Konsultacja merytoryczna:

Cachexan

Octan megestrolu jest lekiem przeciwnowotworowym stosowanym w leczeniu nowotworów piersi i trzonu macicy. Znanym działaniem octanu megestrolu jest zwiększenie masy ciała, będące raczej wynikiem zwiększonego łaknienia niż zatrzymania płynów w organizmie. To działanie leku zostało potwierdzone w leczeniu braku łaknienia (anoreksji) oraz zmniejszenia masy ciała, towarzyszących zespołowi nabytego niedoboru odporności (AIDS) oraz chorobie nowotworowej.

Jaki jest skład Cachexan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest megestrolu octan.

Ponadto lek zawiera makrogol 1500, polisorbat 80, gumę ksantanową, sacharozę, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, aromat pomarańczowy płynny, sodu benzoesan, wodę oczyszczoną. Zawiera niewielkie ilości etanolu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cachexan – jak stosować ten lek?

Cachexan należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dorośli: 10 do 20 ml (400 do 800 mg) zawiesiny, doustnie, raz na dobę. Zaleca się stosowanie leku Cachexan co najmniej przez dwa miesiące. Przed podaniem zawiesinę należy dokładnie wymieszać. Lek należy zażywać regularnie, każdego dnia o tej samej porze. Regularne stosowanie zapobiega pomijaniu przyjmowania leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cachexan – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Cachexan z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cachexan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Cachexan nie należy stosować u kobiet w ciąży. Leku Cachexan nie należy stosować u kobiet w okresie karmienia piersią. W czasie stosowania leku pacjentki powinny stosować antykoncepcję.

Ulotka Cachexan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

CACHEXAN, 40 mg/ml, zawiesina doustna (Megestroli acetas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 65 razy

Rozmiar plku 153.69 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cachexan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

CACHEXAN, 40 mg/ml, zawiesina doustna (Megestroli acetas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 54 razy

Rozmiar plku 220.12 KB

Cena - ile kosztuje Cachexan?

Cena Cachexan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cachexan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cachexan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
31.99 

Zastosowanie Orthomol Witamina C Depo tabletki (Opakowanie: 100 szt.)Orthomol Witamina C Depo tabletki (Opakowanie: 100 szt.) jest szczególnie polecana osobom cierpiącym na niedobór witaminy C: osoby o uszkodzonych naczyniach krwionośnych, bolesności stawów, uskarżającym…

27.99 

Zastosowanie Nizoral szampon leczniczy 20mg/g (Opakowanie: 60 ml)Nizoral szampon leczniczy 20mg/g (Opakowanie: 60 ml) to przeciwgrzybiczy produkt leczniczy w formie szamponu, przeznaczony do stosowania w przypadku występowania łupieżu skóry głowy.

Nizoral szampon leczniczy może…

82.99 

Zastosowanie Eucerin Dermopure, fluid matujący do twarzy (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Dermopure, fluid matujący do twarzy (Opakowanie: 50 ml) to produkt do pielęgnacji skóry szczególnie wymagającej, podatnej na błyszczenie i na powstawanie wyprysków oraz…

37.99 

Kneipp Körperlotion Goodbye Stress (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

65.99 

Zastosowanie La Roche Posay Anthelios mgiełka do twarzy LSF50 (Opakowanie: 75 ml)La Roche Posay Anthelios mgiełka do twarzy LSF50 (Opakowanie: 75 ml) to kosmetyk w postaci spreju do ochrony przeciwsłonecznej o bardzo wysokim filtrze. Dedykowany dla wrażliwej…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief