Zadbaj o kości i zdrowie stawów (recenzja ProFlexen)

0
1493
mocne kości

Żyjemy w czasach. w których szczególną uwagą należy zwrócić na zdrowie naszych kości i stawów. Siedzący tryb życia, praca przy komputerze i inne nawyki powodują, że nasze stawy są szczególnie narażone na wszelkiego rodzaju zwyrodnienia.

Wielu z nas wydaje się, że choroba zwyrodnieniowa stawów dotyczy wyłącznie osób w podeszłym wieku – nie bardziej mylnego! Problemy z bólem i zwyrodnieniem stawów coraz częściej dotykają osób w średnim wieku. Mamy tu na myśli już trzydziestolatków i czterdziestolatków.

Na dolegliwości związane ze zwyrodnieniem stawów cierpi już 17% społeczeństwa, a WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) określiła już to schorzenie mianem epidemii XXI wieku.

Jak możemy zadbać o zdrowie stawów?

Stawem nazywamy połączenie dwóch lub większej liczby kości. Stawy umożliwiają ich ruchomość oraz zapewniają stabilność. Składa się z chrząstki stawowej (pełniącej funkcję amortyzującą i ochronną), mazi oraz torebki stabilizującej staw. Nasze stawy stale ulegają też stopniowemu zużyciu, dlatego też bardzo ważna jest właściwa profilaktyka.

Gdy ktoś zastanawia się, jak dbać o zdrowie kości i stawów, nasuwa się prosta odpowiedź: uprawiać sport, dużo się ruszać i utrzymywać aktywność fizyczną. Wszystko to jest prawdą, ale z umiarem. Każdy ortopeda potwierdzi, że nie ma nic gorszego dla stawów niż weekendowi ”sportowcy” albo nadgorliwcy, ci, którzy z dnia na dzień postanawiają, że ostro się za siebie wezmą.

proflexen urazy sportowe

Istnieje też wiele prostych i praktycznych porad, które pozwolą uchronić nasze stawy przed schorzeniami. Są to pewne nawyki, które trzeba wypracować w codziennym życiu. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

 • Nie należy przebywać zbyt długo w tej samej pozycji. Zamiast tego powinno się jak najczęściej zmieniać pozycję – wstawać, przechadzać się, przeciągać się.
 • Powinno się unikać noszenia ciężkich przedmiotów; wracając do domu z torbami pełnymi zakupów warto zadbać o to, aby równomiernie rozłożyć ciężar na obie ręce.
 • Gdy podnosimy ciężkie przedmioty, należy pamiętać o zginaniu kolana i podnoszenia ciężaru tak blisko ciała, jak to tylko możliwe.
 • Nie należy spać na zbyt miękkich materacach, średnio twarde i twarde materace zdecydowanie lepiej wpływają na kręgosłup
 • Jeżeli dużo czasu spędzasz przy komputerze, należy zwrócić uwagę na ergonomię pracy, tak często podkreślaną na szkoleniach BHP (wysokość mebli – biurka i krzesła oraz wysokość ustawienia ekranu monitora) 

To tylko niektóre przykłady codziennych nawyków, których stosowanie, może utrzymać nasze kości w niezłej formie. Dobrym pomysłem jest wzbogacenie swojej diety kolagenem, który jest naturalnym składnikiem odpowiedzialnym za zdrowie oraz elastyczność tkanki łącznej.

Można także sięgnąć po dodatkowe wsparcie i stosować produkty zawierające kolagen, w efekcie wspierając zdrowie stawów. Jednym z takich preparatów jest ProFlexen.

Co to jest ProFlexen?

ProFlexen to innowacyjny suplement diety wspierający zdrowie stawów. Wieloskładnikowa formuła sprawia, że jest to środek unikalny i cechujący się wysoką skutecznością. Produkt poprawia ruchomość stawów oraz dostarcza niezbędnych substancji odżywczych pozwalających zachować zdrowe kości.

ProFlexen rekomendowany jest osobom, które dbają o prawidłowe funkcjonowanie stawów. Działanie suplementu docenią wszyscy bez względu na wiek oraz styl życia. ProFlexen to jedyna taka formuła dostępna na rynku obfitująca w naturalne składniki.

pro flexen

ProFlexen wspiera swobodną i komfortową pracę stawów oraz pomaga utrzymywać ich prawidłową elastyczność i zdrowie dzięki zawartości ekstraktu z kadzidłowca. Wpływa także na utrzymanie prawidłowego stanu kości i stawów dzięki ekstraktowi z ostryżu długiego.

