Cerebrolysin

Cerebrolysin to lek, który ma postać roztworu do wstrzykiwań i infuzji. Jest to preparat zawierający peptydy z białek mózgu świni, których zadaniem jest wspomaganie czynności mózgu. Lek ten jest stosowany jako substancja wspomagająca w leczeniu demencji starczej typu alzheimerowskiego i demencji pochodzenia naczyniowego. Cerebrolysin jest również stosowany w deficytach pourazowych oraz urazach czaszkowo-mózgowych. Jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Cerebrolysin to lek wspomagający czynność mózgu. Działa tak, jak naturalne czynniki wspomagające wzrost komórek nerwowych.

Lek Cerebrolysin jest stosowany w wspomagająco w leczeniu:
• zespołów organicznych, w tym otępiennych, o łagodnym nasileniu.

Skład

– Substancją czynną leku jest cerebrolizyna.
– Inne składniki leku to wodorotlenek sodu, woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Lek Cerebrolysin będzie podany przez personel medyczny, pacjent nie podaje leku samodzielnie.

Przedawkowanie

Jest to mało prawdopodobne, aby doszło do przedawkowania leku, ponieważ będzie on podany przez personel medyczny. Jednak, gdyby doszło do przedawkowania lub u pacjenta wystąpią określone działania niepożądane należy niezwłocznie powiedzieć o tym lekarzowi.
Nie są znane przypadki niekorzystnego wpływu leku Cerebrolysin na zdrowie spowodowanego przedawkowaniem lub zatruciem.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Nie ma dostępnych danych odnoszących się do stosowania u ludzi podczas ciąży, dlatego lek Cerebrolysin należy stosować wyłącznie po dokładnym rozważeniu stosunku ryzyka do korzyści wynikającej ze stosowania leku.

W okresie karmienia piersią lek Cerebrolysin należy stosować wyłącznie po dokładnym rozważeniu stosunku ryzyka do korzyści wynikającej ze stosowania leku.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Cerebrolysin

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Cerebrolysin (forum)

Stosujesz Cerebrolysin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

3 komentarze do “Cerebrolysin”

 1. Dzień dobry,
  W naszej Poradni Neurologicznej Neurovigor (www.neurovigor.pl) lekarz neurolog stosuje ten lek. O jego skuteczności mogą świadczyć sami pacjenci, którzy po terapii odczuwają wyraźną poprawę zdrowia.
  Pozdrawiamy
  Zespół Neurovigor
  tel 780 411 222

  Odpowiedz
  • Mój tato jest po pierwszej serii (20 kroplówek) jestem pod wrażeniem leku.Efekty widoczne już po 5 kroplówkach. Poprawa pamięci, koncentracji, brak otępienia. Polecam

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Cerebrolysin. Podziel się doświadczeniami na forum.