Zolmiles

Działanie i wskazania

Lek Zolmiles należy do grupy leków zwanych tryptanami.

Lek Zolmiles jest stosowany w leczeniu migrenowego bólu głowy.

Objawy migrenowe mogą być spowodowane przez rozszerzenie naczyń krwionośnych w głowie. Uważa się, że lek Zolmiles zwęża rozszerzone naczynia krwionośne. To z kolei pomaga uśmierzyć ból głowy i inne objawy napadu migrenowego, takie jak nudności lub wymioty oraz nadwrażliwość na światło i dźwięk.

Lek Zolmiles działa tylko na początku napadu migrenowego. Nie zatrzymuje trwającego już ataku.

Skład

Substancją czynną jest zolmitryptan.

Lek Zolmiles, 2,5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, zawiera 2,5 mg zolmitryptanu.
Lek Zolmiles, 5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, zawiera 5 mg zolmitryptanu.

– Inne składniki to: mannitol, wapnia krzemian, celuloza mikrokrystaliczna, aspartam, karboksymetyloskrobia sodowa (Typ A), krospowidon (Typ B), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian i aromat pomarańczowy Orange Cream Flavour Permaseal 11022-31 o składzie: substancje aromatyzujące identyczne z naturalnymi, środki aromatyzujące, naturalne substancje aromatyzujące, maltodekstryna (kukurydziana), guma arabska, kwas askorbinowy (E 300), butylohydroksyanizol (E 320).

Dawkowanie

Lek Zolmiles należy przyjąć po wystąpieniu pierwszych oznak napadu migreny. Można także przyjąć lek w trakcie napadu.

Zwykle stosowaną dawką jest jedna tabletka (2,5 mg lub 5 mg).

Można przyjąć kolejną tabletkę jeśli migrena nie ustąpi po upływie 2 godzin lub gdy powróciła w ciągu 24 godzin.

Jeśli tabletki nie przyniosą znaczącej poprawy w objawach migreny, należy skontaktować się z lekarzem. Lekarz może zalecić zwiększenie dawki do 5 mg lub zmienić leczenie.

Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Nie stosować więcej niż dwie dawki na dobę. Jeżeli zostały przepisane tabletki 2,5 mg, maksymalna dawka dobowa wynosi 5 mg. Jeśli zostały przepisane tabletki 5 mg, maksymalna dawka dobowa wynosi 10 mg.

Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Instrukcja stosowania

1. Opakowanie blistrowe należy otworzyć poprzez usunięcie folii. Tabletki nie należy wyciskać z folii.
2. Tabletkę należy umieścić na języku, gdzie zostanie ona rozpuszczona, a następnie będzie połknięta ze śliną. Nie ma potrzeby popijania tabletki wodą w celu jej połknięcia.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej dawki leku Zolmiles niż zalecana przez lekarza, należy skontaktować się jak najszybciej z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą lek Zolmiles.
W przypadku połknięcia zbyt dużej liczby tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej, mogą wystąpić objawy niepożądane w tym uspokojenie polekowe.

W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Można przyjmować lek Zolmiles z jedzeniem lub niezależnie od niego. Posiłek nie wpływa na działanie leku Zolmiles.

Nie powinno się spożywać alkoholu w trakcie stosowania jakichkolwiek leków - zobacz więcej.

Ciąża i karmienie piersią

Nie wiadomo, czy stosowanie leku Zolmiles podczas ciąży wpływa negatywnie na dziecko. Przed zastosowaniem leku Zolmiles należy poinformować lekarza o tym, że pacjentka jest w ciąży lub planuje ciążę.

Nie należy karmić piersią w ciągu 24 godzin po zażyciu leku Zolmiles.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów / forum

Aktualna ocena:
12345678910
(7 ocen, średnia: 5,29 na 10)
Loading...

4 KOMENTARZE

  1. walczę z migreną juz od 21 lat. (mam 56). Czasami mam bóle głowy przez 10dni.I tak codziennie biorę 1/2 frimigu lub cinie- 100mg. Czasami jest to świństwo tak agresywne że 72 godz..tabletki trochę pomagają ,ale nie przerywają bólu.Neurolog mówi ,że jak minie menopauza,to migrena odpuści. Ja już zwatpiłam-21 lat zmarnowanego życia.
    Pozdrawiam Ela

  2. Wczoraj zażyłam pierwszy raz zolmiles ból ustąpił po 2 godzinach z migreną trudna walka .Doktor neurolog testuje na mnie rożne leki i niw trafia ale tyn razem jej sie udało tak że biegne po recepte na kokejny atak migrenowy

  3. Jedyny lek działający na migrenę od 3 lat. Tylko ogromny problem od września niedostępny w hurtowniach na terenie kraju, od miesiąca brak w aptekach, po ataku pozostaje szpital na 3-4 doby… dlaczego nie ma leku ? i informacji o wycofaniu czy jakiejkolwiek przyczynie zniknięcia z rynku (zamiennik ZOMIG – wyszłam z receptą ze szpitala ) – NIEDOSTĘPNY !!!

  4. Zolmiles stosuję od ok.3 lat z bardzo dobrym skutkiem. Ból głowy mija po ok.30 min. Od zarzycia leku. Polecam. Tylko ten lek pozwala mi normalnie funkcjonować, gdy dopadnie mnie ból

Please enter your comment!
Please enter your name here