Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Liść jeżyny fałdowanej

Diabetofort

Diabetofort to lek dostępny bez recepty, który jest tradycyjnie stosowany w przypadku zaburzeń w oddawaniu moczu. Może być również stosowany przez osoby z rodzinną predyspozycją do cukrzycy jako środek moczopędny, zmniejszający tendencję do wzrostu cukru po posiłku. Produkt jest dostępny w postaci płynu doustnego. W skład leku wchodzi płynny wyciąg roślinny z różnych ziół o działaniu diuretycznym.

Liść jeżyny fałdowanej

Liść jeżyny fałdowanej to naturalny środek, który wykazuje działanie przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne na przewód pokarmowy. Stosowany jest również do płukania w łagodnych stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Działa moczopędnie, łagodnie reguluje przemianę materii i ułatwia usuwanie z moczem toksycznych metabolitów. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego leku.

Zioła przeciwbiegunkowe

Zioła przeciwbiegunkowe to preparat w postaci ziół do zaparzania w saszetkach. Stosowany jest w zaburzeniach trawienia, a także przy braku łaknienia, w dolegliwościach trawiennych takich jak wzdęcia czy odbijanie się. Wskazaniem do stosowania jest również biegunka. Lek dostępny jest bez recepty.