Digavar

Podmiot odpowiedzialnyActavis Group PTC ehf.
Kod ATCM01AB16
ProceduraDCP
SubstancjaAceklofenak

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Digavar?

Substancją czynną leku Digavar jest aceklofenak. Należy on do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Lek Digavar stosuje się w celu łagodzenia bólu i stanu zapalnego u osób dorosłych chorujących na:
• Zapalenie stawów (choroba zwyrodnieniowa stawów). Schorzenie to często występuje u osób powyżej 50 lat i jest przyczyną zaniku chrząstki i tkanki kostnej w obrębie stawu.
• Chorobę autoimmunologiczną powodującą przewlekły stan zapalny stawów (reumatoidalne zapalenie stawów).
• Zapalenie stawów kręgosłupa, które może prowadzić do zrostu kręgów (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa).

Jaki jest skład Digavar, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest aceklofenak. Każda tabletka zawiera 100 mg aceklofenaku.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, kopowidon , talk, krzemionka koloidalna bezwodna, glicerolu distearynian
Otoczka tabletki: hypromeloza 6 mPa, celuloza mikrokrystaliczna, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol.

Dawkowanie preparatu Digavar – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka dobowa u dorosłych wynosi 200 mg (dwie tabletki leku Digavar). Jedną tabletkę 100 mg należy przyjąć rano, a drugą wieczorem.

Tabletki należy połknąć w całości, z dużą ilością wody, podczas posiłku lub po posiłku. Nie należy kruszyć ani żuć tabletek. Nie należy przekraczać ustalonej dawki dobowej.

Pacjenci w podeszłym wieku
U pacjentów w podeszłym wieku częściej występują poważne działania niepożądane (wymienione w punkcie 4 – „Możliwe działania niepożądane”). Jeśli lekarz przepisze lek Digavar, pacjent otrzyma najmniejszą skuteczną dawkę na możliwie najkrótszy czas.

Stosowanie u dzieci
Nie zaleca się stosowania tego leku u dzieci.

Pacjenci z chorobami nerek
Dawkowanie zostanie określone przez lekarza ,który będzie regularnie monitorował stan pacjenta.

Pacjenci z chorobami wątroby
Zalecana dawka to jedna tabletka 100 mg na dobę.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego przyjęcia zbyt dużej ilości leku Digavar, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego. Należy wziąć ze sobą tę ulotkę lub opakowanie leku Digavar, tak aby pracownicy szpitala wiedzieli, co pacjent przyjął.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Digavar – czy mogę spożywać alkohol?

Digavar najlepiej przyjmować w czasie posiłku lub po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Digavar w okresie ciąży i karmienia piersią?

Pacjentka powinna poinformować lekarza, jeśli planuje zajść w ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę. NLPZ mogą utrudnić zajście w ciążę.

Nie przyjmować leku Digavar, jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza, że jest w ciąży. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania tego leku w ciąży. Nie zaleca się przyjmowania tego leku podczas ciąży, chyba że lekarz uzna to za konieczne.

Pacjentka nie powinna stosować leku Digavar, jeśli karmi piersią. Nie wiadomo, czy lek ten przenika do mleka ludzkiego. Nie zaleca się przyjmowania tego leku podczas karmienia piersią, chyba że lekarz uzna to za konieczne.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ulotka Digavar – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Digavar przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Digavar - 100 mg, Tabletki powlekane (Aceclofenacum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Digavar m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Digavar - 100 mg, Tabletki powlekane (Aceclofenacum)

Źródła / bibliografia:

  • RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Dostępność Digavar w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o Digavar - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń

Stosujesz Digavar? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia związane z przyjmowaniem preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Co ważne, użytkownicy często opisują rzeczywiste skutki uboczne, z którymi się zmagają. Dzięki temu nie mamy do czynienia wyłącznie z suchymi informacjami pochodzącymi z ulotki informacyjnej leku, ale z rzeczywistym działaniem niepożądanym leku.

Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

5 komentarzy do “Digavar”

  1. Przez 10 miesięcy chodziłam z bólem kręgosłupa i rozpierającym bólem bioder, od lekarza do lekarza. Od dwóch tygodni biorę Digavar i czuję się bardzo dobrze w porównaniu z tym, co było. Mogę przejść np. 3 km i nie siadać na ławeczce, a jestem osobą po 40.

    Odpowiedz
    • Pani Julito, po ilu tabletkach nastąpiła poprawa? Ja zażywam jedną dziennie od czterech dni (takie zalecenie lekarza) i nie widzę żadnej poprawy. :(

      Odpowiedz
    • Ja zażyłam 4 tabletki (2×2) + 12 tabletek Chronada (3×2) i wystąpił silny ból brzucha i biegunka przez 2 dni. Po tych działaniach niepożądanych odrzuciłam lek. Nie wiem, co by było, gdybym dalej zażywała te leki, ale na pewno znalazłabym się na SORze.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz