Choligrip Max

Choligrip Max to lek, który łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Działa przeciwbólowo, zmniejsza gorączkę i pomaga udrożnić nos. Składniki aktywne to paracetamol, chlorowodorek fenylefryny oraz kwas askorbinowy. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazany jest do stosowania w leczeniu objawów grypy i przeziębienia takich jak bóle głowy, dreszcze, bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Choligrip Max zawiera 3 składniki aktywne: paracetamol, fenylefrynę i kwas askorbowy (witaminę C):
• paracetamol – działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo
• witamina C – witamina, której niedobory mogą wystąpić w pierwszych dniach przeziębienia i grypy
• fenylefryna – obkurcza naczynia krwionośne, udrożnia przewody nosowe i zatoki ułatwiając oddychanie.

Choligrip Max jest wskazany do krótkotrwałego leczenia objawów występujących w czasie grypy lub przeziębienia: gorączki, bólu głowy, bólu gardła, niedrożności przewodów nosowych i zatok przebiegającej z bólem.

Skład

Substancje czynne leku to paracetamol, kwas askorbowy (witamina C) i chlorowodorek fenylefryny.
Każda saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 70 mg kwasu askorbowego i 10 mg chlorowodorku fenylefryny.

Inne składniki leku to: sacharoza, kwas winowy, sodu cytrynian, aspartam, aromat mentolu i owoców leśnych Berry Fruits Flavorburst (zawiera 4-(parahydroksyfenyl)-2-butanon, kwas octowy, wanilinę, 1-mentol, d-limonen, aromat kwiatu bzu czarnego, olejek eteryczny bukko, sacharozę, maltodekstrynę, skrobię modyfikowaną E1450, olej słonecznikowy), barwnik Euroblend Blackcurrant (zawiera karmoizynę E122, zieleń S E142, żółcień pomarańczową E110, chlorek sodu, siarczan sodu, substancje lotne).

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat Jedna saszetka w razie konieczności co 4 do 6 godzin. Przed podaniem proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie. Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie konieczności dodać zimnej wody lub dosłodzić. Nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę. Nie przekraczać zalecanego dawkowania.

Bez zalecenia lekarza leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni. Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia więcej niż 4 saszetek leku w ciągu 24 godzin należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, nawet jeżeli nie występują żadne objawy niepożądane, ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem leku w ciążu lub podczas karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Ulotka Choligrip Max

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Choligrip Max (forum)

Stosujesz Choligrip Max? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Choligrip Max. Podziel się doświadczeniami na forum.