Choligrip HOT

Choligrip HOT to lek, który łagodzi dolegliwości bólowe, zmniejsza ciepłotę ciała oraz wpływa na udrożnienie nosa. Jest szczególnie polecany do stosowania w okresie zwiększonego ryzyka zachorowania na grypę lub przeziębienie. Produkt jest dostępny bez recepty. Wskazany jest do stosowania jako uzupełnienie diety w składniki wspomagające prawidłowe funkcjonowanie dróg oddechowych i układu odpornościowego oraz wspierające ochronę antyoksydacyjną.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Choligrip HOT jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejszającym jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożniającym nos i zatoki. Lek zawiera witaminę C.

Choligrip HOT jest wskazany do leczenia objawów grypy, przeziębienia takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i kwas askorbowy (witamina C).

Każda saszetka (5 g proszku) zawiera 750 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 60 mg kwasu askorbowego.

Ponadto lek zawiera: kwas cytrynowy bezwodny, sodu sacharynian, sodu cytrynian, aromat cytrynowy 610399E, aromat miodu PFW PHS – 050860, aromat miodu Felton F7624P, barwnik karmelowy 626, skrobię kukurydzianą, aspartam, sacharozę.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Jedna saszetka leku Choligrip HOT co 4 do 6 godzin. Nie przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę. Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Sposób podawania Przed podaniem proszek należy rozpuścić w ciepłej wodzie. Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy ciepłą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie konieczności dolać zimnej wody lub dosłodzić.

Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Choligrip HOT W przypadku zażycia więcej niż 4 saszetek leku w ciągu 24 godzin należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, nawet jeżeli nie występują żadne objawy niepożądane, ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zażyciem leku podczas ciąży lub karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Ulotka Choligrip HOT

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Choligrip HOT (forum)

Stosujesz Choligrip HOT? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Choligrip HOT. Podziel się doświadczeniami na forum.