Carbocisteine INN-FARM

Carbocisteine INN-FARM to lek, który jest stosowany w leczeniu chorób układu oddechowego, które powodują wydzielanie gęstej i lepkiej wydzieliny, takich jak zapalenie oskrzeli czy mukowiscydoza. Lek ten działa mukolitycznie, co oznacza, że zmniejsza lepkość śluzu, ułatwiając jego usuwanie z dróg oddechowych. Carbocisteine INN-FARM jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Carbocisteine INN-FARM, 375 mg, kapsułki twarde zawiera substancję o nazwie karbocysteina. Należy ona do grupy leków zwanych „mukolitykami”. Jej działanie polega na zmniejszeniu lepkości śluzu (flegmy). Dzięki temu wydzielina śluzowa jest łatwiejsza do odkrztuszenia. Carbocisteine INN-FARM stosowany jest w chorobach dróg oddechowych, w których wytwarzana jest zbyt duża ilość wydzieliny śluzowej lub wydzielina jest zbyt lepka.
Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Skład

– Substancją czynną leku jest karbocysteina. Każda kapsułka twarda zawiera 375 mg karbocysteiny.

– Pozostałe składniki to:
Zawartość kapsułki: mannitol, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan klasy K12, krzemionka koloidalna bezwodna oraz magnezu stearynian. Otoczka kapsułki: żelatyna; żelaza tlenek czerwony (E172); tytanu dwutlenek (E171) oraz żelaza tlenek żółty (E172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ten lek należy przyjmować doustnie. W razie wrażenia, że lek jest zbyt słaby lub zbyt mocny, nie należy samemu zmieniać dawki, ale skonsultować się z lekarzem.

Dorośli i osoby w podeszłym wieku
Zalecana dawka to dwie kapsułki 3 razy na dobę. Jeśli nasilenie objawów zmniejszy się, dawkę należy zmniejszyć do jednej kapsułki 4 razy na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Carbocisteine INN-FARM nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży.

Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej ilości kapsułek niż zalecana, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem lub udać się na szpitalny oddział ratunkowy. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku. Dzięki temu lekarz będzie wiedział, jaki lek pacjent przyjął. Przyjęcie zbyt dużej ilości kapsułek będzie prawdopodobnie powodować rozstrój żołądka (zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego).

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Tego leku nie należy przyjmować w pierwszych trzech miesiącach ciąży.

Ulotka Carbocisteine INN-FARM

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Carbocisteine INN-FARM (forum)

Stosujesz Carbocisteine INN-FARM? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

1 komentarz do “Carbocisteine INN-FARM”

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Carbocisteine INN-FARM. Podziel się doświadczeniami na forum.