Supremin

Lek Supremin w postaci syropu zawiera jako substancj臋 czynn膮 cytrynian butamiratu, kt贸ry jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Zmniejsza cz臋sto艣膰 i nat臋偶enie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego. Obok dzia艂ania przeciwkaszlowego butamirat nieznacznie rozszerza oskrzela.

Wskazania do stosowania: ostry, suchy kaszel.

Jaki jest sk艂ad Supremin, jakie substancje zawiera?

Substancj膮 czynn膮 leku jest butamiratu cytrynian. 5 ml (1 艂y偶eczka miarowa) syropu zawiera 4 mg butamiratu cytrynianu. – Pozosta艂e sk艂adniki leku to: metylu parahydroksybenzoesan, kwas benzoesowy, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, maltitol ciek艂y, aspartam, aromat karmelowo-pomara艅czowy (E 34493), woda oczyszczona.

Zobacz list臋 produkt贸w zawieraj膮cych substancje: .

Dawkowanie preparatu Supremin – jak stosowa膰 ten lek?

Podanie doustne.
Lek nale偶y stosowa膰 przed posi艂kami.
Do opakowania leku do艂膮czona jest 艂y偶eczka miarowa umo偶liwiaj膮ca odmierzenie 5 ml syropu.

Je艣li lekarz nie zaleci specjalnego dawkowania, lek najcz臋艣ciej stosuje si臋:
– dzieci w wieku od 2 do 6 lat – 1 艂y偶eczka miarowa (4 mg) 3 razy na dob臋
– dzieci w wieku od 6 do 12 lat – 2 艂y偶eczki miarowe (8 mg) 3 razy na dob臋
– dzieci w wieku powy偶ej 12 lat – 3 艂y偶eczki miarowe (12 mg) 3 razy na dob臋
– doro艣li – 3 艂y偶eczki miarowe (12 mg) 4 razy na dob臋

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt du偶ej dawki

Objawami przedawkowania butamiratu s膮: senno艣膰, wymioty, b贸le brzucha, biegunka, ataksja (zaburzenia koordynacji ruchowej), pobudzenie i obni偶enie ci艣nienia krwi. W przypadku przedawkowania nale偶y niezw艂ocznie zwr贸ci膰 si臋 do lekarza, kt贸ry mo偶e wykona膰 p艂ukanie 偶o艂膮dka,poda膰 w臋giel aktywowany i 艣rodki przeczyszczaj膮ce.

Co mog臋 je艣膰 i pi膰 podczas stosowania Supremin – czy mog臋 spo偶ywa膰 alkohol?

Lek nale偶y stosowa膰 przed posi艂kiem.

艁膮czenie alkoholu z niekt贸rymi lekami mo偶e by膰 gro藕ne dla zdrowia, a nawet 偶ycia. Dowiedz si臋 wi臋cej na temat interakcji lek贸w z alkoholem.

Czy mo偶na stosowa膰 Supremin w okresie ci膮偶y i karmienia piersi膮?

Nie zaleca si臋 stosowania tego leku u kobiet w pierwszym trymestrze ci膮偶y. W drugim i trzecim trymestrze ci膮偶y oraz w okresie karmienia piersi膮, lek mo偶e by膰 stosowany jedynie w razie konieczno艣ci.

Ulotka Supremin – do pobrania pe艂na wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pe艂na ulotka przeznaczona dla pacjent贸w. Opr贸cz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo nast臋puj膮ce dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, dzia艂ania niepo偶膮dane, interakcje z innymi lekami, wp艂yw substancji na prowadzenie pojazd贸w i maszyn oraz inne ostrze偶enia i 艣rodki ostro偶no艣ci. 艢ci膮gnij ulotk臋 przeznaczon膮 dla pacjen贸w w formacie pdf:

SUPREMIN 4 mg/5 ml, syrop (Butamirati citras)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceut贸w

艢ci膮gnij charakterystyk臋 produktu leczniczego, zawieraj膮c膮 specjalistyczne informacje na temat Supremin m.in. posta膰 farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, w艂a艣ciwo艣ci farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wy艂膮cznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SUPREMIN 4 mg/5 ml, syrop (Butamirati citras)

Ocena i opinie o Supremin - forum pacjent贸w

Stosujesz Supremin? Zach臋camy do podzielenia si臋 opini膮 na jego temat na forum. Nie musisz si臋 rejestrowa膰, na poni偶szym formularzu wystarczy wpisanie nazwy u偶ytkownika/pseudonimu.

Opisuj膮c swoje do艣wiadczenia na temat przyjmowania preparatu, mo偶esz pom贸c innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikuj膮 opinie na temat stosowanych lek贸w. Je偶eli jeste艣 zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawd藕 100 najnowszych opinii pacjent贸w.

Dodaj komentarz