Omar

Omar to lek zawierający substancję czynną omeprazol, który należy do grupy leków określanych mianem “inhibitorów pompy protonowej”. Działanie tego leku polega na zmniejszeniu ilości kwasu solnego wydzielanego w żołądku. Stosowany jest w celu łagodzenia objawów takich jak zgaga, cofanie się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku. Lek jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Omar zawiera substancję czynną omeprazol. Lek ten należy do grupy tzw. inhibitorów pompy protonowej, które zmniejszają ilość wytwarzanego w żołądku kwasu solnego.

Lek Omar stosuje się u osób dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawów refluksu (tj. zgaga, cofanie
się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku).

Refluks polega na cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku, co może być przyczyną zakażenia i bólu. Możliwe jest wystąpienie takich objawów, jak uczucie bolesnego pieczenia w klatce piersiowej, sięgającego gardła (zgaga) i kwaśnego posmaku w jamie ustnej. W celu złagodzenia objawów może być konieczne przyjmowanie kapsułek przez kolejne 2-3 dni.

Skład

Substancją czynną jest omeprazol.
Każda kapsułka zawiera 10 mg omeprazolu.

Ponadto lek zawiera: hydroksypropylocelulozę o niskim stopniu podstawienia, celulozę mikrokrystaliczną, laktozę bezwodną, kroskarmelozę sodową, powidon (K25), polisorbat 80, hypromelozy ftalan, dibutylu sebacynian, talk.

Otoczka kapsułki:, karagen, potasu chlorek, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), hypromeloza.

Tusz: szelak, glikol propylenowy, amonowy wodorotlenek, potasu wodorotlenek, żelaza tlenek czarny (E172).

Dawkowanie

Lek Omar należy zawsze stosować ściśle według zaleceń zawartych w tej ulotce. W razie wątpliwości należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.
Zwykle stosowaną dawką są dwie kapsułki leku Omar (po 10 mg) raz na dobę przez 14 dni. Jeśli po tym czasie objawy nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem. W celu złagodzenia objawów może być konieczne przyjmowanie kapsułek przez kolejne 2 lub 3 dni.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jedzenie i picie (alkohol)

Kapsułki można przyjmować w trakcie posiłku lub na czczo.

Ciąża i karmienie piersią

Kobiety w ciąży lub planujace ciążę powinny poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Omar. Lekarz zadecyduje, czy możliwe jest przyjmowanie leku w tym czasie.

Ulotka Omar

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie o Omar (forum)

Stosujesz Omar? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Omar. Podziel się doświadczeniami na forum.