Canespor Onychoset

Canespor Onychoset to lek przeciwgrzybiczy dostępny na receptę, który ma postać maści. Zawiera substancję czynną bifonazol oraz mocznik, które razem działają przeciwgrzybicznie i ułatwiają przenikanie leku do paznokcia. Lek jest wskazany w miejscowym leczeniu grzybiczych zakażeń paznokci rąk i stóp.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Canespor Onychoset ma postać maści, jest lekiem przeciwgrzybiczym. Lek zawiera substancję czynną bifonazol o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego oraz mocznik, który ułatwia przenikanie bifonazolu do paznokcia i nasila jego działanie.

Wskazania
Lek Canespor Onychoset stosuje się w grzybiczych zakażeniach paznokci rąk i nóg.

Skład

Substancją czynną leku jest bifonazol 10 mg/g oraz mocznik 400 mg/g.

Inne składniki leku to: wosk biały, wazelina biała, lanolina.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na paznokcie.

Lek Canespor Onychoset stosuje się raz na dobę, nanosząc cienką warstwę maści na całą powierzchnię zmienionego chorobowo paznokcia.

Sposób stosowania
1. Nogę lub rękę umyć w ciepłej wodzie, dokładnie osuszyć.
2. Wsunąć zagiętą końcówkę tuby w szczelinę plastikową walca, a następnie umieścić go razem z tubą w oprawce wyciskarki. Wolno przekręcać walec w prawo aż do uzyskania paska maści o długości odpowiedniej do pokrycia dotkniętego grzybicą paznokcia.
3. Nanieść maść na chorobowo zmienione paznokcie. Nie wcierać.
4. Połową plastra pokryć paznokieć. (Rysunki przedstawiają spodnią stronę stopy.) Uwaga! Dla małych paznokci listek plastra można podzielić na mniejsze części.
5. Boczne części plastra pokryte klejem przykleić do dolnej powierzchni palca.
6. Drugą połową plastra pokryć spód palca.
7. W ten sposób paznokieć będzie całkowicie zaklejony. Opatrunek pozostawić na 24 godziny.
8. Po upływie 24 godzin zdjąć plaster po czym rękę lub nogę moczyć w ciepłej wodzie przez 10 minut i następnie dokładnie osuszyć.
9. Za pomocą skrobaka ostrożnie usunąć rozmiękczoną warstwę zakażonego paznokcia.
10. Następnie paznokcie należy dokładnie osuszyć i ponownie nanieść lek i założyć opatrunek.

Lek działa wyłącznie na zakażone powierzchnie paznokcia, pozostawiając zdrowe części bez zmian. Zazwyczaj nie jest więc konieczne zabezpieczanie przylegających do zakażonego paznokcia okolic zdrowej skóry. Jednak w przypadku wystąpienia objawów podrażnienia, należy zabezpieczyć przylegającą skórę, np. smarując pastą cynkową. Wielkość plastra znajdującego się w zestawie odpowiada rozmiarom paznokci.

Przedawkowanie

Nie są znane przypadki przedawkowania leku Canespor Onychoset.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie dotyczy.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka Canespor Onychoset

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Canespor Onychoset (forum)

Stosujesz Canespor Onychoset? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

10 komentarzy do “Canespor Onychoset”

 1. Ja tą maść używam już 2lata i 4miesiące efekty mizerne duża część paznokcia jest jeszcze taka ciemna bardzo to powoli schodzi.Kupiłam już sześć opakowań w żadnym nie było wyciskarki do tubki.Te plastry co dają to w ogóle odklejają się powinno się składać reklamację płaci się po 100,00 zł,a takie buble sprzedają.

  Odpowiedz
 2. Stosuje od tygodnia i ubyło ponad pół paznokcia chorego bo chyba zdrowego nie rusza może faktycznie to działa nie czuję żadnych skutków ubocznych

  Odpowiedz
 3. 100zl za ten krem to dość dużo i nie uważam ze jest warty tej ceny! Plastry są beznadziejne a krem nie działa tak jak jest to opisane.

  Odpowiedz
 4. stosuje od tygodnia na duzy palec stopy,dodatkowo mi sie wrasta z jednej strony i bardzo boli bo palec puchnie po zalozeniu opatrunku ,nie moge ubrac buta,nawet koldra razi,po wymoczeniu w wodzie jest ulga i tak codziennie ale moze to normalne,myslalam przerwac kuracje przez ten bol ale moze wytrzymam,narazie zrobil sie paznokiec bialy i jeszcze sie nie zluszcza,zdzwonie do firmy i spytam czy to normalne ze tak boli ta kuracja

  Odpowiedz
 5. Jestem ciekawa jakie będą efekty po leczeniu tą maścią.Obecnie ją stosuję,działa na chore miejsce.ponieważ po trzech dniach usunęłam rozmiękczoną warstwę paznokcia.Dermatolog powiedziała,że leczenie będzie trwało dwa lata.Lek jest drogi ale mam nadzieję.że będzie skuteczny.

  Odpowiedz
 6. też to stosuje wydaje mi się ze pierwsze dni stosowania tego preparatu dział on na paznokieć, z biegiem dni i dalszego stosowania niestety szło to już gorzej , tak jak by paznokiec i grzyb sie uodpornił na ten lek. lek drogi , plasterki sie odklejają porazka , czy nie ma nic bardziej skutecznego ??

  Odpowiedz
 7. Dobrze usuwa chory paznokieć , ale jest bardzo drogi.
  Uważam, że przy problemie , który dotyczy dużą część społeczeństwa, a tak podobno mówią statystyki
  taki lek powinien być tańszy, czyli bardziej dostępny, aby można bardziej zahamować rozprzestrzenianie się tej choroby. Plaster dołączony do zestawu jest do bani!!!!, przyrządzik do wyciskania OK.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Canespor Onychoset. Podziel się doświadczeniami na forum.