Konsultacja merytoryczna:

Borowinowa kostka Iwonicka

BOROWINOWA KOSTKA IWONICKA, okład leczniczy, to substancja stała, plastyczna o barwie ciemnobrązowej do czarnej, o charakterystycznym ziemistym zapachu, pęczniejąca po dodaniu cieplej wody.

Stosowanie okładów sporządzonych z kostki borowinowej jest odpowiednikiem zabiegów borowinowych (okładów i zawijań) wykonywanych w uzdrowiskach podczas kuracji leczniczej. Kostka borowinowa iwonicka jest pełnowartościowym preparatem leczniczym odpowiadającym wymogom stawianym przez współczesną peloterapię. Charakteryzuje się takimi właściwościami jak duża pojemność cieplna, chłonność wody, zdolność pęcznienia. Obok czynnika termicznego leczniczo działa bodziec chemiczny kwasów huminowych, garbników, ciał estrogennych, soli jodobromowej iwonickiej, które łatwo przenikają przez rozgrzaną skórę. Wpływ leczniczy wzmaga również łagodny ucisk wywierany przez okład i znaczne przekrwienie tkanek co sprzyja szybkiemu wchłanianiu produktów procesu zapalnego.

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu wszędzie tam gdzie wskazana jest termoterapia: w leczeniu uzupełniającym terapię przewlekłych schorzeń stawów, ścięgien, mięśni, nerwów, kości i okostnej na tle zapalnym, gośćcowym, urazowym i zwyrodnieniowym. Preparat pomocny jest w leczeniu zrostów otrzewnowych i przewlekłych zapaleń przydatków- tylko w postaci okładów, a nie tamponów ginekologicznych.

Jaki jest skład Borowinowa kostka Iwonicka, jakie substancje zawiera?

W skład preparatu wchodzi 85% borowiny, 10% soli jodnobromowej iwonickiej, 5% szlamu iwonickiego. Jedno opakowanie jednostkowe zawiera 1000 g preparatu o zawartości 850 g borowiny, 100 g soli jodobromowej, 50 g szlamu iwonickiego. Skład borowiny naturalnej w przeliczeniu na suchą masę wykazuje 45% części organicznych w postaci kwasów huminowych i fulwonowych oraz 55% części nieorganicznych w tym jonu chlorkowego 6%.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu Borowinowa kostka Iwonicka – jak stosować ten lek?

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie i sposób stosowania:
Dobrze rozdrobnioną kostkę borowinową iwonicką wymieszać w naczyniu z ciepłą wodą, dolewając około 0,5 litra wody i ugniatać aż do uzyskania jednolitej masy, a następnie podgrzewać na łaźni wodnej lub nad gotującą się wodą do temperatury zalecanej przez lekarza. Tak przygotowaną masę nakłada się warstwą około 3 cm na chorą część ciała, owija płótnem, następnie folią lub nieprzemakalną ceratką i dodatkowo ręcznikiem lub kocem, aby zminimalizować utratę ciepła. Okład utrzymywać przez 15-30 minut. Temperatura pierwszego zabiegu nie powinna przekraczać 42°C, w każdym następnym temperaturę można zwiększyć o 1-2°C, nie przekraczając 46°C. Zabiegi stosować wg zaleceń lekarza, ewentualnie codziennie lub co drugi dzień. Jedna kuracja składa się z serii 15-30 zabiegów. Po jednej serii zaleca się przerwę około 14 dni.

Po każdym zabiegu wskazany jest wypoczynek w łóżku przez 1-2 godziny.

Borowinowa Kostka lwonicka raz użyta traci swoje właściwości i nie nadaje się do powtórnego użycia.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zgłoszono żadnych przypadków przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Borowinowa kostka Iwonicka – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Borowinowa kostka Iwonicka w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Przed zastosowaniem (każdego) leku należy poradzić się lekarza. Z powodu braku danych u ludzi nie należy stosować.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem (każdego) leku należy poradzić się lekarza. Z powodu braku danych u ludzi nie należy stosować.

Ulotka Borowinowa kostka Iwonicka – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

BOROWINOWA KOSTKA IWONICKA, Okład leczniczy

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 593.30 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Borowinowa kostka Iwonicka m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

BOROWINOWA KOSTKA IWONICKA, Okład leczniczy

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 691.94 KB

Cena - ile kosztuje Borowinowa kostka Iwonicka?

Cena Borowinowa kostka Iwonicka i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Borowinowa kostka Iwonicka.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Borowinowa kostka Iwonicka? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Theraflu Max Grip saszetki (Opakowanie: 10 )Theraflu Max Grip saszetki (Opakowanie: 10 ) to lek przeznaczony do krótkotrwałego leczenia gorączki, bólu głowy, bólu gardła, niedrożności przewodów nosowych i zatok przebiegającej z bólem, czyli objawów występujących w czasie grypy lub przeziębienia.
Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej…

22.09 

Zastosowanie CeraVe nawilżająca emulsja do mycia (Opakowanie: 236 ml)CeraVe nawilżająca emulsja do mycia (Opakowanie: 236 ml) to nawilżający balsam oczyszczający do skóry suchej i podatnej na egzemę skórną. Dostarcza cerze niezbędnych substancji, które odpowiadają za odpowiednie funkcjonowanie naturalnej bariery ochronnej. Dogłębnie nawilża i wygładza skórę.Efekt działania CeraVe nawilżająca emulsja do mycia (Opakowanie: 236…

32.42 

Zastosowanie Doppelherz aktiv Na stawy Complex kapsułki (Opakowanie: 60 )Doppelherz aktiv Na stawy Complex kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety zawierający ekstrakt z omułków zielonowargowych, który wspiera utrzymanie zdrowych stawów.

Doppelherz na stawy Complex może być stosowany przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, obrzęku czy zwyrodnieniu stawów.Efekt działania Doppelherz aktiv Na stawy Complex kapsułki (Opakowanie: 60 )Doppelherz aktiv na stawy Complex…

46.57 

Zastosowanie Esseliv Duo kapsułki (Opakowanie: 40 )Esseliv Duo kapsułki (Opakowanie: 40 ) to suplement diety ze składnikami wspierającymi prawidłowy proces trawienia oraz chroniącymi funkcjonowanie wątroby. Mogą ograniczać nieprzyjemne dolegliwości po spożyciu ciężkostrawnych posiłków. Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych.
Efekt działania Esseliv Duo kapsułki (Opakowanie: 40 )Esseliv Duo kapsułki (Opakowanie: 40 ) zawiera wyciąg z ostryżu dł…

14.70 

Zastosowanie Sanprobi IBS kapsułki (Opakowanie: 20 )Sanprobi IBS kapsułki (Opakowanie: 20 ) to suplement diety, zawierający bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus plantarum 299v, które wspomagają florę jelitową organizmu.

Podczas antybiotykoterapii, ale i przy złej diecie lub niektórych chorobach flora jelitowa może zostać zaburzona, wskutek czego pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości ze strony dolnego odcinka układu pokarmowego: wzdęcia, biegunki, bóle brzucha. Bakterie kwasu mlekowego, zawarte…

28.08 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief