Ziołowe trio w walce z bólem gardła

Uciążliwy ból gardła może pozbawić nas radości życia i energii do działania, warto zatem w porę podjąć z nim walkę. W jaki sposób? Jedni postanowią wykorzystać w tej walce tabletki na ból gardła, inni postawią na zioła. Jakie rośliny lecznicze mogą się okazać cennym wsparciem dla tych, którzy stawiają na naturalne metody leczenia?

Szałwia – pogromca wirusów i bakterii

W walce z wirusami i bakteriami, które tak często atakują nasze drogi oddechowe, rewelacyjnie radzi sobie szałwia. Ta aromatyczna roślina lecznicza zaskakuje swymi przeciwzapalnymi właściwościami, jest jednocześnie lekiem, który w naturalny sposób odkaża nasze drogi oddechowe. Sporządzony z niej napar pozwala nam szybciej uporać się z bólem gardła oraz z infekcjami górnych dróg oddechowych, dzięki czemu szybciej możemy uporać się z przeziębieniem, grypą i towarzyszącymi tym chorobom dolegliwościami.

Ziołowe trio w walce z bólem gardła

Tymianek – w walce z infekcją

Tymianek to jedna z tych roślin leczniczych, które wyróżniają się swymi przeciwzapalnymi właściwościami. Tymianek nie tylko zwalcza wirusy i bakterie, ale też skutecznie odkaża. Dzięki niemu można skutecznie zahamować rozwój drobnoustrojów w jamie ustnej i pokonać ból gardła. Płukanka z tymianku świetnie sprawdza się jako środek łagodzący ból, z kolei ogólną poprawę samopoczucie może nam przynieść nacieranie szyi balsamem z tymianku.

Rzepik – odkryj niezwykłą moc tego zioła!

Takie zioła, jak szałwia, rumianek, podbiał czy tymianek, są już doskonale znane tym, którzy w naturalny sposób leczą infekcje górnych dróg oddechowych. Warto jednak pamiętać, że i nieco mniej znany rzepik może się w walce z bólem gardła wykazać ogromną skutecznością. Ta roślina lecznicza może zaskoczyć nas swymi przeciwzapalnymi właściwościami, choć nie tylko to czyni zen cenne wsparcie w walce z bólem gardła. Napar z rzepiku pozwala nam uporać się z bakteriami, a jednocześnie – wzmacnia śluzówkę.

Pożyteczne zioła i rośliny lecznicze, które tak wielką skutecznością wykazują się w walce z infekcjami gardła, można dziś stosować już nie tylko w formie naparów i płukanek. Dziś z ich właściwości coraz chętniej korzystają farmaceuci, czego efektem są coraz bardziej popularne tabletki na ból gardła, w których głównymi składnikami są wyciągi z ziół. Takie leki mogą zachwycać i naturalnym smakiem, i skutecznością, nic więc dziwnego, że już teraz mogą się one pochwalić licznym gronem sympatyków.

Naszych publikacji nie należy traktować jako wytycznych postępowania medycznego w stosunku do każdego pacjenta. O postępowaniu medycznym, w tym o zakresie i częstotliwości badań diagnostycznych i/lub procedur terapeutycznych decyduje lekarz, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, które ustala po zapoznaniu się ze stanem pacjenta. Lekarz podejmuje decyzję indywidualnie w porozumieniu z pacjentem.