XAFENOR 145 (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Na tej stronie znajdziecie Państwo informacje o leku XAFENOR 145 (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM). Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować lek XAFENOR 145 (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) oraz jakie jest zalecane dawkowanie tego leku. Ponadto w poniższym opisie zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami, wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Macie Państwo możliwość sprawdzenia listy leków zawierających takie same substancje czynne. Na końcu tej strony znajdują się opinie innych pacjentów stosujących lek XAFENOR 145 (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM). Państwo także możecie podzielić się własnymi doświadczeniami, do czego gorąco zachęcamy.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku XAFENOR 145 (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) w formacie pdf. Ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności.

Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Zaimplementowaliśmy także narzędzie umożliwiające zamówienie leku w najbliższej aptece w Państwa okolicy, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Skorzystanie z narzędzia powoduje przeniesienie do zewnętrznego portalu, gdzie macie Państwo możliwość sprawdzenia: jaka jest cena danego leku, czy lek jest refundowany, jaki jest poziom refundacji, czy lek jest na receptę, czy bez recepty.

WSKAZANIA

Lek Xafenor 145 należy do grupy leków ogólnie znanych jako fenofibraty. Leki te stosowane są w celu obniżenia poziomu tłuszczów (lipidów) we krwi. Przykładem takich tłuszczów mogą być trójglicerydy.

Lek Xafenor 145 jest stosowany łącznie z dietą niskotłuszczową oraz innymi niemedycznymi sposobami leczenia, takimi jak ćwiczenia fizyczne oraz utrata masy ciała, które mają na celu obniżenie poziomu tłuszczów we krwi.

Lek Xafenor 145 w niektórych przypadkach może być stosowany jako dodatek do innych leków statyny, takie jak symwastatyna, atorwastatyna, prawastatyna, rozuwastatyna lub fluwastatyna, jeżeli poziomu tłuszczów we krwi nie da się kontrolować przy użyciu samych statyn.

SKŁAD

Każda tabletka leku Xafenor 145 zawiera 145 mg fenofibratu. Jest to substancja czynna.

Każda tabletka zawiera również substancje pomocnicze: hypromeloza, sodu dokuzynian, sacharoza, sodu laurylosiarczan, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna z krzemu dwutlenkiem koloidalnym, krospowidon, magnezu stearynian. W skład otoczki Opadry OY-B-28920 wchodzą: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, talk, lecytyna sojowa, guma ksantanowa.

DAWKOWANIE

Lek Xafenor 145 należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przeczytać informacje na opakowaniu. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Tabletkę należy połknąć i popić szklanką wody. Zalecana dawka dla dorosłych to 1 tabletka leku Xafenor 145 na dobę. Pacjenci, którzy dotychczas stosowali jedną kapsułkę leku Lipanthyl 200 mg lub jedną tabletkę leku Lipanthyl 160 mg, mogą zamienić je na jedną tabletkę leku Xafenor 145.

Stosowanie u dzieci i młodzieży Nie zaleca się stosowania leku Xafenor 145 u osób poniżej 18 roku życia.

PRZEDAWKOWANIE

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Xafenor 145 Jeśli przypadkowo pacjent lub inna osoba przyjęła większą dawkę leku Xafenor 145 niż zalecono, należy natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi.

JEDZENIE I PICIE

Tabletki należy połknąć i popić szklanką wody. Można zażywać tabletki z jedzeniem lub bez, o dowolnej porze dnia.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Należy poinformować lekarza jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa, że może być w ciąży lub planuje zajść w ciążę. Nie należy przyjmować leku Xafenor 145 w czasie ciąży. Karmienie piersią Nie należy przyjmować leku Xafenor 145 w czasie kiedy pacjentka karmi piersią lub jeśli planuje karmić piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

ULOTKA

Brak ulotki w bazie.

CHPL

Brak charakterystyki w bazie.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here