Spis leków zawierających substancję: Bacytracyna

Altabactin

Altabactin

Altabactin to maść do stosowania miejscowego na skórę. Zawiera dwa antybiotyki – bacytracynę i neomycynę, które działają przeciwbakteryjnie. Jest stosowany w leczeniu bakteryjnych zakażeń na małych obszarach skóry, takich jak zakażone niewielkie rany, zakażenie skóry w przebiegu odmrożeń i oparzeń. Lek jest dostępny bez recepty.

Baneocin

Baneocin jest wskazany w miejscowym leczeniu bakteryjnych zakażeń małych powierzchni skóry (jak np. zakażenie niewielkich ran, zakażenie skóry w przebiegu odmrożeń i oparzeń). W skład leku wchodzą dwie substancje czynne: neomycyna oraz bacytracyna.

Maxibiotic

Maxibiotic to lek w postaci maści, który zawiera trzy antybiotyki: siarczan neomycyny, siarczan polimyksyny B oraz bacytracynę cynkową. Te substancje czynne działają przeciwbakteryjnie i uzupełniają się nawzajem, co zwiększa zakres działania przeciwbakteryjnego. Lek jest przeznaczony do miejscowego stosowania na skórę w przypadku drobnych ran, owrzodzeń oraz oparzeń. Maxibiotic jest dostępny bez recepty.

Multibiotic

Multibiotic to lek w postaci maści, który zawiera trzy antybiotyki: neomycynę, polimyksynę B i bacytracynę. Te substancje działają przeciwbakteryjnie. Lek stosuje się podczas pierwotnych i wtórnych zakażeń skórnych, na przykład niewielkich ran. Multibiotic można stosować u dzieci w wieku powyżej 12 lat oraz dorosłych. Jest dostępny na receptę.

Polibiotic

Polibiotic

Polibiotic to lek w postaci maści, który zawiera trzy antybiotyki: siarczan neomycyny, siarczan polimyksyny B oraz bacytracyna cynkową. Te substancje wykazują szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego. Lek jest stosowany na drobne rany, otarcia, zadrapania, ukąszenia, oparzenia i owrzodzenia skóry. Polibiotic jest dostępny na receptę.

Scaldex

Scaldex to wyjątkowy lek w postaci maści, który łączy w sobie naturalne składniki, antybiotyk o szerokim spektrum działania oraz witaminę A. Dzięki synergicznemu działaniu propolisu, nagietka i bacytracyny, lek wykazuje silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Stosuje się go w leczeniu oparzeń termicznych I i II stopnia, lekkich odmrożeń I i II stopnia, trudno gojących się płytkich ran, odleżyn I i II stopnia oraz zropienia drobnych ran. Lek jest dostępny bez recepty.

Tribiotic

Tribiotic to maść do stosowania miejscowego, zawierająca trzy antybiotyki: bacytracynę, neomycynę i polimyksynę B. Lek jest stosowany na małe ranki, zadrapania i skaleczenia zagrożone lub powikłane zakażeniem bakteryjnym. Tribiotic jest dostępny bez recepty.