Xospata

Co to jest lek Xospata
Lek Xospata należy do klasy leków przeciwnowotworowych nazywanych inhibitorami kinazy proteinowej. Zawiera on substancję czynną gilterytynib.

W jaki celu stosuje się lek Xospata
Lek Xospata stosuje się w leczeniu dorosłych pacjentów z ostrą białaczką szpikową (ang. acute myeloid leukaemia, AML), nowotworem pewnych krwinek białych. Lek Xospata stosuje się, gdy AML wiąże się z pewną zmianą genu nazywanego FLT3 i podaje pacjentom, u których doszło do nawrotu choroby lub nie nastąpiła poprawa po wcześniejszym leczeniu.

Jak działa lek Xospata
U pacjentów z AML występują duże liczby nieprawidłowych krwinek białych. Gilterytynib blokuje działanie pewnych enzymów (kinaz) potrzebnych nieprawidłowym komórkom do namnażania i wzrostu, zapobiegając w ten sposób wzrostowi nowotworu.

Ranking tabletek na odchudzanie Ranking tabletek na odchudzanie 2020

Jeżeli planujesz schudnąć i szukasz skutecznego preparatu, który wesprze Cię w osiągnięciu celu - sprawdź autorski ranking.

Poniżej znajdziecie zestawienie produktów pomagających zrzucić zbędne kilogramy, wraz z recenzjami najlepiej ocenianych produktów.


Zobacz pełny ranking tabletek wspomagających odchudzanie wraz z opisami produktów.

Sprawdź nowość! - kawę wspomagającą odchudzanie:
Cappuccino MCT - Opis produktu / Sprawdź cenę!

Skład

– Substancją czynną leku jest gilterytynib. Każda tabletka powlekana zawiera 40 mg gilterytynibu (w postaci fumaranu).
– Pozostałe składniki to: mannitol (E 421), hydroksypropyloceluloza, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, magnezu stearynian, hypromeloza, talk, makrogol, tytanu dwutlenek, tlenek żelaza żółty (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Xospata – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Xospata jest przyjmowany doustnie w postaci tabletek.

Lekarz powie, jak przyjmować lek Xospata. Zalecana dawka to 120 mg (trzy tabletki) raz na dobę. Lekarz może zadecydować o zwiększeniu lub zmniejszeniu dawki bądź tymczasowym przerwaniu leczenia. Należy kontynuować leczenie, przyjmując dawkę przepisaną przez lekarza.

Przyjmowanie leku Xospata
– Lek Xospata należy przyjmować raz na dobę o tej samej porze każdego dnia.
– Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.
– Tabletek nie przełamywać i nie rozkruszać.
– Lek Xospata można przyjmować z posiłkiem lub bez niego.
– Należy kontynuować przyjmowanie leku Xospata tak długo, jak zalecił to lekarz.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana liczby tabletek należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Xospata w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Xospata może być szkodliwy dla płodu i nie należy go stosować w czasie ciąży. Kobiety przyjmujące lek Xospata, które mogą zajść w ciążę, powinny podczas stosowania leku Xospata oraz przynajmniej przez 6 miesięcy po zakończeniu leczenia stosować skuteczną metodę antykoncepcji. Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej należy również stosować antykoncepcję barierową, taką jak prezerwatywa lub krążek dopochwowy. Mężczyźni przyjmujący lek Xospata, których partnerki mogą zajść w ciążę, powinni stosować skuteczną metodę antykoncepcji podczas stosowania leku Xospata i przynajmniej przez 4 miesiące po zakończeniu leczenia.

Nie wiadomo, czy lek Xospata przenika do mleka kobiet karmiących piersią i może mieć szkodliwy wpływ na dziecko. Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku Xospata i przynajmniej przez 2 miesiące po zakończeniu leczenia.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki przed zastosowaniem tego leku.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Xospata i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka – skutki uboczne

Do pobrania pełna ulotka Xospata. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Xospata, 40 mg, tabletki powlekane (gilterytynib)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Xospata m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Xospata, 40 mg, tabletki powlekane (gilterytynib)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Xospata? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(4 ocen, średnia: 6,25 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.