ALVEROCK SILNY

KATEGORIA:
LEKI GASTROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

ALVEROCK SILNY - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku ALVEROCK SILNY. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku ALVEROCK SILNY w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ALVEROCK SILNY? – OPIS I WSKAZANIA

Nazwa leku to Alverock Silny kapsułki. Kapsułki zawierają substancje czynną o nazwie cytrynian alweryny. Lek Alverock Silny kapsułki należy do grupy leków zwanych lekami przeciwskurczowymi. Powoduje on rozluźnienie mięśni w jelitach i w macicy. Pomaga to zmniejszyć ból spowodowany napięciem mięśni.

Lek ten jest stosowany u osób w wieku 12 lat i starszych z zespołem jelita drażliwego. Niektóre objawy zespołu jelita drażliwego to:
• ból brzucha w postaci skurczów, które pojawiają się i ustępują;
• biegunka;
• zaparcia;
• uczucie pełności i wzdęcie;
• nagłe parcie na stolec.

Objawy te czasami ulegają nasileniu pod wpływem stresu i strachu.

Lek Alverock Silny kapsułki może być również stosowany w chorobie jelita grubego zwanej bolesną choroba uchyłkowa jelita grubego oraz w łagodzeniu bólu związanego z miesiączką

SKŁAD ALVEROCK SILNY, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest alweryny cytrynian.

Alverock Silny kapsułki, 120 mg, kapsułki twarde: każda kapsułka zawiera alweryny cytrynian odpowiadający 120 mg alweryny cytrynianu.

Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana oraz magnezu stearynian. Kapsułka żelatynowa zawiera: żelatynę, wodę oczyszczoną, błękit brylantowy (E133), karmoizynę (E122), tartrazynę (E102) i tytanu dwutlenek (E171). Tusz drukarski na kapsułce zawiera: szelak, glikol propylenowy oraz żelaza tlenek czarny (E172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE ALVEROCK SILNY? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku)
Zalecana dawka to 120 mg podawana do trzech razy na dobę.

Stosowanie u dzieci (w wieku poniżej 12 lat)
Leku Alverock Silny kapsułki nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ALVEROCK SILNY, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeżeli pacjent lub ktoś inny zażył zbyt wiele kapsułek leku Alverock Silny kapsułki, należy natychmiast zwrócić się lekarza lub pójść na oddział ratunkowy najbliższego szpitala. Jeżeli to możliwe, należy zabrać pudełko leku i pozostałe kapsułki.

W razie przedawkowania mogą wystąpić następujące objawy: niskie ciśnienie krwi (niedociśnienie tętnicze) oraz objawy podobne jak przy zatruciu atropiną (takie jak szybkie bicie serca, zawroty głowy, suchość w jamie ustnej, nudności, niewyraźne widzenie, rozszerzenie źrenic, splątanie i omamy).

Lekarz oceni stan pacjenta i zdecyduje o dalszym leczeniu.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak odrębnych zaleceń.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ALVEROCK SILNY W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, nie może stosować tego leku. Pacjentka powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Alverock Silny kapsułki u kobiet w ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania leku Alverock Silny kapsułki.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Jeśli podczas stosowania leku Alverock Silny kapsułki pojawią się zawroty głowy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

ULOTKA LEKU ALVEROCK SILNY – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ALVEROCK SILNY CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ALVEROCK SILNY CENA, REFUNDACJA

ALVEROCK SILNY OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here