Konsultacja merytoryczna:

Mucopect

Mucopect, 375 mg, kapsułki, twarde zawiera substancję czynną zwaną karbocysteiną. Należy ona do grupy leków zwanych „mukolitykami”. Jej działanie polega na zmniejszeniu lepkości śluzu (flegmy). Dzięki temu wydzielina śluzowa jest łatwiejsza do odkrztuszenia.

Mucopect wskazany jest w leczeniu uzupełniającym chorób dróg oddechowych, charakteryzujących się nadmiernym wydzielaniem lepkiego śluzu, w tym przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

Skład

• Substancją czynną leku jest karbocysteina. Każda kapsułka, twarda zawiera 375 mg karbocysteiny.

• Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, kukurydziana i magnezu stearynian. Otoczka kapsułki: tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172) i żelatyna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Mucopect – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.
W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek przyjmuje się doustnie.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Mucopect jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Zalecana dawka
Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku)
• Zwykle dawka początkowa wynosi dwie kapsułki przyjmowane trzy razy na dobę.
• Jeśli nasilenie objawów zmniejszy się, dawkę należy zmniejszyć do jednej kapsułki przyjmowanej cztery razy na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
• Lek Mucopect nie jest zalecany dla dzieci i młodzieży.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Mucopect pacjent powinien poinformować lekarza lub natychmiast udać się na szpitalny oddział ratunkowy.

Należy zabrać ze sobą opakowanie leku. Dzięki temu lekarz będzie wiedział, jaki lek pacjent przyjął. Po spożyciu zbyt wielu kapsułek Mucopect u pacjenta prawdopodobnie wystąpi rozstrój żołądka (zaburzenia przewodu pokarmowego).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Mucopect – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Mucopect w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy przyjmować tego leku w pierwszych trzech miesiącach ciąży.

Ulotka Mucopect – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Mucopect, 375 mg, kapsułki, twarde (Carbocisteinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 150.34 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Mucopect m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Mucopect, 375 mg, kapsułki, twarde (Carbocisteinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 198.63 KB

Cena - ile kosztuje Mucopect?

Cena Mucopect i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Mucopect.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Mucopect? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Vichy Capital Soleil mleczko ochronne dla całej rodziny SPF30 (Opakowanie: 300 ml)Vichy Capital Soleil mleczko ochronne dla całej rodziny SPF30 (Opakowanie: 300 ml) zapewnia wysoką ochronę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego (UVA, UVB) dla dzieci i dorosłych. Zapobiega uszkodzeniom skóry spowodowanym promieniowaniem słonecznym a także dzięki szerokopasmowym filtrom przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry ciała. Dodatkowo długotrwale nawilż…

Zastosowanie Olimp Gold-Vit.C Forte 1000mg (Opakowanie: 30 )Olimp Gold-Vit.C Forte 1000mg (Opakowanie: 30 ) to suplement diety z witaminą C w składzie, przyczyniający się do dostarczenia odpowiedniej ilości witaminy do organizmu i ograniczający ryzyko pojawienia się niedoborów.
Suplement zalecany jest dla osób o podwyższonym zapotrzebowaniu na witaminę C w organizmie, które spowodowane jest paleniem papierosów czy aktywnością fizyczną.
Produkt może…

Revitanerw Max (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Lactostad Immuno kapsułki (Opakowanie: 30 )Lactostad Immuno kapsułki (Opakowanie: 30 ) to specjalistyczny suplement diety dostarczający do organizmu dodatkową porcję bakterii probiotycznych i witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.
Produkt przeznaczony jest dla osób cierpiących na infekcje chorobowe, takie jak przeziębienie i grypa.
Preparat polecany jest także dla wszystkich osób regularnie doświadczających ciężkiego wysiłku fizycznego lub psychicznego, osłabiają…

Zastosowanie Dicopeg Junior Free (Opakowanie: 14 )Dicopeg Junior Free (Opakowanie: 14 ) to preparat do stosowania w przypadku przewlekłych i sporadycznych zaparć u dzieci. Może być stosowany przez dłuższy okres. Nie wywołuje niepożądanych dolegliwości oraz nie zmienia skuteczności z czasem.Efekt działania Dicopeg Junior Free (Opakowanie: 14 )Dicopeg Junior Free (Opakowanie: 14 ) zawiera substancję osmotyczną, makrogol, który wiąże wodę w masie kałowej, zwię…