Ziele wierzbownicy

LEK roślinny. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w celu łagodzenia objawów związanych z łagodnym przerostem gruczołu krokowego. 

Stosowanie produktu leczniczego musi być poprzedzone wcześniejszą konsultacją z lekarzem w celu wykluczenia poważniejszych stanów chorobowych.

Jaki jest skład Ziele wierzbownicy, jakie substancje zawiera?

1 g produktu zawiera 1 g Epilobium angustifolium L., herba (ziele wierzbówki kiprzycy)

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu Ziele wierzbownicy – jak stosować ten lek?

Podanie doustne w postaci naparu


Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania:


Mężczyźni: dorośli i osoby w podeszłym wieku:
2 razy na dobę w postaci naparu.

Sposób podawania:

Podanie doustnie w postaci naparu: 2 łyżeczki produktu (ok. 2 g) zalać szklanką wrzącej wody (250 ml). Naparzać pod przykryciem ok. 10 minut. Przecedzić. Wypić świeżo otrzymany napa

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ziele wierzbownicy – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ziele wierzbownicy w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na wskazania produkt nie jest przeznaczony do stosowania podczas ciąży i karmienia piersią. Brak danych na temat wpływu na płodność.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Ziele wierzbownicy i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność i cenę leku.

Ulotka Ziele wierzbownicy – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ZIELE WIERZBOWNICY, 1g/1g, zioła do zaparzania (Epilobii angustifolii herba)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ziele wierzbownicy m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ZIELE WIERZBOWNICY, 1g/1g, zioła do zaparzania (Epilobii angustifolii herba)

 

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Ziele wierzbownicy? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Dodaj komentarz