Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Bromek ipratropiowy

Atrodil

Atrodil

Atrodil to lek w postaci aerozolu inhalacyjnego, który działa rozkurczająco na oskrzela. Stosuje się go w przypadku chorób takich jak przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) obejmującej przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedmę płuc oraz w astmie oskrzelowej. Substancją czynną jest jednowodny bromek ipratropium. Lek jest dostępny na receptę.

Atrovent

Atrovent to lek stosowany w leczeniu chorób układu oddechowego. Głównym zastosowaniem jest leczenie przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) oraz astmy. Atrovent jest lekiem wziewnym, który zawiera bromek ipratropium – substancję czynną o działaniu przeciwskurczowym. Jest dostępny na receptę.

Atrovent N

Atrovent N to lek w postaci aerozolu do inhalacji, który zawiera bromek ipratropium. Jest to substancja czynna o działaniu przeciwskurczowym. Lek jest stosowany w leczeniu podtrzymującym stanów skurczowych oskrzeli w przebiegu przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP), obejmującej przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedmę płuc oraz w astmie oskrzelowej. Atrovent N jest dostępny na receptę.

Berodual

Berodual to lek wziewny wykorzystywany w leczeniu chorób układu oddechowego. Jest wskazany jako środek rozszerzający oskrzela w zapobieganiu i leczeniu m.in. objawów schorzeń obturacyjnych dróg oddechowych: astmy oskrzelowej.

Ipratropium /Salbutamol Cipla

Lek Ipratropium/Salbutamol Cipla jest lekiem na receptę, który zawiera dwa składniki aktywne: bromek ipratropium i salbutamol. Bromek ipratropium jest pochodną atropiny, lekiem przeciwcholinergicznym, który rozszerza oskrzela. Salbutamol jest lekiem beta-mimetycznym, który również działa przez rozszerzanie oskrzeli. Lek jest stosowany w leczeniu objawów astmy oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Stosowany jest przy użyciu urządzenia zwanego nebulizatorem, które zmienia lek w aerozol do inhalacji.

Ipravent Inhaler

Ipravent Inhaler to lek zawierający bromek ipratropium. Należy on do grupy leków rozszerzających oskrzela. Jest stosowany w celu ułatwienia oddychania dorosłym z przewlekłą astmą lub przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). Działa poprzez otwieranie dróg oddechowych. Lek jest dostępny na receptę.

Iprixon Neb

Iprixon Neb to lek rozszerzający oskrzela, który jest dostępny na receptę. Zawiera dwie substancje czynne: bromek ipratropinowy i salbutamol, które działają uzupełniająco, rozszerzając drogi oddechowe i ułatwiając oddychanie. Lek jest stosowany w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Otrivin Ipra MAX

Otrivin ipra Max

Otrivin Ipra MAX to lek w postaci aerozolu do nosa, który zawiera dwie substancje czynne: ksylometazolinę i bromek ipratropiowy. Ksylometazolina działa obkurczająco na naczynia krwionośne nosa, zmniejszając obrzęk i przekrwienie błony śluzowej, natomiast bromek ipratropiowy zmniejsza ilość wydzieliny z nosa. Lek stosuje się w leczeniu przekrwienia błony śluzowej nosa z wodnistą wydzieliną z nosa (katar), które towarzyszy przeziębieniu. Otrivin Ipra MAX jest dostępny bez recepty.

Steri-Neb Ipratropium

Steri-Neb Ipratropium to lek w postaci roztworu do nebulizacji, który zawiera substancję czynną bromek ipratropiowy. Należy do grupy leków rozszerzających oskrzela, co ułatwia oddychanie poprzez rozszerzenie dróg oddechowych. Jest stosowany w leczeniu podtrzymującym stanów skurczowych oskrzeli w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Lek jest dostępny na receptę.