Spis leków zawierających substancję: Olej sojowy

Intralipid

Intralipid to lek stosowany wyłącznie w lecznictwie zamkniętym, przeznaczony do żywienia pozajelitowego. Jego substancją czynną jest oczyszczony olej sojowy. Dostępny jest w dwóch stężeniach: Intralipid 10% w worku o pojemności 500 ml oraz Intralipid 20% w butelkach o pojemności 100 ml, 250 ml i 500 ml. Lek jest dostępny na receptę. Wskazany jest do stosowania jako źródło energii i kwasów tłuszczowych w żywieniu pozajelitowym. Może być również używany u pacjentów z niedoborem kwasów tłuszczowych, u których nie udaje się utrzymać lub przywrócić prawidłowego poziomu tych kwasów po podawaniu doustnym.

Piascledine

Piascledine

Piascledine to lek, który łagodzi objawy zwyrodnienia stawów kolanowych. Składniki leku, które są niezmydlające frakcje oleju awokado i oleju sojowego, hamują degradację chrząstki stawowej oraz wspomagają syntezę znajdujących się w jej obrębie elementów. Lek zaleca się przyjmować systematycznie przez okres 3-6 miesięcy. Dawkowanie jest wygodne – wystarczy zażywać 1 kapsułkę dziennie, najlepiej podczas jedzenia. Piascledine jest dostępny bez recepty.

Smoflipid

Smoflipid to emulsja do infuzji, która zawiera aminokwasy, glukozę i tłuszcze. Jest stosowany, gdy inne metody żywienia są niemożliwe lub przeciwwskazane. Smoflipid działa jako substytut pożywienia, dostarczając najważniejszych składników odżywczych. Jest to lek szpitalny i nie jest dostępny na receptę.