Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Izosorbid (diazotan izosorbidu / monoazotan izosorbidu)

Effox

Effox to lek, który poprawia ukrwienie serca, rozszerza naczynia wieńcowe i zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen. Znajduje zastosowanie w leczeniu choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej oraz w leczeniu długotrwałej niewydolności układu krążenia. Jest dostępny na receptę.

Effox long

Effox Long to lek, który poprawia ukrwienie serca, rozszerza naczynia żylnych i tętniczych oraz zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen. Głównym składnikiem leku jest izosorbidu monoazotan. Lek stosowany jest w zapobieganiu napadom dławicy piersiowej, które są spowodowane ograniczonym dopływem krwi do mięśnia sercowego. Effox Long jest lekiem na receptę.

Isosorbide mononitrate Vitabalans

Isosorbide Mononitrate Vitabalans to lek, który zawiera monoazotan izosorbidu jako substancję czynną. Jest stosowany w leczeniu długotrwałej dławicy piersiowej i zapobieganiu jej napadom. Działa poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych, co prowadzi do poprawy krążenia wieńcowego, rozszerzenia naczyń krwionośnych i zmniejszenia zapotrzebowania serca na tlen. Jest dostępny na receptę.

Isosorbidi mononitras Accord

Isosorbidi mononitras Accord to lek zawierający substancję czynną izosorbidu monoazotan, która należy do grupy leków zwanych azotanami. Stosowany jest w profilaktyce dławicy piersiowej, co oznacza, że pomaga zapobiegać bólom i uczuciu ucisku w klatce piersiowej. Lek ten jest dostępny na receptę.

Mono Mack Depot

Mono Mack Depot to lek w formie tabletek o przedłużonym uwalnianiu, który zawiera 100 mg monoazotanu izosorbidu. Lek działa rozkurczająco na mięśnie naczyń krwionośnych, co prowadzi do ich rozszerzenia i łagodzi ból serca wywołany skurczem naczyń i niedostatecznym dostarczaniem substancji odżywczych, głównie tlenu, do mięśnia sercowego. Jest stosowany w leczeniu choroby niedokrwiennej serca o przebiegu przewlekłym, zapobieganiu napadom dławicy piersiowej oraz leczeniu niektórych postaci przewlekłej niewydolności krążenia. Lek jest dostępny na receptę.

Mononit 10, 20, 40

Mononit 10, 20, 40 to leki dostępne na receptę, które zawierają substancję czynną – monoazotan izosorbidu. Są to leki z grupy organicznych azotanów, które rozszerzają naczynia wieńcowe, zwiększają przepływ krwi przez nie i poprawiają ukrwienie mięśnia serca. Ograniczają zapotrzebowanie na tlen mięśnia sercowego. Stosowane są w zapobieganiu napadom dławicy piersiowej oraz w przewlekłym leczeniu dławicy piersiowej.

Mononit 60, 100 retard

Mononit 60, 100 retard to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną izosorbid (monoazotan izosorbidu). Jest to azotan, lek rozszerzający naczynia wieńcowe. Lek stosowany jest w długotrwałym leczeniu dławicy piersiowej (bólu i uczuciem ucisku w klatce piersiowej) i zapobieganiu jej napadom. Działanie leku polega na rozszerzeniu naczyń krwionośnych, co zwiększa przepływ krwi i zmniejsza zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen.

Monosan

Monosan to lek, którego substancją czynną jest izosorbidu monoazotan. Jest to lek rozkurczający naczynia krwionośne, który zmniejsza obciążenie lewej komory serca i zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen. Wskazania do stosowania Monosanu obejmują długotrwałe leczenie choroby niedokrwiennej serca, zapobieganie napadom dławicy piersiowej oraz leczenie zapobiegające przewlekłej niewydolności serca. Monosan jest lekiem na receptę.

Olicard retard

Olicard Retard to lek na receptę, który jest dostępny w postaci kapsułek o przedłużonym uwalnianiu. Substancją czynną leku jest monoazotan izosorbidu. Lek ten jest stosowany w celu zapobiegania napadom dławicy piersiowej w przebiegu stabilnej choroby wieńcowej. Działa poprzez bezpośrednie rozkurczanie mięśni gładkich naczyń krwionośnych, co prowadzi do ich rozszerzenia.

Sorbonit

Sorbonit to lek, który działa na bazie diazotanu izosorbidu. Jego główne działanie polega na rozszerzaniu naczyń krwionośnych, co prowadzi do poprawy ukrwienia serca. Jest zazwyczaj stosowany w długotrwałym leczeniu i profilaktyce dolegliwości bólowych o charakterze wieńcowym przy dusznicy bolesnej. Lek jest dostępny na receptę.