XYLOMETAZOLINE COLDACT

CO TO JEST I JAK DZIAŁA XYLOMETAZOLINE COLDACT? – OPIS I WSKAZANIA

Xylometazoline Coldact należy do grupy leków sympatykomimetycznych, stosowanych chorobach nosa. Lek ten zawiera w składzie chlorowodorek ksylometazoliny, który pomaga zwężać naczynia krwionośne w nosie, zmniejszając tym samym obrzęk błony śluzowej nosa.

Xylometazoline Coldact zawiera także kwas hialuronowy (w postaci sodu hialuronianu), który chroni i nawilża błonę śluzową nosa.

Xylometazoline Coldact jest stosowany w celu:
– zmniejszenia obrzęku błony śluzowej nosa, spowodowanego zapaleniem błony śluzowej nosa (nieżytem nosa) lub zapaleniem błony śluzowej zatok (zapaleniem zatok).

Xylometazoline Coldact o mocy 0,5 mg/ml jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 12 lat.

SKŁAD XYLOMETAZOLINE COLDACT, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest chlorowodorek ksylometazoliny. Każdy ml zawiera 0,5 mg chlorowodorku ksylometazoliny. Każda dawka (70 mikrolitrów) zawiera 0,035 mg ksylometazoliny chlorowodorku.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: woda morska oczyszczona, potasu diwodorofosforan, sodu hialuronian, woda oczyszczona.

JAKIE JEST DAWKOWANIE XYLOMETAZOLINE COLDACT? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka

Dzieci w wieku od 2 do 12 lat:
1 rozpylenie Xylometazoline Coldact do każdego otworu nosowego do 3 razy na dobę.

Leku nie wolno stosować dłużej niż przez 5 dni, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Przed ponownym zastosowaniem leku należy odczekać kilka dni.

W przypadku przewlekłego przeziębienia ten lek można stosować tylko pod kontrolą lekarza, aby zapobiec zanikowi (ścieńczeniu) błony śluzowej nosa.

Nie wolno stosować dawki większej niż zalecana.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się
z lekarzem.

Stosowanie u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 2 lat
Tego leku nie wolno stosować u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Pełna instrukcja stosowania leku wraz z ilustracjami znajduje się w załączonej ulotce.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI XYLOMETAZOLINE COLDACT, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie zastosowania przez dziecko (lub inną osobę) większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza, który rozpocznie niezbędne leczenie.

Mogą wystąpić następujące objawy przedawkowania:
– rozszerzone lub zwężone źrenice oka
– nudności i wymioty
– bladość, zasinienie skóry i warg
– gorączka, potliwość lub obniżenie temperatury ciała
– zaburzenia sercowo-naczyniowe, na przykład zaburzenia rytmu serca, takie jak zbyt wolne lub zbyt szybkie bicie serca lub nieregularne bicie serca, wzrost lub spadek ciśnienia tętniczego krwi, zapaść krążeniowa, zatrzymanie akcji serca
– zaburzenia w płucach (obrzęk płuc, zatrzymanie oddechu – bezdech)
– ospałość, senność i śpiączka
– lęk, pobudzenie, omamy, skurcze mięśni i drgawki.

Przedawkowaniu, zwłaszcza u dzieci, często towarzyszą drgawki i śpiączka, spowolnienie bicia serca, zatrzymanie oddechu (bezdech) i wzrost ciśnienia tętniczego krwi, po którym może nastąpić spadek ciśnienia tętniczego krwi.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak odrębnych zaleceń.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ XYLOMETAZOLINE COLDACT W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Lek Xylometazoline Coldact o mocy 0,5 mg/ml jest przeznaczony do stosowania u dzieci. Jednak poniższe informacje dotyczą substancji czynnej chlorowodorku ksylometazoliny. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie ma wystarczających danych dotyczących stosowania chlorowodorku ksylometazoliny u kobiet w ciąży. Dlatego tego leku nie należy stosować w okresie ciąży.

Z uwagi na to, że nie ma danych dotyczących przenikania chlorowodorku ksylometazoliny do mleka ludzkiego, nie wolno stosować tego leku podczas karmienia piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie oczekuje się, że lek wywiera wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, jeżeli jest stosowany zgodnie z zaleceniami.

ULOTKA LEKU XYLOMETAZOLINE COLDACT – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE


CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – XYLOMETAZOLINE COLDACT CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE


REZERWACJA LEKU W APTECE - XYLOMETAZOLINE COLDACT CENA, REFUNDACJA

XYLOMETAZOLINE COLDACT OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here