Antithrombin III NF Takeda

Antithrombin III NF Takeda to lek przeciwzakrzepowy, który zawiera substancję czynną - antytrombinę III. Jest stosowany w leczeniu wrodzonego lub nabytego niedoboru antytrombiny III. Lek jest wskazany do stosowania u pacjentów z aktywnością osoczową antytrombiny poniżej 70% normy, w profilaktyce i leczeniu zaburzeń zakrzepowych i zakrzepowo-zatorowych. Jest dostępny na receptę i jest stosowany wyłącznie w lecznictwie zamkniętym. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Antithrombin III NF Takeda. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Antithrombin III NF Takeda występuje w postaci miałkiej substancji lub proszku o barwie bladożółtej do bladozielonej z dołączonym rozpuszczalnikiem do sporządzania roztworu do infuzji.

Antithrombin III NF Takeda jest dostępna w opakowaniach zawierających:
• 500 j.m. antytrombiny III i 10 ml rozpuszczalnika
lub
• 1000 j.m. antytrombiny III i 20 ml rozpuszczalnika.

Antithrombin III NF Takeda należy do grupy farmakoterapeutycznej zwanej środkami przeciwzakrzepowymi.
Antithrombin III NF Takeda jest stosowana w leczeniu wrodzonego lub nabytego niedoboru antytrombiny III, przy czym niedobór nabyty może występować w przebiegu wielu zaburzeń klinicznych.

Jaki jest skład Antithrombin III NF Takeda, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest ludzka antytrombina III pochodząca z osocza.

– Pozostałe składniki to glukoza, sodu chlorek, sodu cytrynian dwuwodny i tris (hydroksymetylo) aminometan.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Antithrombin III NF Takeda – jak stosować?

Antithrombin III NF Takeda będzie podawana wyłącznie pod nadzorem lekarskim. Dawka zależeć będzie od masy ciała oraz indywidualnego zapotrzebowania pacjenta. Lekarz prowadzący określi dawkę, jaka powinna zostać podana. Antithrombin III NF Takeda będzie podawana we wlewie do żyły.
Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zgłaszano objawów przedawkowania antytrombiny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Antithrombin III NF Takeda – czy mogę spożywać alkohol?

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Antithrombin III NF Takeda w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy powiedzieć lekarzowi jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. Lekarz zdecyduje, czy będzie możliwe zastosowanie Antithrombin III NF Takeda w czasie ciąży lub karmienia piersią.
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Antithrombin III NF Takeda

Takeda Pharma Sp. z o.o.

Ulotka Antithrombin III NF Takeda – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Antithrombin III NF Takeda przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Antithrombin III NF Takeda m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Antithrombin III NF Takeda w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Antithrombin III NF Takeda

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Antithrombin III NF Takeda? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Antithrombin III NF Takeda. Podziel się doświadczeniami na forum.