Zynquista

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...

Działanie i wskazania

Zynquista zawiera substancję czynną sotagliflozynę, lek obniżający stężenie glukozy (cukru) we krwi. Sotagliflozyna działa poprzez spowolnienie i zmniejszenie wchłaniania glukozy z pokarmów oraz zwiększenie ilości glukozy wydalanej z moczem. Wszystkie te działania pomagają w obniżeniu zwiększonej ilości glukozy we krwi, którą stwierdza się u pacjentów z cukrzycą.

Lek Zynquista stosuje się jako uzupełnienie leczenia insuliną u dorosłych pacjentów z cukrzycą typu 1, których wskaźnik masy ciała (ang. body mass index; BMI) jest większy lub równy 27. BMI jest miarą masy ciała w stosunku do wzrostu. Cukrzyca typu 1 jest chorobą, w której układ immunologiczny (odpornościowy) organizmu niszczy komórki produkujące insulinę w trzustce i organizm nie wytwarza lub wytwarza zbyt małe ilości insuliny – hormonu, który w prawidłowych warunkach kontroluje stężenie cukru we krwi.

Ważne jest, aby pacjent kontynuował dietę i plan ćwiczeń oraz leczenie insuliną w sposób uzgodniony z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Zynquista.

Skład

Substancją czynną leku jest sotagliflozyna.
Każda tabletka zawiera 200 mg sotagliflozyny.

Pozostałe składniki to:
– rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna (E460i); kroskarmeloza sodowa; bezwodna krzemionka koloidalna; magnezu stearynian; talk
– powłoka tabletki: alkohol poli(winylowy); makrogol; tytanu dwutlenek (E 171); talk; indygotyna (E132)
– tusz nadruku: szelak; żelaza tlenek czarny (E172); glikol propylenowy.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Jaką ilość leku stosować
Zalecana dawka leku Zynquista to jedna tabletka 200 mg raz na dobę przed pierwszym posiłkiem w trakcie dnia. Lekarz zadecyduje, czy zwiększyć dawkę u pacjenta do 400 mg raz na dobę. Lekarz przepisze pacjentowi dawkę odpowiednią w jego przypadku. Nie należy zmieniać stosowanej dawki, chyba że taka zmiana zostanie zalecona przez lekarza.


Przyjmowanie leku

  • Lek Zynquista należy przyjmować raz na dobę doustnie.
  • Tabletkę należy przyjmować przed pierwszym posiłkiem w trakcie dnia.
  • Podczas przyjmowania leku Zynquista należy przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących dawkowania insuliny.

 

Lekarz przepisze lek Zynquista razem z insulinoterapią, aby obniżyć stężenie cukru we krwi. Należy przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania innych leków, aby uzyskać jak najlepszy wpływ leczenia na zdrowie.

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Zynquista należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek powinno się przyjmować przed pierwszym posiłkiem w trakcie dnia.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Należy poradzić się lekarza w sprawie najlepszego sposobu wyrównania stężenia cukru we krwi w trakcie ciąży. Leku Zynquista nie należy stosować w trakcie ostatnich sześciu miesięcy ciąży.

Gdyby pacjentka chciała karmić piersią lub jeśli karmi piersią, przed rozpoczęciem przyjmowania tego leku powinna zasięgnąć porady lekarza. Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka matki. Nie należy stosować tego leku w okresie karmienia piersią.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

 

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here