Konsultacja merytoryczna:

Carbocisteine INN-FARM

Carbocisteine INN-FARM, 375 mg, kapsułki twarde zawiera substancję o nazwie karbocysteina. Należy ona do grupy leków zwanych „mukolitykami”. Jej działanie polega na zmniejszeniu lepkości śluzu (flegmy). Dzięki temu wydzielina śluzowa jest łatwiejsza do odkrztuszenia. Carbocisteine INN-FARM stosowany jest w chorobach dróg oddechowych, w których wytwarzana jest zbyt duża ilość wydzieliny śluzowej lub wydzielina jest zbyt lepka.
Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Skład

– Substancją czynną leku jest karbocysteina. Każda kapsułka twarda zawiera 375 mg karbocysteiny.

– Pozostałe składniki to:
Zawartość kapsułki: mannitol, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan klasy K12, krzemionka koloidalna bezwodna oraz magnezu stearynian. Otoczka kapsułki: żelatyna; żelaza tlenek czerwony (E172); tytanu dwutlenek (E171) oraz żelaza tlenek żółty (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Carbocisteine INN-FARM – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ten lek należy przyjmować doustnie. W razie wrażenia, że lek jest zbyt słaby lub zbyt mocny, nie należy samemu zmieniać dawki, ale skonsultować się z lekarzem.

Dorośli i osoby w podeszłym wieku
Zalecana dawka to dwie kapsułki 3 razy na dobę. Jeśli nasilenie objawów zmniejszy się, dawkę należy zmniejszyć do jednej kapsułki 4 razy na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Carbocisteine INN-FARM nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży.

Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej ilości kapsułek niż zalecana, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem lub udać się na szpitalny oddział ratunkowy. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku. Dzięki temu lekarz będzie wiedział, jaki lek pacjent przyjął. Przyjęcie zbyt dużej ilości kapsułek będzie prawdopodobnie powodować rozstrój żołądka (zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Carbocisteine INN-FARM – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Carbocisteine INN-FARM w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Tego leku nie należy przyjmować w pierwszych trzech miesiącach ciąży.

Ulotka Carbocisteine INN-FARM – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Carbocisteine INN-FARM, 375 mg, kapsułki, twarde (Carbocisteinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 169.27 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Carbocisteine INN-FARM m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Carbocisteine INN-FARM, 375 mg, kapsułki, twarde (Carbocisteinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 220.51 KB

Cena - ile kosztuje Carbocisteine INN-FARM?

Cena Carbocisteine INN-FARM i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Carbocisteine INN-FARM.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Carbocisteine INN-FARM? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Carbocisteine INN-FARM”

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Lavera Mascara Black Butterfly effect (Opakowanie: 11 ml)Lavera Mascara Black Butterfly effect (Opakowanie: 11 ml) to fenomenalna maskara do rzęs, która nadaje im zmysłowego wyglądu już za jednym pociągnięciem szczoteczki. Tusz utrzymuje się dł…

Zastosowanie Orthomol Immun granulat w saszetkach (Opakowanie: 30 szt.)Orthomol Immun granulat w saszetkach (Opakowanie: 30 szt.) jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego. Jest odpowiedni do celowego uzupełniania niedoborów immunologicznych związanych z brakiem odpowiedniej podaży skł…

Parodontax Complete Protection Zahnpasta (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Acidolit bezsmakowy d/niemowląt (Opakowanie: 10 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Compeed plastry na pęcherze, odciski - zestaw (Opakowanie: 5 szt.)Plastry Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu wywołanym przez pęcherze i odciski, wchłaniają nadmiar płynu z uszkodzonego miejsca i tworzą miękką i delikatną "…