Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym

Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym to lek dostępny bez recepty, który ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jest to preparat złożony, który zawiera paracetamol, fenylefrynę oraz witaminę C. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, które przebiegają z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem). Produkt jest dostępny w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejszającym jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożniającym nos i zatoki. Lek zawiera witaminę C.

Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym jest wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem).

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i kwas askorbowy (witamina C).
Każda saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 40 mg kwasu askorbowego.

Ponadto lek zawiera: sacharozę, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobię kukurydzianą, sodu cyklaminian, sodu sacharynę, bezwodną krzemionkę koloidalną, aromat cytrynowy, kurkuminę (E100).

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Jedna saszetka leku Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym co 4 do 6 godzin. Nie przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę. Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Sposób podawania
Przed podaniem proszek należy rozpuścić w ciepłej wodzie. Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy ciepłą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie konieczności dolać zimnej wody lub dosłodzić.

Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia więcej niż 4 saszetek leku w ciągu 24 godzin należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, nawet jeżeli nie występują żadne objawy niepożądane, ze względu na ryzyko wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zażyciem leku podczas ciąży lub karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Ulotka Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym (forum)

Stosujesz Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym. Podziel się doświadczeniami na forum.