Zolmiles

Lek Zolmiles należy do grupy leków zwanych tryptanami.

Lek Zolmiles jest stosowany w leczeniu migrenowego bólu głowy.

Objawy migrenowe mogą być spowodowane przez rozszerzenie naczyń krwionośnych w głowie. Uważa się, że lek Zolmiles zwęża rozszerzone naczynia krwionośne. To z kolei pomaga uśmierzyć ból głowy i inne objawy napadu migrenowego, takie jak nudności lub wymioty oraz nadwrażliwość na światło i dźwięk.

Lek Zolmiles działa tylko na początku napadu migrenowego. Nie zatrzymuje trwającego już ataku.

Jaki jest skład Zolmiles, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest zolmitryptan.

Lek Zolmiles, 2,5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, zawiera 2,5 mg zolmitryptanu.
Lek Zolmiles, 5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, zawiera 5 mg zolmitryptanu.

– Inne składniki to: mannitol, wapnia krzemian, celuloza mikrokrystaliczna, aspartam, karboksymetyloskrobia sodowa (Typ A), krospowidon (Typ B), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian i aromat pomarańczowy Orange Cream Flavour Permaseal 11022-31 o składzie: substancje aromatyzujące identyczne z naturalnymi, środki aromatyzujące, naturalne substancje aromatyzujące, maltodekstryna (kukurydziana), guma arabska, kwas askorbinowy (E 300), butylohydroksyanizol (E 320).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Zolmiles – jak stosować ten lek?

Lek Zolmiles należy przyjąć po wystąpieniu pierwszych oznak napadu migreny. Można także przyjąć lek w trakcie napadu.

Zwykle stosowaną dawką jest jedna tabletka (2,5 mg lub 5 mg).

Można przyjąć kolejną tabletkę jeśli migrena nie ustąpi po upływie 2 godzin lub gdy powróciła w ciągu 24 godzin.

Jeśli tabletki nie przyniosą znaczącej poprawy w objawach migreny, należy skontaktować się z lekarzem. Lekarz może zalecić zwiększenie dawki do 5 mg lub zmienić leczenie.

Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Nie stosować więcej niż dwie dawki na dobę. Jeżeli zostały przepisane tabletki 2,5 mg, maksymalna dawka dobowa wynosi 5 mg. Jeśli zostały przepisane tabletki 5 mg, maksymalna dawka dobowa wynosi 10 mg.

Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Instrukcja stosowania

1. Opakowanie blistrowe należy otworzyć poprzez usunięcie folii. Tabletki nie należy wyciskać z folii.
2. Tabletkę należy umieścić na języku, gdzie zostanie ona rozpuszczona, a następnie będzie połknięta ze śliną. Nie ma potrzeby popijania tabletki wodą w celu jej połknięcia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej dawki leku Zolmiles niż zalecana przez lekarza, należy skontaktować się jak najszybciej z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą lek Zolmiles.
W przypadku połknięcia zbyt dużej liczby tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej, mogą wystąpić objawy niepożądane w tym uspokojenie polekowe.

W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zolmiles – czy mogę spożywać alkohol?

Można przyjmować lek Zolmiles z jedzeniem lub niezależnie od niego. Posiłek nie wpływa na działanie leku Zolmiles.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Zolmiles w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie wiadomo, czy stosowanie leku Zolmiles podczas ciąży wpływa negatywnie na dziecko. Przed zastosowaniem leku Zolmiles należy poinformować lekarza o tym, że pacjentka jest w ciąży lub planuje ciążę.

Nie należy karmić piersią w ciągu 24 godzin po zażyciu leku Zolmiles.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Zolmiles i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Zolmiles – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Zolmiles. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Zolmiles, 2,5 mg, 5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (Zolmitriptanum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Zolmiles m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Zolmiles, 2,5 mg, 5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (Zolmitriptanum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Zolmiles? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(7 ocen, średnia: 5,29 na 10)

4 OPINIE O LEKU

  1. walczę z migreną juz od 21 lat. (mam 56). Czasami mam bóle głowy przez 10dni.I tak codziennie biorę 1/2 frimigu lub cinie- 100mg. Czasami jest to świństwo tak agresywne że 72 godz..tabletki trochę pomagają ,ale nie przerywają bólu.Neurolog mówi ,że jak minie menopauza,to migrena odpuści. Ja już zwatpiłam-21 lat zmarnowanego życia.
    Pozdrawiam Ela

  2. Wczoraj zażyłam pierwszy raz zolmiles ból ustąpił po 2 godzinach z migreną trudna walka .Doktor neurolog testuje na mnie rożne leki i niw trafia ale tyn razem jej sie udało tak że biegne po recepte na kokejny atak migrenowy

  3. Jedyny lek działający na migrenę od 3 lat. Tylko ogromny problem od września niedostępny w hurtowniach na terenie kraju, od miesiąca brak w aptekach, po ataku pozostaje szpital na 3-4 doby… dlaczego nie ma leku ? i informacji o wycofaniu czy jakiejkolwiek przyczynie zniknięcia z rynku (zamiennik ZOMIG – wyszłam z receptą ze szpitala ) – NIEDOSTĘPNY !!!

  4. Zolmiles stosuję od ok.3 lat z bardzo dobrym skutkiem. Ból głowy mija po ok.30 min. Od zarzycia leku. Polecam. Tylko ten lek pozwala mi normalnie funkcjonować, gdy dopadnie mnie ból

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.