Niketamid – substancja czynna leku Cardiamidum, wykazuje działanie pobudzające na ośrodkowy układ nerwowy i układ oddechowy.
Lek Cardiamidum stosuje się pomocniczo w stanach przewlekłego osłabienia i zmęczenia.
Cardiamidum - przejdź szybko do działu, który Cię interesuje
Jaki jest skład Cardiamidum, jakie substancje zawiera?
Substancją czynną leku jest niketamid. 1 ml (około 20 kropli) zawiera 250 mg niketamidu.
Substancje pomocnicze to: kwas (S)-mlekowy, woda oczyszczona.
Dawkowanie preparatu Cardiamidum – jak stosować ten lek?
Dorośli: zwykle stosuje się od 20 do 40 kropli 3 razy na dobę.
Stosowanie u dzieci i młodzieży
Młodzież od 12 do 18 lat: od 20 do 40 kropli jednorazowo, raz na dobę.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 1,5 g niketamidu (około 120 kropli).
Krople należy podawać w niewielkiej ilości wody.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Ze względu na krótki okres półtrwania przedawkowanie leku Cardiamidum jest mało prawdopodobne.
W przypadku przyjęcia znacznych ilości leku może wystąpić pobudzenie psychoruchowe, przyspieszenie czynności serca, zaburzenia rytmu serca, wzrost ciśnienia tętniczego krwi, drgawki padaczkopodobne.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cardiamidum – czy mogę spożywać alkohol?
Nie dotyczy.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Cardiamidum w okresie ciąży i karmienia piersią?
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.
Nie należy stosować niketamidu w okresie ciąży i karmienia piersią ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania.
Ulotka Cardiamidum – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cardiamidum m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Cena Cardiamidum i dostępność w najbliższej aptece
Dowiedz się ile kosztuje Cardiamidum i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.
Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.
Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów
Stosujesz Cardiamidum? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.