Konsultacja merytoryczna:

Bronchicum N

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Bronchicum N jest stosowany jako środek wykrztuśny w łagodzeniu objawów kaszlu związanego z przeziębieniem.

Jaki jest skład Bronchicum N, jakie substancje zawiera?

100 ml syropu zawiera:
Thymi extractum fluidum (1:2-2,5) – 15 g
(płynny wyciąg z ziela tymianku)

Mieszanina ekstrahentów:
Roztwór wodny amoniaku 10 % (m/m): glicerol 85 % (m/m): etanol 90 % (v/v):
woda (1:20:70:109).
Ponadto lek zawiera: koncentrat aromatu miodowego, olejek różany, koncentrat soku wiśniowego, syrop cukrowy, syrop glukozowy, syrop inwertowany 74/95, benzoesan sodu (E 211), kwas cytrynowy jednowodny, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Bronchicum N – jak stosować ten lek?

W przypadku wrażenia, że działanie leku Bronchicum N jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

5 ml syropu (1 łyżeczka) zawiera:
Thymi extractum fluidum (płynny wyciąg z ziela tymianku) (1:2-2,5) – 0,75 g

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia – 10-20 ml (1-2 łyżki stołowe) 3 razy na dobę.

Dzieci od 4 do 12 roku życia – 5 ml (1 łyżeczka od herbaty) 3 do 5 razy na dobę

Nie stosować u dzieci poniżej 4 roku życia.

Lek należy przyjmować w ciągu dnia w regularnych odstępach czasu (ze względu na mechanizm działania leku nie należy przyjmować bezpośrednio przed snem).

Podczas stosowania należy przyjmować zwiększoną ilość płynów.

Czas leczenia zależy od nasilenia objawów choroby oraz od długości trwania choroby.
Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Wstrząsnąć przed użyciem.

Stosowanie leku u dzieci
Ze względu na zawartość alkoholu nie stosować leku Bronchicum N u dzieci poniżej 4 roku życia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie zanotowano przypadków przedawkowania. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bronchicum N – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Bronchicum N z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bronchicum N w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak wystarczających wyników badań nie należy stosować leku u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Ulotka Bronchicum N – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

BRONCHICUM N, 0,75g/5 ml, syrop (Thymi extractum fluidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 55.50 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bronchicum N m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

BRONCHICUM N, 0,75g/5 ml, syrop (Thymi extractum fluidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 45.00 KB

Cena - ile kosztuje Bronchicum N?

Cena Bronchicum N i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Bronchicum N.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Bronchicum N? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Toepfer Kinder płyn otrębowy do kąpieli z olejkiem dla dzieci (Opakowanie: 250 g)Toepfer Kinder płyn otrębowy do kąpieli z olejkiem dla dzieci (Opakowanie: 250 g) przeznaczony jest dla cienkiej, delikatnej i wrażliwej skóry dziecka. Nie zawiera składników na bazie olejów mineralnych, substancji zapachowych, barwników, konserwantów, mydła i PEG-ów.Efekt działania Toepfer Kinder płyn…

25.99 

Zastosowanie Artelac Lipids Md Żelowe krople do oczu (Opakowanie: 3X10 g)Dolegliwości związane z suchością oczu mogą mieć wiele różnych przyczyn. Do najczęstszych należą: przebywania w pomieszczeniach z suchym, klimatyzowanym powietrzem, kurz, przeciągi a także przyczyny wewnętrzne, wpływające na ograniczenie wytwarzania łez, takie jak stres, zmęczenie, zaawansowany wiek czy zmiany hormonalne w trakcie ciąży i menopauzy.
Artelac Lipids…

80.49 

Zastosowanie La Roche Posay serum z witaminą C (Opakowanie: 30 ml)La Roche Posay serum z witaminą C (Opakowanie: 30 ml) to wysokiej jakości serum do cery zawierające w składzie wysokie stężenie witaminy C, która wpływa korzystnie na utrzymanie zdrowego, promiennego wyglądu skóry twarzy.

Produkt można stosować w przypadku pojawienia się pierwszych oznak starzenia się skóry, takich jak zmarszczki czy plamy pigmentacyjne…

118.99 

Zastosowanie Supradyn Energia tabletki (Opakowanie: 30 )Supradyn Energia tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety dla dorosłych, który zawiera witaminy, minerały i koenzym Q10. Składniki te wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz dodają sił do działania na cały dzień.
Efekt działania Supradyn Energia tabletki (Opakowanie: 30 )Supradyn Energia tabletki (Opakowanie: 30 ) zawiera witaminy z grupy B, które wpływają na prawidłowy metabolizm energetyczny organizmu. Zmniejszają uczucie…

50.47 

Zastosowanie Contrahist Allergy 5 mg (Opakowanie: 10 )Contrahist Allergy 5 mg (Opakowanie: 10 ) to lek przeciwalergiczny do stosowania w czasie zapalenia alergicznego błony śluzowej nosa czy reakcji skórnych. Ułatwia normalne funkcjonowanie w czasie wzmożonego pylenia roślin.
Efekt działania Contrahist Allergy 5 mg (Opakowanie: 10 )Lek zawiera lewocetyryzynę – lek przeciwhistaminowy II generacji. Dzięki temu nie powoduje senności czy osłabienia, które mogą występować w niektórych lekach…

10.55 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief