Xomolix

Xomolix jest roztworem do wstrzykiwań zawierającym droperydol, stosowanym do zapobiegania nudnościom i wymiotom w okresie wybudzania po operacji lub w trakcie stosowanie leków przeciwbólowych, pochodnych morfiny stosowanych po operacji.

Jaki jest skład Xomolix, jakie substancje zawiera?

Lek zawiera mniej niż 1 mmol sodu (23 mg) na 1 ml dawkę, to znaczy, że lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Substancją czynną leku jest droperydol, każdy mililitr roztworu zawiera 2,5 mg droperydolu.

Inne składniki leku to: mannitol, kwas winowy, sodu wodorotlenek, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu Xomolix – jak stosować ten lek?

Lek Xomolix będzie podany przez lekarza w postaci wstrzyknięcia dożylnego. Dawka leku Xomolix oraz sposób podania są zależne od sytuacji. Lekarz określi odpowiednią dawkę leku Xomolix w oparciu o różne czynniki, między innymi masę ciała, wiek oraz stan zdrowia.

W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Xomolix – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy pić alkoholu przez 24 godziny przed podaniem i po podaniu leku Xomolix.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Xomolix w okresie ciąży i karmienia piersią?

W przypadku ciąży, należy się skonsultować z lekarzem, który zdecyduje, czy zastosować lek Xomolix.

W przypadku konieczności zastosowania leku Xomolix w okresie karmienia piersią zaleca się zastosowanie tylko jednorazowego podania leku Xomolix.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Xomolix i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność i cenę leku.

Ulotka Xomolix – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Xomolix m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Xomolix? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Dodaj komentarz