CROTAMITON FARMAPOL

CO TO JEST I JAK DZIAŁA CROTAMITON FARMAPOL? – OPIS I WSKAZANIA

Crotamiton Farmapol ma postać maści do stosowania miejscowego, wyłącznie na skórę. Jest lekiem przeciwświerzbowym i przeciwświądowym. Lek łatwo przenika do skóry.

Wskazania do stosowania:
– leczenie świerzbu,
– leczenie objawowe świądu różnego pochodzenia, w tym świądu alergicznego oraz świądu po ukąszeniu owadów.

SKŁAD CROTAMITON FARMAPOL, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest krotonylo-N-etylo-o-toluidyna (krotamiton).
1 g maści zawiera 100 mg krotamitonu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze): makrogol 400, makrogol 4000, woda destylowana.

JAKIE JEST DAWKOWANIE CROTAMITON FARMAPOL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Crotamiton Farmapol jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę.

Zalecane dawkowanie
Leczenie objawowe świądu
Cienką warstwę maści należy wcierać w swędzące miejsce na skórze. Lek należy stosować od 2 do maksymalnie 3 razy na dobę.

Dolegliwości zwykle ustępują po 6-10 godzinach od zastosowania leku.

Po zastosowaniu leku należy dokładnie umyć ręce.
Podczas stosowania leku Crotamiton Farmapol należy uważać, aby nie przedostał się on do oczu i na błony śluzowe. Jeśli do tego dojdzie, należy oczy lub błony śluzowe przepłukać wodą i skontaktować się z lekarzem.

Leczenie świerzbu
Przed zastosowaniem leku zaleca się wykąpać i osuszyć skórę. Cienką warstwę maści należy wcierać w skórę omijając twarz i owłosioną skórę głowy.

Lek stosować raz na dobę, najlepiej na noc, przez 3 do 5 dni.
Podczas leczenia świerzbu należy postępować zgodnie z przedstawionymi niżej szczegółowymi zaleceniami.
 Uważać, aby maść nie przedostała się do oczu ani na błony śluzowe. Jeśli do tego dojdzie, należy oczy lub błony śluzowe przepłukać wodą i skontaktować się z lekarzem.
 Po każdorazowym zastosowaniu leku należy dokładnie umyć ręce.
 Podczas leczenia świerzbu zaleca się kąpiel dopiero po 2-3 dniach od ostatniego smarowania.
W tym czasie należy dbać o podstawową higienę osobistą, tj. codzienną zmianę bielizny i mycie części ciała, które nie były smarowane.3
 Używane podczas choroby ręczniki, pościel, bieliznę i odzież należy wyprać w wysokiej temperaturze i wyprasować (aby skutecznie usunąć źródło zakażenia); rzeczy te należy przechowywać oddzielnie i nie używać ich przez co najmniej 2 tygodnie.
 Leczeniem profilaktycznym powinni zostać objęci domownicy i osoby z otoczenia chorego, nawet jeśli nie mają objawów zakażenia.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku Crotamiton Farmapol nie należy stosować u niemowląt w pierwszym roku życia. U dzieci (w wieku powyżej 1 roku) wystarczy jednorazowe zastosowanie leku.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI CROTAMITON FARMAPOL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Mogą wystąpić nieznaczne miejscowe podrażnienia skóry oraz pokrzywka (zaczerwienienie i swędzenie skóry). Omyłkowe połknięcie leku może spowodować podrażnienie błony śluzowej policzków, przełyku i żołądka, nudności, wymioty i bóle w nadbrzuszu. Jeśli pacjent omyłkowo zastosował lek doustnie, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ CROTAMITON FARMAPOL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wykonano stosownych badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka matki.

ULOTKA LEKU CROTAMITON FARMAPOL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE


CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – CROTAMITON FARMAPOL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE


REZERWACJA LEKU W APTECE - CROTAMITON FARMAPOL CENA, REFUNDACJA

CROTAMITON FARMAPOL OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here