Zostavax

ZOSTAVAX jest szczepionką stosowaną do zapobiegania wystąpieniu półpaśca i nerwobólu wywołanego półpaścem (ang. Post-Herpetic Neuralgia – PHN), długotrwałego nerwobólu występującego po przebyciu półpaśca.

ZOSTAVAX stosowany jest do szczepienia osób w wieku 50 lat lub starszych.

ZOSTAVAX nie jest wskazany do leczenia półpaśca lub bólu występującego w przebiegu półpaśca.

Informacje dotyczące półpaśca:

Co to jest półpasiec?
Półpasiec jest to choroba przebiegająca z bolesną wysypką w postaci pęcherzyków. Wysypka zwykle pojawia się w jednej okolicy ciała i może utrzymywać się przez kilka tygodni i może pozostawiać blizny. Towarzyszy jej silny i długotrwały ból. Rzadziej mogą wystąpić: bakteryjne zakażenia skóry, osłabienie, porażenie mięśni, utrata słuchu lub wzroku. Półpasiec jest wywoływany przez tego samego wirusa, co ospa wietrzna. Wirus ospy wietrznej, po ustąpieniu objawów choroby, pozostaje w stanie utajonym w organizmie, w komórkach nerwowych. Czasami, po wielu latach, ten wirus uaktywnia się i wywołuje półpasiec.

Co to jest nerwoból wywołany półpaścem?

Po zaniku pęcherzyków, które są objawem półpaśca, ból może utrzymywać się przez miesiące lub lata i może być silny. Taki długotrwały nerwoból nazywany jest nerwobólem wywołanym półpaścem lub PHN.

POLECAMY:
BL Zakupy - oferta suplementów diety

Zapoznaj się z ofertą i dokonaj zakupu za naszym pośrednictwem.
Sprawdź BL Zakupy i kup suplement diety z wybranej kategorii:

 • Odchudzanie
 • Na potencję
 • Trądzik
 • Na kości i stawy
 • Na bezsenność i uspokojenie
 • Jaki jest skład Zostavax, jakie substancje zawiera?

  Po rekonstytucji, 1 dawka (0,65 ml) zawiera:

  Substancja czynna:
  Wirus ospy wietrznej-półpaśca1, szczep Oka/Merck, (żywy, atenuowany) nie mniej niż 19 400 PFU
  (jednostki określające miano wirusa).
  1namnażany w hodowli ludzkich diploidalnych komórek (MRC-5)

  Pozostałe składniki to:
  Proszek
  Sacharoza, żelatyna hydrolizowana, sodu chlorek, potasu diwodorofosforan, potasu chlorek, sodu
  L-glutaminian jednowodny, disodu fosforan, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH) i mocznik.
  Rozpuszczalnik
  Woda do wstrzykiwań.

  Zobacz listę produktów zawierających substancję:

  Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

  Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

  Dawkowanie preparatu Zostavax – jak stosować ten lek?

  Szczepionkę ZOSTAVAX należy wstrzyknąć podskórnie lub domięśniowo, najlepiej w przedramię.

  Jeśli pacjent ma zaburzenia krzepliwości krwi lub mały poziom płytek krwi, szczepionka zostanie podana podskórnie.

  Stosuje się jedną dawkę szczepionki ZOSTAVAX.

  Instrukcje dotyczące odtwarzania szczepionki, przeznaczone dla pracowników służby zdrowia, zamieszczone są na końcu ulotki załączonej poniżej.

  Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

  Szczepionka podawana przez wykwalifikowany personel medyczny.

  Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zostavax – czy mogę spożywać alkohol?

  Nie dotyczy.

  Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

  Czy można stosować Zostavax w okresie ciąży i karmienia piersią?

  Szczepionki ZOSTAVAX nie należy podawać kobietom w okresie ciąży. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować niezbędne środki ostrożności, aby uniknąć zajścia w ciążę przez 1 miesiąc po szczepieniu.

  Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią lub zamiarze karmienia piersią. Lekarz zadecyduje o ewentualnym podaniu szczepionki ZOSTAVAX.

  Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tej szczepionki.

  Cena i dostępność w najbliższej aptece

  Dowiedz się ile kosztuje Zostavax i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

  Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

  Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

  Ulotka Zostavax – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

  Do pobrania pełna ulotka Zostavax. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

  ZOSTAVAX Proszek i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań Szczepionka przeciw półpaścowi (herpes zoster) (żywa)

  Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

  Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Zostavax m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

  ZOSTAVAX Proszek i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań Szczepionka przeciw półpaścowi (herpes zoster) (żywa)

  Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

  Stosujesz Zostavax? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

  Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

  Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


  Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

  Aktualna ocena pacjentów:

  12345678910
  (2 ocen, średnia: 4,50 na 10)

  Proszę wpisz swoją opinię!
  Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.