Bromox

Bromox to lek w postaci kapsułek, którego substancją czynną jest bromazepam. Jest to lek psychotropowy z grupy benzodiazepin. Bromox jest stosowany w leczeniu stanów lękowych oraz objawów lęku, które towarzyszą zaburzeniom psychicznym, takim jak zmiany nastroju czy schizofrenia. Lek ten jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Substancją czynną leku Bromox jest bromazepam, należący do grupy leków zwanych benzodiazepinami.

Bromox jest stosowany w leczeniu:
– stanów lękowych;
– leczeniu wspomagającym objawów lęku, towarzyszących zaburzeniom psychicznym, takim jak
zmiany nastroju lub schizofrenia.

Benzodiazepiny są stosowane tylko wtedy, gdy zaburzenie jest ciężkie, uniemożliwia funkcjonowanie pacjenta lub naraża go na silny lęk.

Skład

Substancją czynną leku jest bromazepam. Każda kapsułka zawiera 3 mg lub 6 mg bromazepamu.

Pozostałe składniki leku to:
Skład kapsułki: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian
Otoczka kapsułki: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), czerwień koszenilowa (E 124), żółcień pomarańczowa (E 110) (tylko 3 mg kapsułka) i żelaza tlenek czarny (E 172) (tylko 6 mg kapsułka)

Dawkowanie

Lekarz przepisze właściwą dawkę, w zależności od rodzaju choroby oraz wieku i masy ciała pacjenta. Lekarz zaleci najmniejszą, skuteczną dawkę.

Kapsułki leku Bromox należy połykać w całości, bez żucia, popijając odpowiednią ilością wody lub bezalkoholowego napoju.

Zwykle stosowana dawka leku Bromox wynosi od 1,5 mg do 3 mg, trzy razy na dobę (4,5 mg – 9 mg na dobę). W większości przypadków konieczny jest tylko krótki czas trwania leczenia lekiem Bromox. Zazwyczaj lek będzie stosowany nie dłużej niż przez 12 tygodni.

U osób w podeszłym wieku lub u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek lekarz zaleci mniejszą dawkę leku.

Stosowanie u dzieci
Nie zaleca się stosowania leku Bromox u dzieci w wieku poniżej 12 lat

Przedawkowanie

W razie przyjęcia przez pacjenta lub kogokolwiek innego większej, niż zalecana dawki leku Bromox, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. W łagodnych przypadkach, do objawów przedawkowania benzodiazepin należą zazwyczaj senność, brak koordynacji ruchów, niewyraźna mowa lub gwałtowne ruchy gałek ocznych. Przyjęcie dużych dawek, szczególnie w połączeniu z innymi substancjami, działającymi na ośrodkowy układ nerwowy może powodować ataksję, zanik odruchów, bezdech, niedociśnienie tętnicze, depresję układu oddechowego i, w pojedynczych przypadkach, śpiączkę.

Jedzenie i picie (alkohol)

Należy unikać picia alkoholu w czasie leczenia. Alkohol może nasilić uspokojenie polekowe, co może spowodować ciężkie zaburzenia oddychania lub pracy serca. W celu uzyskania dodatkowej informacji na ten temat, należy skontaktować się z lekarzem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lekarz zdecyduje, czy pacjentka powinna przyjmować lek Bromox. Bromazepam przenika do mleka kobiecego. Z tego względu lekarz zdecyduje, czy pacjentka powinna przyjmować lek Bromox podczas karmienia piersią, czy też nie stosować go w tym czasie.

Ulotka Bromox

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Bromox (forum)

Stosujesz Bromox? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Bromox. Podziel się doświadczeniami na forum.