Ziele fiołka trójbarwnego

Ziele fiołka trójbarwnego to naturalny produkt ziołowy, który jest chętnie wykorzystywany w ziołolecznictwie. Wykazuje właściwości przeciwzapalne i odtruwające. Wspomaga poprawę ogólnego stanu skóry oraz jej wyglądu. Jest dostępny bez recepty. Ziele fiołka trójbarwnego jest pomocne przy problemach z trądzikiem, przyczynia się do poprawy wyglądu skóry i wspomaga utrzymanie jej w zdrowiu. Ponadto, działa pobudzająco na metabolizm i wspomaga oczyszczanie organizmu. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Ziele fiołka trójbarwnego. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Ziele fiołka trójbarwnego i jakie są wskazania do stosowania?

Pomocniczo w schorzeniach układu moczowego jako środek o działaniu moczopędnym. Zewnętrznie w łagodnych zmianach skórnych występujących w trądziku młodzieńczym.

Kategorie powiązane:
Leki urologiczne - układ moczowy, Trądzik,

Reklama

Jaki jest skład Ziele fiołka trójbarwnego, jakie substancje zawiera?

Ziele fiołka trójbarwnego (Violae tricoloris herba).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ziele fiołka trójbarwnego – jak stosować?

Doustnie: 1 łyżkę (2g) ziela zalać szklanką (200ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 5 – 7 minut. Pić świeżo przygotowany napar 2 – 3 razy dziennie po posiłkach. Zewnętrznie: Przygotowany napar stosować do przemywań zmian skórnych występujących w trądziku.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ziele fiołka trójbarwnego – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ziele fiołka trójbarwnego w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak danych. Nie stosować bez porozumienia z lekarzem.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Ziele fiołka trójbarwnego

Ulotka Ziele fiołka trójbarwnego – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Brak ulotki w bazie leków.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Brak charakterystyki w bazie leków.

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Ziele fiołka trójbarwnego w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Ziele fiołka trójbarwnego

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ziele fiołka trójbarwnego? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Ziele fiołka trójbarwnego. Podziel się doświadczeniami na forum.