XOFIGO

SUBSTANCJE CZYNNE:

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku XOFIGO oraz jak działa ten lek?

Lek ten zawiera substancję czynną dichlorek radu Ra-223 (dichlorek radu-223).

Lek Xofigo jest stosowany do leczenia dorosłych z zaawansowanym opornym na kastrację rakiem gruczołu krokowego. Jest to rak gruczołu krokowego (gruczoł męskiego układu rozrodczego), który nie reaguje na leczenie powodujące zmniejszenie stężenia męskich hormonów płciowych. Lek Xofigo jest stosowany tylko jeśli wystąpiły przerzuty do kości powodujące objawy (np. ból), ale nie ma oznak rozsiewu choroby do innych narządów wewnętrznych.

Lek Xofigo zawiera radioaktywną substancję rad-223, który naśladuje wapń występujący w kościach. Po podaniu pacjentowi, rad-223 dociera do kości, gdzie występują przerzuty raka i emituje radioaktywność o małym zasięgu (cząstki alfa), która niszczy otaczające komórki rakowe.

SKŁAD

Jaki jest skład leku XOFIGO? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest dichlorek radu Ra 223 (dichlorek radu-223).
Każdy ml roztworu zawiera 1100 kBq dichlorku radu-223, co odpowiada 0,58 ng radu-223 w dniu kalibracji.
Każda fiolka zawiera 6 ml roztworu (6600 kBq dichlorku radu-223 w dniu kalibracji).

Pozostałe składniki to: woda do wstrzykiwań, sodu cytrynian, sodu chlorek i kwas chlorowodorowy.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Jakie jest zalecane dawkowanie leku XOFIGO? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Istnieją surowe przepisy dotyczące stosowania, przygotowania i usuwania takich leków jak Xofigo. Będzie on stosowany tylko w specjalnie kontrolowanych ośrodkach. Produkt ten będzie stosowany i podawany pacjentowi tylko przez osoby wyszkolone i wykwalifikowane do jego bezpiecznego stosowania. Osoby takie zachowają szczególną ostrożność w celu bezpiecznego używania tego produktu i będą informować pacjenta o swoich działaniach.

Dawka otrzymywana przez pacjenta jest zależna od jego masy ciała. Lekarz nadzorujący zabieg obliczy ilość leku Xofigo do zastosowania w indywidualnym przypadku.

Zalecana ilość do podania to 55 kBq (bekerel, jednostka miary stosowana do określania radioaktywności) leku Xofigo na kilogram masy ciała pacjenta.

Nie jest konieczne dostosowanie dawkowania, jeśli pacjent jest w wieku 65 lat lub starszy lub jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek lub wątroby.

Jak podawany jest lek Xofigo i przebieg zabiegu
Lek Xofigo jest wstrzykiwany powoli igłą do jednej z żył (dożylnie). Członek fachowego personelu medycznego przepłucze cewnik lub kaniulę do wkłucia dożylnego roztworem soli przed wstrzyknięciem i po wstrzyknięciu.

Czas trwania leczenia
– Lek Xofigo podawany jest raz na 4 tygodnie, łącznie w 6 wstrzyknięciach.
– Nie ma dostępnych danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku Xofigo dla więcej niż 6 wstrzyknięć.

Po podaniu leku Xofigo
Należy zachować ostrożność podczas używania przedmiotów takich jak pościel, które mogą mieć kontakt z płynami ustrojowymi (takimi jak mocz, kał, wymiociny itp.). Lek Xofigo jest wydalany głównie z kałem.

Lekarz poinformuje pacjenta, jeśli konieczne jest zachowanie szczególnych środków ostrożności po otrzymaniu tego leku. W razie pytań należy zwrócić się do lekarza.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku XOFIGO? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Jest mało prawdopodobne, aby doszło do przedawkowania leku.

Jednak w przypadku nieumyślnego przedawkowania lekarz rozpocznie odpowiednie leczenie wspomagające i zbada pacjenta w kierunku zmian liczby krwinek i objawów żołądkowo-jelitowych (np. biegunki, nudności, wymiotów).

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku Xofigo należy zwrócić się do lekarza nadzorującego zabieg.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując ten lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku XOFIGO przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Brak danych.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek XOFIGO? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Lek Xofigo nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet i nie wolno go podawać kobietom, które są w ciąży lub przypuszczają, że mogą być w ciąży, lub karmią piersią.

DOKUMENTACJA LEKU XOFIGO – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

POBIERZ ULOTKĘ

ULOTKA LEKU XOFIGO - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO (CHPL) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ XOFIGO W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy lek XOFIGO jest refundowany oraz czy wymagana jest recepta.

OPINIE O LEKU XOFIGO

Poznaj opinie innych pacjentów stosujących lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami

5 KOMENTARZE

 1. Mój mąż przyjmował xofigo,przez 3 miesiące ,zepsuł sobie szpik kostny tak ,że ten przestał produkować krew jak należy . Musiał mieć podawane koncentraty krwinek czerwonych.Całe ciało niewyobrażalnie go bolało został kaleką, nie mógl poruszać kończynami leżał nie chodził, mięśnie go bardzo bolały,dostał martwicę szczęki i wiele innych rzeczy mu się przyplątało.lekarze przepisywali mu potężne dawki morfiny opiodów na bóle. Wszelkie infekcje mu się przytrafiały , w końcu i sepsa mu się przytrafiła bo organizm totalnie osłabiony.Umierał przez następne 4 miesiące w niewyobrażalnych bólach i cierpieniu. stracił wzrok i słuch.Odradzam ten lek dużo lepszy jest xtandi (enzalutamid)A najlepiej wszystko robić aby swoją odporność poprawić a wtedy organizm będzie w lepszej kondycji.

   • Xofigo na ten lek trafiliśmy w badaniu klinicznym, w tym badaniu brał również Zytige (abirateron) i Prednizon/Prednizolon . Mąż walczył z chorobą (rak prostaty) 3,5 roku.

   • Miałem wczepiony implant co roku przez 4 lata PSA spadlo niemal ze 170 do 3 jednostek jednak po 4 latach z powrotem zaczelo rosnąć. Potem miałem chemotherapie przez 9 mieisiecy wstrzymana bo miałem infekcje w zebach , idiata dentysta wyrwstanie infekcji i ledwo mnie odratowano na antybiotykach , PSA po chemtherapii spadlo do 5 ale potem niemiałem i zaczelo z powrotem rosnąć, w pewnym pomencie miałem znow prawie 170 zaczeta mnie podwac zytiga przez 1.5 roku , PSA spadlo z powrotem do 6.5 ale z powrotem zaczelo rosnąć i znowu sie pojawily przerzuyty na kosci w 2 miesjcach i od września br biore Xofika , 4 razy i PSA spadlo z 45 we wzresniu do 22.00 w tej chwili czuje sie dobrze, ale często bola mnie nogi w kończynach i jak dluzej siedze to mam bol przy wstawaniu ale jak sie poruszam to wszystko mija, rzeczywiście sesja jest przewidziana na 6 sesji i biroe co 4 tygodnie , mam badania kwri dwa razy 10 dni przed wstrzyknięciem i godzine przed wstrzyknięciem, wszystystko wskazuje ze jest w porządku, czuje sie w sumie dobrze ,
    lepiej aniżeli bralem zytiga (arbirateron). Mam 68 lat.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here