ZIPRAGEN

KATEGORIA:
LEKI PSYCHIATRYCZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

ZIPRAGEN - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku ZIPRAGEN. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku ZIPRAGEN w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ZIPRAGEN? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Zipragen należy do grupy leków zwanych lekami przeciwpsychotycznymi.

Lek Zipragen jest stosowany w leczeniu objawów schizofrenii. Dodatkowo lek Zipragen może być stosowany do kontrolowania objawów maniakalnych u pacjentów z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe schizofrenii mogą być różne, ale ogólnie obejmują: nie oparte na rzeczywistości przekonanie pacjenta (złudzenie), takie jak pewność, że ktoś spiskuje przeciwko niemu, widzenie lub słyszenie nieistniejących rzeczy (omamy), słyszenie głosów, niewyraźne mówienie, zaniedbanie higieny osobistej, brak uczuć, emocje nieadekwatne do faktycznej sytuacji, wybuchy złości, postawa z naprężeniem lub sztywnością mięśni i brak reakcji na otoczenie, stałe uczucie, że jest śledzony, problemy z funkcjonowaniem w szkole lub pracy, izolacja społeczna i niezdarność, nieskoordynowane ruchy.

Pacjenci z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi odczuwają poważne wahania nastroju. Nastrój może zmieniać się od stanu przeładowania energią, „wyniosłości” i (lub) poirytowania aż do smutku i poczucia beznadziejności, rozpaczy i ponownie powrót do stanu początkowego. W międzyczasie pacjent ma zwykle normalny nastrój. Te poprawy nastroju nazywane są manią. Spadek nastroju nazywany jest depresją.

SKŁAD ZIPRAGEN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest zyprazydon.

Każda kapsułka twarda 20 mg, 40 mg, 60 mg, 80 mg zawiera chlorowodorek zyprazydonu w ilości odpowiadającej 20 mg, 40 mg, 60 mg, 80 mg zyprazydonu.

Inne składniki leku, to magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, kroskarmeloza sodowa, skrobia żelowana, kukurydziana.

Kapsułka żelatynowa:
20 mg: korpus: zawiera tytanu dwutlenek (E171) i żelatynę;
wieczko: zawiera indygotynę (E132), tytanu dwutlenek (E171) i żelatynę;
40 mg: korpus i wieczko: zawierają indygotynę (E132), tytanu dwutlenek (E171) i żelatynę;
60 mg: korpus i wieczko: zawierają tytanu dwutlenek (E171) i żelatynę.
80 mg: korpus: zawiera tytanu dwutlenek (E171) i żelatynę;
wieczko: zawiera indygotynę (E132), tytanu dwutlenek (E171) i żelatynę.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ZIPRAGEN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zwykle zalecana dawka wynosi 40 do 80 mg dwa razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 80 mg dwa razy na dobę. Najlepiej przyjmować kapsułki o tej samej porze każdego dnia.

Jeśli pacjent ma więcej niż 65 lat, lekarz może zdecydować o zmniejszeniu dawki początkowej.
Lekarz może zmniejszyć dawkę leku, jeśli konieczne jest stosowanie leku Zipragen przez dłuższy czas.

Kapsułki należy połykać w całości podczas posiłku.
Lek Zipragen należy przyjmować dwa razy na dobę (rano i wieczorem).

Należy pamiętać o przyjmowaniu kapsułek, nawet jeżeli pacjent poczuje się lepiej. Jeśli leczenie zostanie przerwane zbyt wcześnie, objawy choroby mogą wrócić.

Nie należy stosować leku Zipragen u dzieci lub młodzieży, w wieku poniżej 18 lat.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ZIPRAGEN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku Zipragen.

Najczęściej wystęujące objawy przedawkowania to: problemy z poruszaniem się, senność, drżenie i niepokój.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Kapsułki leku należy przyjmować z pokarmem. Jest to sposób na lepsze wchłanianie leku.

Nie jest wskazane picie alkoholu podczas stosowania leku Zipragen, ponieważ zwiększa to ryzyko działań niepożądanych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ZIPRAGEN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża
Leku Zipragen nie należy przyjmować podczas ciąży, chyba że lekarz zadecyduje inaczej, ponieważ istnieje ryzyko oddziaływania na płód. Pacjentki w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną antykoncepcję. Należy jak najszybciej poinformować lekarza, jeżeli pacjentka zajdzie w ciążę lub planuje ciążę podczas stosowania leku Zipragen. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Karmienie piersią
Nie jest zalecane karmienie piersią dziecka podczas stosowania leku Zipragen, ponieważ wiadomo, że zyprazydon jest wydzielany z mlekiem matki. Jeśli leczenie jest konieczne, karmienie piersią należy przerwać. Jeśli pacjentka karmi piersią, przed zastosowaniem każdego powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Zipragen może wywoływać senność. Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, obsługiwać maszyn ani wykonywać innych potencjalnie niebezpiecznych czynności, aż do czasu poznania jak lek wpływa na zdolność do wykonywania tych czynności.

ULOTKA LEKU ZIPRAGEN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ZIPRAGEN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ZIPRAGEN CENA, REFUNDACJA

ZIPRAGEN OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here