Xyvelam

Xyvelam to antybiotyk zawierający lewofloksacynę, dostępny w postaci tabletek powlekanych. Jest stosowany w leczeniu różnych rodzajów zakażeń, takich jak zakażenia zatok, płuc u pacjentów z problemami z oddychaniem lub zapaleniem płuc, dróg moczowych, w tym nerek lub pęcherza moczowego, gruczołu krokowego w przypadku długotrwałego stanu zapalnego, a także zakażeń skóry i tkanki podskórnej, w tym mięśni. Lek jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Xyvelam. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Xyvelam zawiera substancję czynną zwaną lewofloksacyną. Lewofloksacyna jest antybiotykiem z grupy tak zwanych fluorochinolonów.

Lek Xyvelam stosuje się w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie, na które działa ten lek. Lek Xyvelam może być stosowany w leczeniu:
– zakażenia zatok,
– zakażenia płuc u pacjentów z przedłużającymi się problemami z oddychaniem lub zapaleniem płuc,
– zakażenia dróg moczowych, w tym nerek lub pęcherza moczowego,
– zakażenia gruczołu krokowego, w przypadku długotrwałego stanu zapalnego,
– zakażenia skóry i tkanki podskórnej, w tym mięśni. Czasami nazywa się to „tkanką miękką”.

Jaki jest skład Xyvelam, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest lewofloksacyna.

Xyvelam, 250 mg, tabletki powlekane: każda tabletka powlekana zawiera 250 mg lewofloksacyny w postaci lewofloksacyny półwodnej (256,23 mg).
Xyvelam, 500 mg, tabletki powlekane: każda tabletka powlekana zawiera 500 mg lewofloksacyny w postaci lewofloksacyny półwodnej (512,46 mg).

Innymi składnikami są:
Rdzeń tabletki: sodu stearylofumaran, krospowidon typ A, krzemionka koloidalna bezwodna, kopowidon, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana (98% celulozy mikrokrystalicznej i 2% krzemionki koloidalnej bezwodnej)
Otoczka tabletki: Opadry II Pink (laktoza jednowodna, hypromeloza 15 cP, tytanu dwutlenek (E 171), triacetyna, żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek żółty (E 172)).

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Xyvelam – jak stosować?

Lek Xyvelam należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą. Czas trwania leczenia zależy od rodzaju i ciężkości zakażenia. Zwykle stosowana dawka wynosi 1 lub 2 tabletki na dobę. Okres leczenia jest zazwyczaj nie dłuższy niż 28 dni.

U pacjentów z zaburzoną czynnością nerek (niewydolność nerek) może być konieczne stosowanie mniejszych dawek niż u pacjentów z prawidłową czynnością nerek.

Tabletki można przyjmować podczas posiłku lub o jakiejkolwiek porze pomiędzy posiłkami. Tabletki należy połykać popijając szklanką wody.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia zbyt dużej liczby tabletek leku Xyvelam, należy skontaktować się z lekarzem lub z najbliższym szpitalem. Objawami przedawkowania mogą być zawroty głowy, splątanie, zaburzenia świadomości, drgawki i nudności.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Xyvelam – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Xyvelam można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Xyvelam w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, może zajść w ciążę lub sądzi, że jest w ciąży, nie powinna przyjmować leku Xyvelam.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Xyvelam

Ulotka Xyvelam – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Xyvelam przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Xyvelam m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Xyvelam w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Xyvelam

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Xyvelam? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

9 komentarzy do “Xyvelam”

  1. Po 7 dniach stosowania leku Xyvelam 500 wystąpiły bóle mięśni i stawów łokciowych rąk, bóle mięśni nóg, wystąpił stan zapalny i mocne bóle ścięgien prawej nogi ( w tym Achillesa),kłopoty ze snem. Kuracja miała trwać 14 dni ale została przerwana w połowie.

    Odpowiedz
  2. Przede wszystkim bezsenność, większość nocy nie śpisz a w ciagu dnia chdzisz nieprzytomny, potem świąd , po trzeciej tabletce odstawilam, szkoda tylko tych wydanych pieniędzy

    Odpowiedz
  3. Po dwóch tabletkach straszny ból stawów na granicy braku funkcjonowania. Nie możesz spać z bólu. Boli cię ciało ,ręce,nogi,stopy,dłonie,palce i szyja .

    Odpowiedz
  4. Ostrzezenie przed lekami fluorochinolony (cipro, levoxa, avelox, gemifloksacyna …) ktore powoduja trwale kalectwo.

    Leki z grupy fluorochinolonow czyli ciprofloksacyna, levoxacyna, avelox,
    gemifloxacyna, moxifloksacyna … i inne o roznych nazwach handlowych
    sa silnie toksyczne (tak samo jak leki przeciwnowotworowe)
    i powoduja degeneracyjne efekty uboczne jednoczesnie na danym pacjencie
    na tkance miesniowej, chrzestnej, sciegnach, tkance nerwowej
    ktore moga byc trwale, w rezultacie powodujac trwale kalectwo
    (czlowiek czuje sie jak stulatek, prawie jak warzywo z neuropatycznym
    przewleklym bolem).
    W USA agencja FDA wystosowala mocniejsze komunikaty
    ostrzegajace o tych lekach.

    Odpowiedz
  5. po dwóch tygodniach brania xyvelam 500 wystąpiły bóle ścięgien achilesa,mięśni łydek,przedramion,szyjnych,pleców,stawów łokciowych,ramion.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Xyvelam. Podziel się doświadczeniami na forum.