XAFENOR 145

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

XAFENOR 145 - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku XAFENOR 145. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku XAFENOR 145 w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA XAFENOR 145? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Xafenor 145 należy do grupy leków ogólnie znanych jako fenofibraty. Leki te stosowane są w celu obniżenia poziomu tłuszczów (lipidów) we krwi. Przykładem takich tłuszczów mogą być trójglicerydy.

Lek Xafenor 145 jest stosowany łącznie z dietą niskotłuszczową oraz innymi niemedycznymi sposobami leczenia, takimi jak ćwiczenia fizyczne oraz utrata masy ciała, które mają na celu obniżenie poziomu tłuszczów we krwi.

Lek Xafenor 145 w niektórych przypadkach może być stosowany jako dodatek do innych leków statyny, takie jak symwastatyna, atorwastatyna, prawastatyna, rozuwastatyna lub fluwastatyna, jeżeli poziomu tłuszczów we krwi nie da się kontrolować przy użyciu samych statyn.

SKŁAD XAFENOR 145, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Każda tabletka leku Xafenor 145 zawiera 145 mg fenofibratu. Jest to substancja czynna.

Każda tabletka zawiera również substancje pomocnicze: hypromeloza, sodu dokuzynian, sacharoza, sodu laurylosiarczan, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna z krzemu dwutlenkiem koloidalnym, krospowidon, magnezu stearynian. W skład otoczki Opadry OY-B-28920 wchodzą: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, talk, lecytyna sojowa, guma ksantanowa.

JAKIE JEST DAWKOWANIE XAFENOR 145? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Xafenor 145 należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przeczytać informacje na opakowaniu. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Tabletkę należy połknąć i popić szklanką wody. Zalecana dawka dla dorosłych to 1 tabletka leku Xafenor 145 na dobę. Pacjenci, którzy dotychczas stosowali jedną kapsułkę leku Lipanthyl 200 mg lub jedną tabletkę leku Lipanthyl 160 mg, mogą zamienić je na jedną tabletkę leku Xafenor 145.

Stosowanie u dzieci i młodzieży Nie zaleca się stosowania leku Xafenor 145 u osób poniżej 18 roku życia.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI XAFENOR 145, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Xafenor 145 Jeśli przypadkowo pacjent lub inna osoba przyjęła większą dawkę leku Xafenor 145 niż zalecono, należy natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tabletki należy połknąć i popić szklanką wody. Można zażywać tabletki z jedzeniem lub bez, o dowolnej porze dnia.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ XAFENOR 145 W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Należy poinformować lekarza jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa, że może być w ciąży lub planuje zajść w ciążę. Nie należy przyjmować leku Xafenor 145 w czasie ciąży. Karmienie piersią Nie należy przyjmować leku Xafenor 145 w czasie kiedy pacjentka karmi piersią lub jeśli planuje karmić piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

ULOTKA LEKU XAFENOR 145 – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Brak ulotki w bazie.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – XAFENOR 145 CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

Brak charakterystyki w bazie.

REZERWACJA LEKU W APTECE - XAFENOR 145 CENA, REFUNDACJA

XAFENOR 145 OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here