Konsultacja merytoryczna:

Ziele serdecznika

Wskazania do stosowania: Tradycyjnie stosuje się jako środek uspokajający w dolegliwościach sercowych o podłożu nerwowym (w uczuciu kołatania serca), po wykluczeniu przez lekarza poważniejszych schorzeń. Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Jaki jest skład Ziele serdecznika, jakie substancje zawiera?

Skład: 1 g produktu zawiera 1 g Leonurus cardiaca L., herba (ziele serdecznika).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ziele serdecznika – jak stosować ten lek?

Dorośli i osoby starsze: 1 łyżkę ziela (ok. 2,5 g) zalać ½ szklanki (100 ml) wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 20 minut, przecedzić. Pić 2-3 razy dziennie świeżo przygotowany napar.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas brak doniesień.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ziele serdecznika – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ziele serdecznika w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie stosować w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Ziele serdecznika

Ulotka Ziele serdecznika – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ZIELE SERDECZNIKA Leonuri herba zioła do zaparzania, 1g/g

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 30 razy

Rozmiar plku 153.40 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ziele serdecznika m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ZIELE SERDECZNIKA Leonuri herba zioła do zaparzania, 1g/g

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 130.09 KB

Cena - ile kosztuje Ziele serdecznika?

Cena Ziele serdecznika i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ziele serdecznika.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ziele serdecznika? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz