Alverock Silny

Alverock Silny to lek przeciwskurczowy, który zawiera substancję czynną o nazwie cytrynian alweryny. Powoduje on rozluźnienie mięśni w jelitach i w macicy, co pomaga zmniejszyć ból spowodowany napięciem mięśni. Lek ten jest stosowany u osób w wieku 12 lat i starszych z zespołem jelita drażliwego. Alverock Silny może być również stosowany w chorobie jelita grubego zwanej bolesną chorobą uchyłkową jelita grubego oraz w łagodzeniu bólu związanego z miesiączką. Lek jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Alverock Silny. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Nazwa leku to Alverock Silny kapsułki. Kapsułki zawierają substancje czynną o nazwie cytrynian alweryny. Lek Alverock Silny kapsułki należy do grupy leków zwanych lekami przeciwskurczowymi. Powoduje on rozluźnienie mięśni w jelitach i w macicy. Pomaga to zmniejszyć ból spowodowany napięciem mięśni.

Lek ten jest stosowany u osób w wieku 12 lat i starszych z zespołem jelita drażliwego. Niektóre objawy zespołu jelita drażliwego to:
• ból brzucha w postaci skurczów, które pojawiają się i ustępują;
• biegunka;
• zaparcia;
• uczucie pełności i wzdęcie;
• nagłe parcie na stolec.

Objawy te czasami ulegają nasileniu pod wpływem stresu i strachu.

Lek Alverock Silny kapsułki może być również stosowany w chorobie jelita grubego zwanej bolesną choroba uchyłkowa jelita grubego oraz w łagodzeniu bólu związanego z miesiączką

Jaki jest skład Alverock Silny, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest alweryny cytrynian.

Alverock Silny kapsułki, 120 mg, kapsułki twarde: każda kapsułka zawiera alweryny cytrynian odpowiadający 120 mg alweryny cytrynianu.

Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana oraz magnezu stearynian. Kapsułka żelatynowa zawiera: żelatynę, wodę oczyszczoną, błękit brylantowy (E133), karmoizynę (E122), tartrazynę (E102) i tytanu dwutlenek (E171). Tusz drukarski na kapsułce zawiera: szelak, glikol propylenowy oraz żelaza tlenek czarny (E172).

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Alverock Silny – jak stosować?

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku)
Zalecana dawka to 120 mg podawana do trzech razy na dobę.

Stosowanie u dzieci (w wieku poniżej 12 lat)
Leku Alverock Silny kapsułki nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli pacjent lub ktoś inny zażył zbyt wiele kapsułek leku Alverock Silny kapsułki, należy natychmiast zwrócić się lekarza lub pójść na oddział ratunkowy najbliższego szpitala. Jeżeli to możliwe, należy zabrać pudełko leku i pozostałe kapsułki.

W razie przedawkowania mogą wystąpić następujące objawy: niskie ciśnienie krwi (niedociśnienie tętnicze) oraz objawy podobne jak przy zatruciu atropiną (takie jak szybkie bicie serca, zawroty głowy, suchość w jamie ustnej, nudności, niewyraźne widzenie, rozszerzenie źrenic, splątanie i omamy).

Lekarz oceni stan pacjenta i zdecyduje o dalszym leczeniu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alverock Silny – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Alverock Silny w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, nie może stosować tego leku. Pacjentka powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Alverock Silny kapsułki u kobiet w ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania leku Alverock Silny kapsułki.

Prowadzenie pojazdów

Jeśli podczas stosowania leku Alverock Silny kapsułki pojawią się zawroty głowy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Alverock Silny

Ulotka Alverock Silny – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Alverock Silny przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Alverock Silny m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Alverock Silny w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Alverock Silny

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Alverock Silny? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Alverock Silny. Podziel się doświadczeniami na forum.