Atussan / Atussan Mite

Atussan

Lek Attusan / Atussan Mite zawiera substancję czynną butamiratu cytrynian. Jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Wskazania do stosowania: · objawowe leczenie kaszlu różnego pochodzenia Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Attusan Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. 1 ml syropu zawiera 1,5 mg butamiratu cytrynianu. Ponadto lek zawiera: sodu benzoesan, sorbitol ciekły, niekrystalizujący, glicerol, sacharynę sodową, aromat pomarańczowy płynny, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, wodę oczyszczoną. Atussan Mite Substancją czynną … Czytaj dalej

Butamid

Butamid jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Zmniejsza częstość i natężenie kaszlu oraz rozszerza oskrzela, co ułatwia oddychanie. Butamid stosowany jest w objawowym leczeniu nieproduktywnego (suchego) kaszlu różnego pochodzenia. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. Każdy ml syropu zawiera 1,5 mg butamiratu cytrynianu. Ponadto lek zawiera: maltitol ciekły (E 965) – 598 mg/ml, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, aromat karmelowy 1100710104, kwas benzoesowy (E 210), … Czytaj dalej

Maxipulmon

Maxipulmon

Maxipulmon zawiera substancję czynną – butamiratu cytrynian. Butamiratu cytrynian jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Wskazania do stosowania Objawowe leczenie nieproduktywnego (suchego) kaszlu różnego pochodzenia. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. 1 ml syropu zawiera 3 mg butamiratu cytrynianu. Pozostałe składniki to: sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), … Czytaj dalej

Natussic

Natussic

Substancją czynną leku Natussic jest butamiratu cytrynian. Natussic jest lekiem przeciwkaszlowym przeznaczonym do stosowania w objawowym leczeniu kaszlu różnego pochodzenia. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. 5 ml syropu zawiera 7,5 mg butamiratu cytrynianu. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: sorbitol ciekły, niekrystalizujący, glicerol, sacharyna sodowa (E 954), wanilina, kwas benzoesowy (E 210), sodu wodorotlenek, etanol 96% (v/v), woda oczyszczona. Dawkowanie preparatu – jak … Czytaj dalej

Omnitussin

Omnitussin zawiera substancję czynną butamiratu cytrynian, który należy do grupy leków przeciwkaszlowych. Omnitussin stosowany jest w objawowym leczeniu nieproduktywnego (suchego) kaszlu. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? – Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. Każdy ml syropu zawiera 1,5 mg butamiratu cytrynianu. – Ponadto lek zawiera: sorbitol (E 420), glicerol, sukralozę (E 955), sodu benzoesan (E 211), kwas cytrynowy jednowodny, aromat karmelowy 12788 (zawierający: substancje aromatyzujące, preparaty aromatyzujące, naturalne … Czytaj dalej

Sinecod

Sinecod

Sinecod zawiera substancję czynną – butamiratu cytrynian. Butamiratu cytrynian jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Sinecod w postaci kropli doustnych stosowany jest w objawowym leczeniu kaszlu różnego pochodzenia. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku Sinecod jest butamiratu cytrynian. Jeden ml roztworu (22 krople) zawiera 5 mg butamiratu cytrynianu. Pozostałe składniki to: sorbitol 70% roztwór, sacharyna sodowa, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96% v/v, glicerol, sodu wodorotlenek 30% roztwór w/w, … Czytaj dalej

Supremin

Lek Supremin w postaci syropu zawiera jako substancję czynną cytrynian butamiratu, który jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Zmniejsza częstość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego. Obok działania przeciwkaszlowego butamirat nieznacznie rozszerza oskrzela. Wskazania do stosowania: ostry, suchy kaszel. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. 5 ml (1 łyżeczka miarowa) syropu zawiera 4 mg butamiratu cytrynianu. – Pozostałe składniki leku to: metylu parahydroksybenzoesan, kwas … Czytaj dalej

Supremin MAX

Lek Supremin MAX zawiera substancję czynną butamiratu cytrynian. Jest ona nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Lek w postaci syropu stosowany jest w objawowym leczeniu ostrego, suchego kaszlu. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: sodu benzoesan (E 211), sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), glicerol, sacharyna sodowa (E 954), aromat pomarańczowy płynny, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona. Dawkowanie preparatu – … Czytaj dalej

Theraflu Kaszel

Theraflu Kaszel

Theraflu Kaszel zawiera substancję czynną – butamiratu cytrynian. Butamiratu cytrynian jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Theraflu Kaszel w postaci syropu stosowany jest w objawowym leczeniu kaszlu różnego pochodzenia. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku Theraflu Kaszel jest butamiratu cytrynian. Jeden ml syropu zawiera 1,5 mg butamiratu cytrynianu. Pozostałe składniki to: sorbitol 70% roztwór, sacharyna sodowa, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96% v/v, glicerol, sodu wodorotlenek 30% roztwór w/w, … Czytaj dalej

Toselix

Lek Toselix zawiera substancję czynną butamiratu cytrynian. Butamiratu cytrynian jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Wskazaniem do stosowania syropu Toselix jest objawowe leczenie ostrego, nieproduktywnego (suchego) kaszlu. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. 1 ml syropu zawiera 0,8 mg butamiratu cytrynianu. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: maltitol ciekły (E 965), sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, aspartam (E 951), metylu parahydroksybenzoesan (E 218), kwas benzoesowy (E … Czytaj dalej

Toselix forte

Lek Toselix forte zawiera substancję czynną butamiratu cytrynian. Butamiratu cytrynian jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Wskazaniem do stosowania syropu Toselix forte jest objawowe leczenie ostrego, nieproduktywnego (suchego) kaszlu. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. 1 ml syropu zawiera 1,5 mg butamiratu cytrynianu. – Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: maltitol ciekły (E 965), sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, aspartam (E 951), metylu parahydroksybenzoesan (E 218), … Czytaj dalej

Tussicalin

Tussicalin zawiera substancję czynną – butamiratu cytrynian, który należy do grupy leków przeciwkaszlowych. Tussicalin w postaci syropu stosowany jest w objawowym leczeniu suchego, drażniącego kaszlu różnego pochodzenia. Lek ten można stosować bez konsultacji z lekarzem tylko w krótkotrwałym leczeniu ostrego kaszlu, np. ostrej infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych, tchawicy i oskrzeli. Lek ten może być stosowany w leczeniu przewlekłego kaszlu tylko na zalecenie lekarza. Należy skonsultować się z lekarzem, … Czytaj dalej