Konsultacja merytoryczna:

Cabergoline

Kabergolina należy do grupy leków znanych jako ínhibitory prolaktyny. Kabergolina zapobiega laktacji (wytwarzaniu mleka) przez zmníejszenie stężenia hormonu o nazwie prolaktyna.

Lek Cabergoline 0,5 mg tabletki jest stosowany także w celu zmniejszenia nieprawidłowych ilości prolaktyny we krwi.

Jaki jest skład Cabergoline, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest kabergolina Każda tabletka zawiera 0,5 mg kabergoliny.

Inne składniki leku to laktoza jednowodna i leucyna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cabergoline – jak stosować ten lek?

Lek Cabergoline 0,5 mg tabletki należy zawsze zażywać zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku Wątpliwości należy ponownie Skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Tabletki należy przyjmować podczas posiłków w celu zlagodzenia działań niepożądanych, takich jak nudności, wymioty i bóle żołądka.

Dorośli Zazwyczaj stosowana dawka jest następująca:

’ w celu zapobiegania laktacji (wytwarzania mleka): dwie tabletki w pierwszym dniu po porodzie.

’ w celu zmniejszenia stężeń prolaktyny w innych sytuacjach: leczenie rozpoczyna się od jednej tabletki raz w tygodniu, w jednej lub w dwóch dawkach (np. pół tabletki W poniedziałek i pół tabletki w czwartek). Dawkę można następnie zwiększyć stopniowo, zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego, aż do uzyskania właściwej dawki podtrzymującej. Najczęściej stosowana dawka podtrzymująca wynosi od 0,25 mg do 2 mg tygodniowo.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ważne jest, aby nie zażywać zbyt dużej liczby tabletek. W razie zażycia zbyt dużej liczby tabletek lub podejrzenia zażycia tabletek przez dziecko należy skontaktować się z oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala lub lekarzem. Do objawów przedawkowania mogą należeć nudności, wymioty, zmniejszenie ciśnienia tętniczego, przymglenie świadomości/psychoza lub halucynacje (omamy). Należy zabrać ze sobą niniejszą ulotkę oraz pozostałe tabletki w celu pokazania ich lekarzowi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cabergoline – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cabergoline w okresie ciąży i karmienia piersią?

Dane dotyczące stosowania kabergoliny w czasie ciąży są ograniczone. Dlatego jeśli pacjentka jest W ciąży lub planuje zaj ść w ciążę, powinna poinformować lekarza przed rozpoczęciem leczenia. Jeśli pacj entka jest leczona lekiem Cabergoline 0,5 mg tabletki i zajdzie w ciążę w trakcie leczenia, należy przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem tak szybko, jak to jest możliwe. Antykoncepcję należy stosować co najmniej przez 4 tygodnie po zakończeniu stosowania leku Cabergoline 0,5 mg tabletki.U kobiet zażywających lek Cabergoline 0,5 mg tabletki może dojść do przywrócenia płodności i wystąpienia ciąży przed normalizacją cyklu miesiączkowego. Dlatego w razie konieczności należy stosować odpowiednią metodę antykoncepcji podczas leczenia. Jeśli pacjentka chce karmić piersią, nie powinna zażywać leku Cabergoline 0,5 mg tabletki, ponieważ może on wpływać na laktację (wytwarzanie mleka).

Ulotka Cabergoline – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cabergoline m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Cena - ile kosztuje Cabergoline?

Cena Cabergoline i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cabergoline.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cabergoline? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Eubos Krem do rąk 5% UREA (Opakowanie: 75 ml)Eubos Krem do rąk 5% UREA (Opakowanie: 75 ml) to krem do rąk przeznaczony do intesywnej pielęgnacji bardzo suchej, szorstkiej, spierzchniętej i popękanej skóry dłoni. Może być stosowany jako uzupełniająca pielęgnacja przy łuszczycy czy atopowym zapaleniu skóry.

Krem szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. Posiada…

37.99 

Zastosowanie ApoD3 Forte (Opakowanie: 60 )ApoD3 Forte (Opakowanie: 60 ) to suplement diety dostarczający do organizmu dodatkową porcję cennej witaminy D3. Preparat może przyczynić się do wzmocnienia układu odpornościowego i utrzymania odpowiedniej kondycji mięśni.
Suplement zalecany jest dla osób dorosłych i dzieci od 6. roku życia, które borykają się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminę D3 w organizmie.
Preparat może być spożywany także…

16.45 

Zastosowanie Weleda migdałowy krem do twarzy (Opakowanie: 7 ml)Weleda migdałowy krem do twarzy (Opakowanie: 7 ml) to bogaty krem do pielęgnacji skóry bardzo suchej i wrażliwej. Łagodzi podrażnienia oraz redukuje uczucie napięcia skóry.
zapewnia skórze suchej intensywne nawilżenie
wzmacnia naturalną funkcję ochronną skóry
koi
zapobiega podrażnieniom wywołanym przez czynniki środowiskowe

Weleda migdałowy krem do twarzy (Opakowanie: 7 ml)…

13.99 

Zastosowanie Blue Berry Plus (Opakowanie: 60 )Blue Berry Plus (Opakowanie: 60 ) jest suplementem diety przeznaczonym do dietetycznego procesu wzmacniania i wspierania prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Preparat może wpłynąć korzystnie na zniwelowanie deficytów cynku i miedzi.
Spożywanie preparatu przeznaczone jest dla osób borykających się z nadmiernym ryzykiem osłabienia wzroku związanego z niedoborami luteiny czy witaminy A w organizmie.
Suplement zalecany jest także…

48.86 

Zastosowanie Eucerin Atopicontrol krem do skóry atopowej (Opakowanie: 75 ml)Eucerin Atopicontrol krem do skóry atopowej (Opakowanie: 75 ml) to bezzapachowy krem, przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry atopowej oraz problematycznej.

Krem skutecznie łagodzi i koi suchą, podrażnioną i swędzącą skórę. Przeznaczony jest w szczególności do obszarów szczególnie ciężko dotkniętych chorobą takie, jak łokcie i kolana.

Produkt zawiera kwasy…

72.50 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief