zastosowaniu większej niż zalecana dawki leku może wystąpić uspokojenie oraz uczucie osłabienia, niemocy i bezsilności (astenia). Po zażyciu dużej liczby tabletek Flunarizinum WZF mogą wystąpić objawy takie jak nadmierne uspokojenie, pobudzenie i przyspieszenie akcji serca (zwane kołataniem serca). W przypadku wystąpnia tych objawów należy poradzić się lekarza.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek należy przyjmować doustnie, najlepiej bezpośrednio po kolacji, aby uniknąć podrażnienia żołądka. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.

Nie należy pić alkoholu podczas stosowania leku Flunarizinum WZF, ponieważ może wystąpić nadmierne uspokojenie i senność.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ FLUNARIZINUM WZF W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

Nie należy stosować leku Flunarizinum WZF w ciąży i w okresie karmienia piersią.

ULOTKA LEKU FLUNARIZINUM WZF – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – FLUNARIZINUM WZF CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - FLUNARIZINUM WZF CENA, REFUNDACJA

FLUNARIZINUM WZF OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(2 ocen, średnia: 9,50 na 10)
Loading...

3 KOMENTARZE

  1. Witam. Brałam te tabletki przez miesiąc. Jedna tabletka przed snem. Dostałam je na zawroty i bóle głowy. Po miesiącu stosowania poczułam ogromną poprawę. Naprawdę miałam bardzo silne zawroty głowy a te tabletki to jakieś cudo. Mi pomogły w 100%.

  2. DOSTAŁAM TE TABLETKI , BO MAM CIĄGLE KŁOPOTY Z BÓLEM GŁOWY, A ZACZYNA SIĘ OD BÓLU OCZODOŁU , PRAKTYCZNIE BEZ PRZERWY. KILKA DNI BARDZO SILNY BÓL ,POTEM KILKA DNI PRZYTĘPIONY BÓL, I ZNÓW SILNY I TAK CIĄGLE .MAM WYSOKIE CIŚNIENIE , I BOJĘ SIĘ ZAŻYĆ TE TABLETKI. TERAZ BOLI MNIE CAŁA GŁOWA TAK, ŻE NIE MOGĘ JEJ NAWET DOTKNĄĆ. MOŻE KTOŚ TEŻ TAK MA I BIERZE TE TABLETKI JEŚLI TAK PORADŹCIE PROSZĘ CZY JE BRAĆ.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here