ZEBINIX

KATEGORIA:
LEKI NEUROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

ZEBINIX - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku ZEBINIX. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku ZEBINIX w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ZEBINIX? – OPIS I WSKAZANIA

Zebinix zawiera substancję czynną octan eslikarbazepiny.
Zebinix należy do grupy leków nazywanych lekami przeciwpadaczkowymi i stosowanych w leczeniu padaczki, stanu w którym u pacjenta powtarzają się napady padaczkowe (drgawki).

Lek Zebinix jest stosowany u pacjentów dorosłych, którzy już stosują inne leki przeciwpadaczkowe i nadal występują u nich napady padaczkowe, obejmujące część mózgu (częściowe napady padaczkowe). Po takich napadach mogą, ale nie muszą występować napady obejmujące cały mózg (wtórne uogólnienie).

Lekarz przepisał pacjentowi lek Zebinix w celu zmniejszenia liczby napadów.

SKŁAD ZEBINIX, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest octan eslikarbazepiny. Jedna tabletka zawiera 200 mg, 400 mg, 600 mg, lub 800 mg octanu eslikarbazepiny.

Pozostałe składniki to: powidon K29/32, kroskarmeloza sodowa i magnezu stearynian.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ZEBINIX? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dorośli
Możliwe są dwa schematy dawkowania u dorosłych.

Dawka na początku leczenia
400 mg raz na dobę przez tydzień lub dwa tygodnie, przed zwiększeniem do dawki podtrzymującej.
Lekarz zdecyduje, czy taka dawka będzie stosowana przez tydzień czy dwa tygodnie.

Dawka podtrzymująca
Zwykle dawka podtrzymująca wynosi 800 mg raz na dobę.
W zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na Zebinix, dawka może być zwiększona do 1 200 mg raz na dobę.

Osoby w podeszłym wieku (powyżej 65 lat)
U pacjentów w podeszłym wieku lekarz dobierze odpowiednią dawkę.

Pacjenci z zaburzenia czynności nerek
Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek zwykle będą otrzymywać mniejszą dawkę leku Zebinix. Lekarz dobierze dawkę odpowiednią dla pacjenta. Nie zaleca się stosowania leku Zebinix, jeśli u
pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności nerek.

Pacjenci z chorobami wątroby
Dawka jest taka sama, jak u pozostałych dorosłych pacjentów. Nie zaleca się jednak stosowania leku Zebinix, jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby. W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza.

Sposób i droga podania
Lek Zebinix jest przeznaczony do podania doustnego. Tabletke połykać, popijając szklanką wody. Tabletki Zebinix można przyjmować wraz z posiłkiem lub oddzielnie.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ZEBINIX, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent przypadkowo zastosuje większą niż zalecana dawkę leku, należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza lub udać się do szpitala na izbę przyjęć. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku. Pozwoli to lekarzowi ocenić, co pacjent zażył.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tabletki Zebinix można przyjmować wraz z posiłkiem lub oddzielnie.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ZEBINIX W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Brak danych dotyczących stosowania octanu eslikarbazepiny u kobiet w okresie ciąży.

Badania wykazały zwiększone ryzyko wad wrodzonych u dzieci matek stosujących leki przeciwpadaczkowe. Z drugiej strony, nie należy przerywać skutecznego leczenia, ponieważ nasilenie choroby jest szkodliwe zarówno dla matki, jak i dla nienarodzonego dziecka.

Nie karmić piersią podczas stosowania leku Zebinix. Nie wiadomo, czy lek jest wydzielany do mleka kobiecego.

Zebinix może osłabiać skuteczność takich środków antykoncepcyjnych, jak „pigułki”. W związku z tym podczas stosowania leku Zebinix i do końca bieżącego cyklu miesiączkowego po zakończeniu stosowania leku zaleca się stosowanie przez pacjentkę innej bezpiecznej i skutecznej metody antykoncepcyjnej.

ULOTKA LEKU ZEBINIX – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ZEBINIX CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ZEBINIX CENA, REFUNDACJA

ZEBINIX OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here