Crisantaspase Porton Biopharma

Crisantaspase Porton Biopharma to lek zawierający 10 000 IU kryzantaspazy (L-asparaginazy pochodzącej z Erwinia chrysanthemi) w każdej fiolce. Jest to proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub do infuzji. Lek jest stosowany w skojarzeniu z innymi chemioterapeutykami w leczeniu pacjentów, głównie dzieci, z ostrą białaczką limfoblastyczną, u których wystąpiła nadwrażliwość (alergia kliniczna lub „cicha inaktywacja”) na asparaginazę pochodzącą z E. coli albo pegylowaną asparaginazę pozyskiwaną z E. coli. Jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Crisantaspase Porton Biopharma. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Crisantaspase Porton Biopharma i jakie są wskazania do stosowania?

Jakie jest działanie leku Crisantaspase Porton Biopharma?
Lek Crisantaspase Porton Biopharma jest stosowany w leczeniu nowotworu krwi oraz należy do grupy leków zwanych „lekami przeciwnowotworowymi i immunomodulującymi”. Jego działanie polega na zmniejszeniu stężenia asparaginy (aminokwasu) w organizmie. Asparagina to substancja, której komórki nowotworowe potrzebują do przeżycia.

W jakim celu stosuje się lek Crisantaspase Porton Biopharma?
Lek ten jest stosowany głównie w leczeniu dzieci z nowotworem krwinek białych (ostrą białaczką limfoblastyczną), u których wystąpiła reakcja alergiczna na inne podobne produkty lecznicze.
Lek ten jest stosowany jednocześnie z innymi metodami leczenia.

Kategorie powiązane:
Leki onkologiczne - leczenie nowotórów,

Reklama

Jaki jest skład Crisantaspase Porton Biopharma, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest kryzantaspaza (L-asparaginaza pochodząca z Erwinia chrysanthemi). – Każda fiolka zawiera 10 000 IU kryzantaspazy.

– Pozostałe składniki to: sodu chlorek, glukoza jednowodna, sodu wodorotlenek, kwas octowy lodowaty.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Crisantaspase Porton Biopharma – jak stosować?

Lekarz obliczy powierzchnię ciała pacjenta wyrażoną w metrach kwadratowych (m²) i na jej podstawie określi właściwą dawkę.

Zazwyczaj stosuje się dawkę 25 000 IU leku Crisantaspase Porton Biopharma na metr kwadratowy.

Ilość przyjmowanego leku może się zmieniać w zależności od stężenia asparaginazy (substancji czynnej tego leku) we krwi pacjenta, które będzie mierzone w trakcie leczenia.

Sposób podawania
Ten lek będzie podawany na jeden z następujących sposobów:
a) do żyły w postaci infuzji (podanie dożylne);
b) do mięśnia w postaci wstrzyknięcia (podanie domięśniowe).

Ten lek powinien być podawany przez lekarza albo pielęgniarkę w postaci wstrzyknięcia albo infuzji. Przed podaniem wstrzyknięcia albo infuzji, proszek zostaje bardzo dokładnie rozpuszczony (w roztworze soli fizjologicznej).

Leczenie pacjenta będzie prowadzone w sposób ciągły. Jeśli zaistnieje konieczność przerwania leczenia, będzie można je wznowić z zastosowaniem mniejszej dawki.

Czas trwania leczenia
Pacjent będzie przyjmować wstrzyknięcia trzy razy w tygodniu przez dwa tygodnie. W zależności od nowych wyników uzyskanych w badaniach klinicznych ten schemat może ulec zmianie.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent uzna, że przyjął większą niż zalecana dawkę leku Crisantaspase Porton Biopharma, musi natychmiast skontaktować się z lekarzem albo innym pracownikiem fachowego personelu medycznego.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Crisantaspase Porton Biopharma – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Crisantaspase Porton Biopharma w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, albo karmi piersią powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
• Nie należy stosować tego leku w ciąży, o ile nie jest to absolutnie konieczne. Jeśli pacjentka jest w ciąży, zajdzie w ciążę w trakcie leczenia z zastosowaniem tego leku albo planuje zajść w ciążę w najbliższej przyszłości, powinna natychmiast powiadomić o tym lekarza.
• W trakcie leczenia z zastosowaniem tego leku nie należy karmić piersią.

Płodność i planowanie rodziny
Nie można wykluczyć możliwości negatywnego wpływu na płodność u mężczyzny.
W stosownych przypadkach zarówno mężczyźni, jak i kobiety, muszą stosować antykoncepcję przed leczeniem z zastosowaniem leku Crisantaspase Porton Biopharma i przez pewien czas po jego zakończeniu.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Crisantaspase Porton Biopharma

Porton Biopharma Limited

Ulotka Crisantaspase Porton Biopharma – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Crisantaspase Porton Biopharma w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Crisantaspase Porton Biopharma

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Crisantaspase Porton Biopharma? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Crisantaspase Porton Biopharma. Podziel się doświadczeniami na forum.