Spis leków zawierających substancję: Fluoksetyna

Andepin

Andepin to lek przeciwdepresyjny, który zawiera fluoksetynę należącą do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Jest stosowany w leczeniu zaburzeń depresyjnych, nerwicy natręctw i bulimii. Lek ten jest dostępny na receptę.

Bioxetin

Lek przeciwdepresyjny – antydepresant stosowany w depresji, bulimii i zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych.

Deprexetin

Deprexetin to lek przeciwdepresyjny dostępny na receptę, który zawiera fluoksetynę. Działa poprzez zwiększenie poziomu serotoniny w mózgu, co jest kluczowe w leczeniu depresji. Jest również stosowany w leczeniu nerwicy natręctw oraz bulimii. Lek jest dostępny w postaci kapsułek.

Fluoksetyna EGIS

Fluoksetyna EGIS to lek przeciwdepresyjny, który działa poprzez zwiększenie stężenia serotoniny w mózgu. Jest to substancja, która pomaga utrzymać równowagę psychiczną. Fluoksetyna jest często stosowana w leczeniu depresji, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (OCD) oraz bulimii. Fluoksetyna jest wydalana głównie z moczem (około 60%). Okres półtrwania na etapie eliminacji dla fluoksetyny wynosi od 4 do 6 dni, natomiast dla norfluoksetyny może trwać nawet do 16 dni. Należy uwzględnić, że lek utrzymuje się w organizmie do 5-6 tygodni po zaprzestaniu leczenia1. Nie jestem w stanie potwierdzić, czy Fluoksetyna EGIS jest dostępna na receptę na podstawie dostępnych informacji.

Fluoxetin Polpharma

Fluoxetin Polpharma

Fluoxetin Polpharma to lek przeciwdepresyjny należący do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Działa poprzez blokowanie transportu serotoniny z powrotem do komórki nerwowej, co zwiększa poziom tej monoaminy w ośrodkowym układzie nerwowym. Wskazaniami do stosowania Fluoxetin Polpharma są zaburzenia depresyjne u dorosłych, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, bulimia oraz epizody dużej depresji o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim u dzieci po 8. roku życia i młodzieży, w przypadku gdy psychoterapia nie przynosi efektów. Nie jestem w stanie potwierdzić, czy Fluoxetin Polpharma jest dostępny na receptę na podstawie dostępnych informacji.

Fluoxetine Aurovitas

Fluoxetine Aurovitas to lek w postaci kapsułek, który zawiera substancję czynną fluoksetynę. Jest to lek przeciwdepresyjny z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Stosowany jest w leczeniu depresji, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych oraz bulimii. Jest dostępny na receptę.

Fluoxetine Vitabalans

Fluoxetine Vitabalans to lek przeciwdepresyjny należący do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Działa poprzez blokowanie transportu serotoniny z powrotem do komórki nerwowej, co zwiększa poziom tej monoaminy w ośrodkowym układzie nerwowym. Wskazaniami do stosowania Fluoxetine Vitabalans są zaburzenia depresyjne u dorosłych, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, bulimia oraz epizody dużej depresji o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim u dzieci po 8. roku życia i młodzieży, w przypadku gdy psychoterapia nie przynosi efektów. Nie jestem w stanie potwierdzić, czy Fluoxetine Vitabalans jest dostępny na receptę na podstawie dostępnych informacji.

Fluoxetine Vitama

Fluoxetine Vitama to lek przeciwdepresyjny, który zawiera substancję czynną fluoksetynę. Jest ona selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), co oznacza, że działa na drogi przewodzenia nerwowego w określonych obszarach mózgu, pomagając wyrównać zaburzenia równowagi chemicznej. Lek jest zalecany dla dorosłych do leczenia epizodów dużej depresji, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych oraz bulimii. Dzieci i młodzież w wieku 8 lat i starsi mogą go stosować do leczenia umiarkowanych lub ciężkich epizodów dużej depresji, jeśli po 4-6 sesjach pacjent nie odpowiada na psychoterapię. Fluoxetine Vitama jest lekiem na receptę.

Seronil

Seronil to lek psychotropowy z grupy SSRI, stosowany w leczeniu różnych zaburzeń psychicznych. Substancją czynną leku jest fluoksetyna, która jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny. Wskazania do stosowania to depresja, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, zespół lęku społecznego, zespół przedmiesiączkowy (PMS) i zaburzenia paniczne. Lek jest dostępny na receptę.