Konsultacja merytoryczna:

Aromek

AROMEK to białe, okrągłe tabletki powlekane zawierające 2,5 mg letrozolu. Jest to lek stosowany u kobiet po menopauzie w leczeniu pierwszego rzutu zaawansowanego nowotworu piersi posiadającego receptory dla hormonów.

AROMEK jest również wskazany do leczenia zaawansowanego nowotworu piersi u kobiet z naturalną lub sztucznie wywołaną menopauzą, które wcześniej leczone były lekami blokującymi receptory estrogenowe i u których nastąpił nawrót lub progresja choroby.

AROMEK wskazany jest w leczeniu uzupełniającym u pacjentek po menopauzie z hormonozależnym rakiem piersi we wczesnym stadium zaawansowania. AROMEK wskazany jest w przedłużeniu leczenia uzupełniającego u pacjentek po menopauzie z hormonozależnym rakiem piersi we wczesnym stadium zaawansowania, po zabiegu operacyjnym i standardowym leczeniu uzupełniającym tamoksyfenem.

Estrogeny to hormony płciowe, które mogą pobudzać wzrost niektórych rodzajów nowotworów piersi. AROMEK hamuje enzym aromatazę i działa poprzez zahamowanie wytwarzania hormonów płciowych – estrogenów. Nie stwierdzono skuteczności leku u pacjentek z rakiem piersi nie posiadającym receptorów dla estrogenów.

Jaki jest skład Aromek, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest letrozol.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, karboksymetylokrobia sodowa, magnezu stearynian.

Skład otoczki (Opadry AMB White): alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), talk, lecytyna sojowa, guma ksantan.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Aromek – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka to jedna tabletka 2,5 mg doustnie, jeden raz na dobę.
Tabletkę należy połknąć popijając małą ilością płynu. Długość leczenia ustala lekarz prowadzący.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aromek – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aromek w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku AROMEK u kobiet w ciąży.
Nie należy stosować leku AROMEK u kobiet karmiących piersią.

Ulotka Aromek – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

AROMEK 2,5 mg, tabletki powlekane - Letrozolum

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 96 razy

Rozmiar plku 225.59 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aromek m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

AROMEK 2,5 mg, tabletki powlekane - Letrozolum

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 67 razy

Rozmiar plku 321.89 KB

Cena - ile kosztuje Aromek?

Cena Aromek i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Aromek.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aromek? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Clotrimazolum Aflofarm krem (Opakowanie: 20 g)Clotrimazolum Aflofarm krem (Opakowanie: 20 g) to lek w postaci kremu do stosowania miejscowego przy infekcjach grzybiczych stóp, pachwin czy skóry. Krem Clotrimazolum zawiera substancję czynną: klotrymazol. Posiada szerokie spektrum działania na drożdżaki.

Pozwala pozbyć się infekcji już w ciągu 4 tygodni stosowania. Już po 3 dniach można zaobserwować złagodzenie ostrych objawów chorobowych. Pełna kuracja trwa nie…

2.69 

Efekt działania Hansaplast Sensitive 5mx2,5cm plaster (Opakowanie: 1 szt.)Plaster zalecany do utrwalania opatrunków dla skóry wrażliwej. Bardzo delikatny, nie powoduje podrażnień. Możliwość ręcznego dzielenia i odrywania fragmentów w miarę zapotrzebowania.Hansaplast Sensitive 5mx2,5cm plaster (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

22.99 

Zastosowanie Eucerin Anti-age Hyaluron-Filler maska do twarzy (Opakowanie: 1 szt.)Eucerin Anti-age Hyaluron-Filler maska do twarzy (Opakowanie: 1 szt.) to nawilżająca maska w płachcie, przeznaczona do intensywnej pielęgnacji każdego rodzaju skóry.

Maska wykonana jest z naturalnego materiału, dokładnie dopasowuje się do twarzy do każdego kształtu twarzy.

Produkt jest intensywnie nasączony cennymi składnikami, w trakcie zabiegu skóra wchłania je…

32.99 

Zastosowanie Corega Tabs 3 Minuten tabletki do czyszczenia protez (Opakowanie: 66 szt.)Zanieczyszczenia protezy sprawiają, że czujesz się niepewnie? Zapewne borykasz się z problemem nieświeżego oddechu, na twoich zębach gromadzi się osad oraz posiadasz liczne przebarwienia. Czy wiesz, że wpływ na to ma aż dziewięćdziesiąt dziewięć procent bakterii, które znajdują się w twojej jamie ustnej? Istnieje na to jeden skuteczny sposób. Wypróbuj Corega…

18.99 

Zastosowanie La Roche Hydreane Riche - skóra wrażliwa sucha i bardzo sucha (Opakowanie: 40 ml)Redukuje 5 oznak wrażliwości skóry:
zaczerwienienie
szczypanie
ściągnięcie
swędzenie
pieczenie
Hydreane zawiera hydrolipidy, nośniki wody nowej generacji, które naturalnie wnikaja w głąb naskórka dzięki strukturze zblizonej do błon komórkowych.Po nałożeniu kremu Hydreane, hydrolipidy wnikają w skórę i nasycają…

78.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief