Kategorie powiązane: Antybiotyki, Padaczka (epilepsja), X,

Xerava

Xerava jest antybiotykiem zawierającym substancję czynną erawacyklinę. Należy ona grupy antybiotyków zwanych „tetracyklinami”, których działanie polega na powstrzymaniu rozwoju niektórych bakterii zakaźnych.

Lek Xerava jest stosowany w celu leczenia osób dorosłych z powikłanymi zakażeniami wewnątrz brzucha.

Skorzystaj z apteki internetowej o sprawdzonej renomie na rynku niemieckim, która szybko zdobyła zaufanie polskich klientów - kupuj leki bez wychodzenia z domu.

Jaki jest skład Xerava, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest erawacyklina. Każda fiolka zawiera 50 mg erawacykliny.

Pozostałe składniki to mannitol (E 421), kwas chlorowodorowy (dostosowanie pH) i sodu wodorotlenek (dostosowanie pH).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Xerava – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka dla dorosłych obliczana jest na podstawie masy ciała i wynosi 1 mg/kg mc. co 12 godzin.

Lekarz może zwiększyć dawkę (do 1,5 mg/kg mc. co 12 godzin) w przypadku przyjmowania innych leków, takich jak ryfampicyna, fenobarbital, karbamazepina, fenytoina lub ziele dziurawca zwyczajnego.

Lek będzie podawany w postaci kroplówki bezpośrednio do żyły (dożylnie) przez około 1 godzinę.

Cykl leczenia zwykle trwa od 4 do 14 dni. Decyzję dotyczącą długości leczenia podejmie lekarz

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek Xerava będzie podawany w szpitalu przez lekarza lub pielęgniarkę. W związku z tym podanie zbyt dużej dawki jest nieprawdopodobne. W przypadku podejrzenia podania zbyt dużej dawki leku Xerava należy natychmiast poinformować o tym lekarza lub pielęgniarkę.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Xerava – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Xerava w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku

Xerava w czasie ciąży, ponieważ może on:
• spowodować trwałe przebarwienie zębów nienarodzonego dziecka
• opóźnić proces naturalnego tworzenia kości nienarodzonego dziecka.

Nie wiadomo, czy lek Xerava przenika do mleka kobiet karmiących piersią. Długotrwałe przyjmowanie tego lub innych podobnych antybiotyków przez matki karmiące piersią może spowodować trwałe przebarwienie zębów dziecka. Przed rozpoczęciem karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Xerava może wpływać na zdolność bezpiecznego prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Nie prowadzić pojazdów i nie obsługiwać maszyn, jeśli po przyjęciu leku wystąpią zawroty głowy, oszołomienie lub niepewność.

Ulotka Xerava – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

XERAVA, 50 mg, proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji (erawacyklina)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Xerava m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

XERAVA, 50 mg, proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji (erawacyklina)

Cena Xerava i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Xerava i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Xerava oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Xerava - forum pacjentów

Stosujesz Xerava? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz