Zincteral

Zincteral jest lekiem w postaci tabletek powlekanych do podawaniu doustnego zawierającym jako substancję czynną jony cynku.

Cynk jest jednym z najważniejszych pierwiastków śladowych, biorących udział w przemianach komórkowych. Wchodzi w skład wielu układów enzymatycznych, regulujących podstawowe procesy przemiany materii – bierze udział w syntezie białek i przemianie węglowodanów. Jest niezbędny do prawidłowego wzrostu i rozmnażania. Cynk wchłania się w dwunastnicy i jelicie cienkim.

Wskazaniem do stosowania leku Zincteral jest:
· Profilaktyka i leczenie niedoborów cynku spowodowanych nieprawidłowym odżywianiem.
· Zaburzenia wchłaniania i niedobory cynku towarzyszące stanom, które zaburzają przyswajanie cynku lub zwiększają jego utratę.
· Wspomagająco w chorobie Wilsona.

POLECAMY:
BL Zakupy - oferta suplementów diety

Zapoznaj się z ofertą i dokonaj zakupu za naszym pośrednictwem.
Sprawdź BL Zakupy i kup suplement diety z wybranej kategorii:

 • Odchudzanie
 • Na potencję
 • Trądzik
 • Na kości i stawy
 • Na bezsenność i uspokojenie
 • Jaki jest skład Zincteral, jakie substancje zawiera?

  Substancją czynną leku jest cynku siarczan jednowodny w ilości odpowiadającej 45 mg jonów cynku.

  Inne składniki leku to: skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, powidon, talk, magnezu stearynian.

  Otoczka: lak azorubiny (E122), glikol polietylenowy, hydroksypropylometyloceluloza, tytanu dwutlenek.

  Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

  Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

  Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

  Dawkowanie preparatu Zincteral – jak stosować ten lek?

  Sposób podawania

  Lek stosuje się doustnie.

  Dorośli
  Zwykle 1 do 2 tabletek na dobę.

  Choroba Wilsona
  U osób dorosłych zwykle stosuje się 4 tabletki na dobę w schemacie 1-2-1, rozpoczynając od dawki 1 tabletka na dobę, zwiększając co 3 dni, zgodnie z poniższym schematem dawkowania:
  0-1-0 – jedna tabletka na dobę
  1-1-0 – dwie tabletki na dobę
  1-1-1 – trzy tabletki na dobę
  1-2-1 – cztery tabletki na dobę

  Dzieci i młodzież
  U dzieci w wieku powyżej 4 lat i młodzieży 1 tabletkę na dobę.

  Lek stosuje się zwykle 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku, ponieważ wiele produktów spożywczych może zaburzać wchłanianie cynku. Jeżeli wystąpią objawy podrażnienia przewodu pokarmowego, lek można stosować bezpośrednio przed lub w trakcie posiłku, jednak wówczas wchłanianie leku może być mniejsze.

  Nie należy dzielić ani rozgryzać tabletek.

  Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

  W przypadku zażycia większej dawki leku Zincteral niż zalecana może dojść do przedawkowania

  W razie przyjęcia większej niż zalecane dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

  Objawy
  Piekący ból w jamie ustnej i gardle, wodnista lub krwawa biegunka, bolesne parcie na stolec, odbijanie, niedociśnienie (zawroty głowy); żółtaczka (zażółcenie oczu i skóry); obrzęk płuc (ból w klatce piersiowej, utrudnione oddychanie); wymioty. Mogą również wystąpić: krwiomocz, bezmocz, zapaść, drgawki, hemoliza (rozpad krwinek czerwonych z wypływaniem z nich hemoglobiny do osocza).

  Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zincteral – czy mogę spożywać alkohol?

  Lek stosuje się zwykle 1 godzinę przed, lub 2 godziny po posiłku, ponieważ wiele produktów spożywczych może zaburzać wchłanianie cynku.

  Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

  Czy można stosować Zincteral w okresie ciąży i karmienia piersią?

  Ciąża
  Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Cynk przenika przez barierę łożyska. Nie przeprowadzono badań wpływu zwykle stosowanych dawek
  soli cynku na przebieg ciąży i rozwój płodu. Brak jest także odpowiednich badań na zwierzętach. Lek może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

  Karmienie piersią
  Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Cynk przenika do mleka kobiet karmiących. Nie przeprowadzono badań wpływu zwykle stosowanych dawek soli cynku u kobiet karmiących piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

  Cena i dostępność w najbliższej aptece

  Dowiedz się ile kosztuje Zincteral i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

  Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

  Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

  Ulotka Zincteral – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

  Do pobrania pełna ulotka Zincteral. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

  ZINCTERAL, 45 mg, tabletki powlekane (Zinci sulfas)

  Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

  Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Zincteral m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

  ZINCTERAL, 45 mg, tabletki powlekane (Zinci sulfas)

  Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

  Stosujesz Zincteral? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

  Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

  Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


  Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

  Aktualna ocena pacjentów:

  12345678910
  (39 ocen, średnia: 6,62 na 10)

  Proszę wpisz swoją opinię!
  Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.