Konsultacja merytoryczna:

Braftovi

Braftovi to lek przeciwnowotworowy zawierający substancję czynną enkorafenib. Jest on stosowany u osób dorosłych w skojarzeniu z innym lekiem zawierającym binimetynib w leczeniu określonego rodzaju raka skóry o nazwie czerniak, który wykazuje:
– obecność specyficznej zmiany (mutacji) w genie odpowiedzialnym za wytwarzanie białka o nazwie BRAF oraz
– daje przerzuty do innych części ciała lub nie może zostać usunięty chirurgicznie.

Mutacje w genie BRAF mogą prowadzić do wytwarzania białek, które powodują rozwój czerniaka. Działanie leku Braftovi jest ukierunkowane na białka wytwarzane przez ten zmieniony gen BRAF. Lek Braftovi stosowany w skojarzeniu z binimetynibem, który jest ukierunkowany na inne białko pobudzające wzrost komórek nowotworowych, spowalnia lub wstrzymuje rozwój raka.

Jaki jest skład Braftovi, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest enkorafenib.
Braftovi 50 mg: Każda kapsułka twarda zawiera 50 mg enkorafenibu.
Braftovi 75 mg: Każda kapsułka twarda zawiera 75 mg enkorafenibu.

Pozostałe składniki to:
• zawartość kapsułki – kopowidon (E1208), poloksamer 188, celuloza mikrokrystaliczna (E460i), kwas bursztynowy (E363), krospowidon (E1202), krzemionka koloidalna bezwodna (E551), magnezu stearynian (E470b)
• Otoczka kapsułki – żelatyna (E441), tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czarny (E172)
• Tusz do nadruku – szelak (E904), żelaza tlenek czarny (E172), glikol propylenowy (E1520)

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Braftovi – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka to 6 kapsułek po 75 mg raz na dobę (co odpowiada dawce dobowej 450 mg).
Pacjentowi będzie podawany także inny lek, binimetynib.

Jeżeli pacjent ma problemy z wątrobą lub nerkami, lekarz może początkowo przepisać mniejszą dawkę leku.

W przypadku wystąpienia ciężkich działań niepożądanych (takich jak problemy dotyczące serca lub oczu bądź związane z krwawieniem) lekarz może zmniejszyć dawkę bądź przerwać lub całkowicie zakończyć leczenie.

Jak stosować lek Braftovi
Kapsułki należy połykać w całości popijając je wodą. Lek Braftovi można przyjmować po posiłku lub między posiłkami.

W przypadku wymiotów
W przypadku wystąpienia wymiotów u pacjenta w dowolnym momencie po przyjęciu leku Braftovi nie należy przyjmować dodatkowej dawki. Należy przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze zgodnie ze schematem stosowania leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana liczby kapsułek należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką. Mogą wystąpić lub nasilić się działania niepożądane leku Braftovi, takie jak nudności, wymioty, odwodnienie i niewyraźne widzenie. W miarę możliwości należy pokazać tym osobom niniejszą ulotkę i opakowanie leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Braftovi – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy pić soku grejpfrutowego w czasie leczenia lekiem Braftovi, gdyż może to nasilać działania niepożądane leku Braftovi.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Braftovi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Nie zaleca się stosowania leku Braftovi w okresie ciąży. Może mieć on szkodliwy wpływ na nienarodzone dziecko lub powodować wady wrodzone u nienarodzonego dziecka. Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną antykoncepcję podczas przyjmowania leku Braftovi i przez co najmniej 1 miesiąc po przyjęciu ostatniej dawki. Preparaty antykoncepcyjne zawierające hormony [jak pigułki, zastrzyki, plastry, implanty i niektóre wkładki wewnątrzmaciczne (IUD) uwalniające hormony] mogą nie działać zgodnie z oczekiwaniami podczas przyjmowania leku Braftovi. Pacjentki powinny stosować inną niezawodną metodę antykoncepcyjną, taką jak metoda mechaniczna (np. prezerwatywa), aby uniknąć zajścia w ciążę podczas stosowania tego leku.

