ZEPATIER


Lekarstwo

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Co to jest lek ZEPATIER
ZEPATIER jest lekiem przeciwwirusowym zawierającym substancje czynne elbaswir i grazoprewir.

W jakim celu stosuje się lek ZEPATIER
Lek ZEPATIER stosowany jest w leczeniu długotrwałego zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C u dorosłych w wieku 18 lat i starszych.

Jak działa lek ZEPATIER
Wirus zapalenia wątroby typu C jest wirusem powodującym zakażenie wątroby. Substancje czynne zawarte w leku współdziałają ze sobą, blokując dwa różne białka niezbędne do wzrostu i namnażania wirusa zapalenia wątroby typu C. Umożliwia to trwałe wyeliminowanie zakażenia z organizmu.

Lek ZEPATIER przyjmowany jest czasami z innym lekiem, rybawiryną.

Bardzo ważne jest zapoznanie się również z treścią ulotek innych leków, które będą przyjmowane z lekiem ZEPATIER. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących przyjmowanych leków, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

SKŁAD

Substancjami czynnymi leku są: elbaswir i grazoprewir. Każda tabletka powlekana zawiera 50 mg elbaswiru i 100 mg grazoprewiru.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń tabletki:
sodu laurylosiarczan, witamina E (bursztynian glikolu polietylenowego), kopowidon, hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, mannitol, laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, sodu chlorek, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian

Otoczka:
laktoza jednowodna, hypromeloza, tytanu dwutlenek, triacetyna, żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek czarny (E172), wosk Carnauba

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Jeśli pacjent kiedykolwiek przyjmował jakiekolwiek leki stosowane w wirusowym zapaleniu wątroby typu C lub ma jakąkolwiek inną chorobę, powinien poinformować o tym lekarza lub farmaceutę przed rozpoczęciem przyjmowania leku ZEPATIER.

Jaką dawkę leku należy przyjmować
Zalecana dawka to jedna tabletka raz na dobę. Lekarz poinformuje pacjenta, przez ile tygodni powinien przyjmować lek ZEPATIER.

Tabletkę należy połykać w całości podczas posiłku lub niezależnie od posiłku. Tabletki nie należy żuć, kruszyć, ani dzielić. W przypadku problemów z połknięciem tabletek należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku ZEPATIER, należy niezwłocznie omówić to z lekarzem. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku, aby pokazać lekarzowi, co pacjent przyjął.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Lek należy przyjmowaź podczas posiłku lub niezależnie od posiłku.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Działanie leku ZEPATIER w okresie ciąży nie jest znane. Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT ZEPATIER

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

ZEPATIER CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

10 KOMENTARZE

 1. Biorę Zepatier od dwóch miesięcy początki były fatalne. Rozdrażniona, nerwowa na zmianę z apatią i osłabieniem. Mam problem z zaparciami mimo że dieta jest bogata w warzywa i błonnik ale wiem że już blisko do końca terapii.Przyświeca mi cel wyleczenia.Byłam świadoma trudu przetrwania. Wyniki które wskazują ewidentny spadek aktywności wirusa dopingują mnie do wytrwania. Wszystkim w trakcie leczenia życzę wytrwałości i całkowitego powrotu do zdrowia.

 2. Witam. Zepatier biorę 6 dzień , przez pierwsze 4 dni źle się czułem, ból głowy i nudności.Od 2 dni jak ręką odjął.Mam nadzieję, że tak będzie do końca.Wszystkim, którzy biorą lek, życzę wytrwałości a potem samo zdrowie )

 3. Hej
  Mam 28 lat i jestem juz po leczeniu. Kuracje zaczelam w Angli gdzie leki dostalam bez problemu.. na poczatku towarzyszyl mi ogromny strach i przerazenie, ale w momencie kiedy masz obok siebie druga polowke wszystko zaczyna stawac sie proste. Pierszy tydzien byl dosc normalny natomiast pozniej zaczal sie lekki dramat. Niesamowite migreny ktore towarzyszyly mi ciagle.. przez to pojawialo sie zeczenie a w momentach wykonczenia kompletna deprasja na zmiane z euforia. Odbilo sie to na moim zwiazku bo obojgu Nam ciezko bylo zrozumiec co sie ze mna dzieje. Strata wagi.. biorac pod uwage stres i leczenie ktore trwalo 3 miesiace lacznie 10kg. Na dzien dzisiejszy jestesmy zdrowi bo przy tej chorobie tak wlasnie trzebaa.. trzeba byc swiadomymi ryzyka zarazenia drugiej osoby. Przetrwalismy to.. i teraz wiem ze gdyby nie wsparcie mojego chlopaka moglabym sie poddac juz na starcie w momencie kiedy zaczelo mnie to przerastac.
  Zycze Wam sily do walki. Jest warto walczyc o zycie.

 4. Jestem po 4 miś. Brania tego leku objawy u mnie to słabienie bóle brzucha niestrawność zawroty głowy strata wagi ciała okolo kg. Brak apetytu i inne . Depresja … nie mogłem się doczekać końca, ale odrazu nie minęło jestem 1 miś. Bez. I interesuje mnie skutki uboczne proszę podać.

 5. Biarę juź 1.5 miesiąca .Godzinę po wzięciu tabletki muszę się położyć na jakieś 45 min.(dopada mnie zmęczenie) i przez cały czas mam lekką niestrawność.

 6. witam,
  zakończyłam kurację Zepatierem. Terapia w porządku, właściwie żadnych skutków ubocznych poza mdłościami na początku ale pozniej te objawy zniknęły. Czułam się bardzo dobrze. Jesli ktoś ma jakieś pytanie, chętnie odpowiem.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innych pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here