Ekstrakt z imbiru zawarty w suplemencie pomaga zachowa ruchliwość stawów, zapobiegając ich porannej sztywności, natomiast mangan w połączeniu cynkiem pomaga utrzymać zdrowe i mocne kości. Dodatkowo dzięki zawartości witaminy C, suplement pomaga także w normalnej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki

Jakie składniki zawiera ProFlexen?

Skład suplementu ProFlexen uznawany jest bezpieczny, gdyż opiera się głównie na naturalnych składnikach. To właśnie starannie zbilansowany skład odpowiada za wysoką skuteczność tego suplementu diety.

Składniki: Siarczan glukozaminy 2KCl; otoczka kapsułki – żelatyna; metylosulfonylometan (MSM); siarczan chondroityny; ekstrakt z żywicy kadzidłowca indyjskiego [60% kwasu bosweliowego] (Boswellia serrata); ekstrakt z kłącza ostryżu długiego [90% kurkuminoidów] (Curcuma longa); kwas Laskorbinowy (witamina C); substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; ekstrakt z kłączy imbiru lekarskiego [5% gingeroli] (Zingiber officinale); papaina z ekstraktu z papai (Carica papaya L.) (96 MCU/mg); bromelaina z ananasa jadalnego (Ananas comosus) (2500 GDU/g); UC-II® – standaryzowana chrząstka kurczaka [25% kolagenu]; cytrynian cynku; askorbinian manganu; barwniki – dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza; selenian(VI) sodu.

proflexen skład

Jak działa ProFlexen?

ProFlexen sprawdza się idealnie zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu wszelkich schorzeń stawów, mogą go bez ryzyka brać osoby w każdym wieku, które odczują dużą ulgę już po kilku pierwszych tabletkach. Kluczowe efekty stosowania, o których informuje producent to:

 • poprawa motoryki stawów,
 • zwiększenie elastyczności połączeń kostnych,
 • zapobieganie odczuciom sztywności kości,
 • zwiększenie swoboda i komfort ruchów,
 • wzmocnienie kości,
 • ograniczenie dolegliwości bólowych,
 • mniejsze ryzyko pojawienia się stanów zapalnych stawów.

Opinie osób, które stosowały ProFlexen

Korzystne działanie ProFlexen potwierdzają liczni konsumenci. Preparat zyskał uznanie wśród licznego grona osób zmagającymi się ze schorzeniami kości i stawów . Pozytywne opinie można znaleźć na wielu forach internetowych zajmujących się tematyką chorób kostno-stawowych.

Przedstawiamy przykładowe opinie użytkowników stosujących ProFlexen z popularnych polskich portali internetowych. Wiele osób przed podjęciem decyzji – oprócz ceną, składem i działaniem kieruje się recenzjami.

proflexen opinie

Dostępność i koszt ProFlexen

Melatolin Plus można zakupić wyłącznie na stronie producenta.

Istnieje możliwość korzystnego zakupu, wykorzystując pakiety promocyjne:

Nie polecamy zamawiania z portali typu allegro, gdyż powstało wiele podróbek tego produktu – nie mamy pewności co znajduje się w składzie takiego podrobionego produktu.

Warto także wykorzystać promocję, która obniża cenę produktu o 20%!

Czy warto kupić ProFlexen?

Mając na uwadze starannie dobrany skład i opinie użytkowników na temat ProFlexen, trudno nie dojść do wniosku, że jest to jedno z najlepszych dostępnych rozwiązań na stawy.  Ponadto suplement jest objęty 90–cio dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Uważamy jednak, że  biorąc pod uwagę wysoką skuteczność działania preparatu, co potwierdza ponad 90 procent zadowolonych konsumentów – nie zwrócisz tego produktu!

Zobacz także:

Szczegółowe informacje o wszystkich lekach w Polsce, z łatwością sprawdzisz na portalu Baza Leków - baza-lekow.com.pl.
Tomasz Mierkiewicz - z wykształcenia ekonomista, właściciel firmy Web Publisher Tomasz Mierkiewicz REGON 368282602 NIP 7811791677 - wydawca portalu baza-lekow.com.pl. Portal powstał 2013 roku, jest zbiorem przydatnych informacji oraz opinii pacjentów na temat stosowania leków i innych produktów dostępnych w polskich aptekach. W trosce o wysoką jakość merytoryczną, treści przygotowywane są przy współpracy z farmaceutami oraz copywriterami posiadającymi wykształcenie medyczne. Opisy leków opracowywane są w oparciu o wiarygodne źródła: Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejską Agencję Leków (EMA).