W celu uzyskania dalszych porad należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W przypadku zajścia w ciążę podczas przyjmowania leku Braftovi należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania leku Braftovi w okresie karmienia piersią. Nie wiadomo, czy lek Braftovi przenika do mleka matki. Jeśli pacjentka karmi piersią lub planuje karmić piersią, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Braftovi może wywierać niekorzystny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn w trakcie przyjmowania leku Braftovi w przypadku problemów ze wzrokiem lub wystąpienia innych objawów niepożądanych, które mogą wpływać niekorzystnie na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jeśli pacjent nie jest pewny, czy może prowadzić pojazdy, powinien zwrócić się do lekarza.

Ulotka Braftovi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

BRAFTOVI, 50 mg; 75 mg, kapsułki twarde (enkorafenib)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 308.32 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Braftovi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

BRAFTOVI, 50 mg; 75 mg, kapsułki twarde (enkorafenib)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 570.58 KB

Cena - ile kosztuje Braftovi?

Cena Braftovi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Braftovi.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Braftovi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Febrisan saszetki (Opakowanie: 12 )Febrisan saszetki (Opakowanie: 12 ) to lek stosowany przy przeziębieniu i grypie. Łagodzi ból i stan zapalny, a także gorączkę.

Saszetki na przeziębienie łagodzą objawy infekcji, takich jak: dreszcze, bóle mięśni, gardła czy zatok. Ograniczają katar i ułatwia oddychanie.Efekt działania Febrisan saszetki (Opakowanie: 12 )Febrisan saszetki zawierają paracetamol - jedną z najpopularniejszych substancji przeciwbólowych. Działa ona…

15.99 

Zastosowanie Carbosal syrop o smaku coli (Opakowanie: 100 ml)Carbosal syrop o smaku coli (Opakowanie: 100 ml) to suplement diety - węgiel w syropie wspierający odporność i przyczyniający się do regulowania metabolizmu energetycznego.

Węgiel w syropie o smaku coli jest chętnie przyjmowany nawet wśród najmłodszych. Może być stosowany zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci już od 2. roku życia.
Efekt dział…

8.99 

Zastosowanie Gehwol poduszka przeciwuciskowa na palce młotkowate prawa (Opakowanie: 1 szt.)Poduszka z żelu polimerowego. Chroni stopę z palcami młotkowatymi. Elastyczna nakładka chroni stopę, łagodzi ból powodowany przez dolegliwość.Gehwol poduszka przeciwuciskowa na palce młotkowate prawa (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

18.99 

Zastosowanie Eucerin Dermatoclean Hyaluron płyn micelarny 3w1 (Opakowanie: 400 ml)Eucerin Dermatoclean Hyaluron płyn micelarny 3w1 (Opakowanie: 400 ml) to produkt przeznaczony do demakijażu, delikatnego oraz dokładnego oczyszczania skóry twarzy. Produkt usuwa zanieczyszczenia, wodoodporny makijaż twarzy i oczu.

Płyn zawiera innowacyjne połączenie wyjątkowo łagodnego kompleksu oczyszczającego z kwasem hialuronowym oraz naturalnymi składnikami nawilżającymi.

Produkt jest odpowiedni dla skóry wraż…

72.99 

Zastosowanie NATURSEPT MED GARDŁO Lizaki o smaku wiśniowym (Opakowanie: 6 )NATURSEPT MED GARDŁO Lizaki o smaku wiśniowym (Opakowanie: 6 ) to wyrób medyczny w postaci lizaków o smaku wiśniowym, przeznaczony do stosowania w przypadku bólu gardła, uczucia suchości i podrażnień. Produkt dla dzieci powyżej 3. roku życia.
Efekt działania NATURSEPT MED GARDŁO Lizaki o smaku wiśniowym (Opakowanie: 6 )NATURSEPT MED…

8.68 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief