VYTAROS

Podmiot odpowiedzialny: Recordati Ireland Ltd.

WSKAZANIA

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU VYTAROS ORAZ JAK DZIAŁA TEN LEK?

Lek Vytaros wskazany jest do stosowania w leczeniu zaburzeń wzwodu u mężczyzn w wieku 18 lat lub starszych. Mianem zaburzeń wzwodu określa się niezdolność do uzyskania lub utrzymania wzwodu prącia w stopniu wystarczającym do odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego. Istnieje szereg przyczyn, które mogą leżeć u podłoża rozwoju zaburzeń wzwodu, w tym takich jak leki stosowane w terapii innych schorzeń, słabe krążenie krwi w obrębie prącia, uszkodzenie nerwów, problemy emocjonalne, palenie tytoniu lub nadmierne spożywanie alkoholu oraz zaburzenia hormonalne. Często występowanie zaburzeń wzwodu jest spowodowane więcej niż jedną przyczyną. Postępowanie lecznicze w przypadku terapii zaburzeń wzwodu obejmuje zmianę dotychczas stosowanych leków, jeśli mogą one mieć wpływ na rozwój zaburzeń wzwodu, farmakoterapię z zastosowaniem produktów leczniczych wydawanych na receptę, zastosowanie urządzeń medycznych umożliwiających osiągnięcie pełnego wzwodu, procedury chirurgiczne mające na celu poprawę przepływu krwi w prąciu, wszczepianie implantów prącia oraz poradnictwo psychologiczne. Początek działania leku Vytaros jest obserwowany po 5‒30 minutach po jego zastosowaniu.

Nie należy przerywać stosowania leków wydawanych na podstawie recepty bez konsultacji z lekarzem.

SKŁAD

JAKI JEST SKŁAD LEKU VYTAROS ? JAKĄ ZAWIERA SUBSTANCJĘ CZYNNĄ ORAZ SUBSTANCJE POMOCNICZE?

Substancją czynną leku jest alprostadyl.

Każdy pojedynczy pojemnik zawiera 200 mikrogramów alprostadylu w 100 mg kremu (2 mg/g), lub 300 mikrogramów alprostadylu w 100 mg kremu (3 mg/g).
Lek Vytaros jest dostępny w opakowaniu kartonowym zawierającym cztery (4) jednodawkowe pojemniki.

Pozostałe składniki to woda oczyszczona; etanol bezwodny; etylu laurynian; guma guar hydroksypropylowa; dodecylo-2-N, N-dimetylaminopropionianu chlorowodorek (DDAIP HCl); potasu diwodorofosforan; sodu wodorotlenek; kwas fosforowy stężony.

DAWKOWANIE

JAKIE JEST ZALECANE DAWKOWANIE LEKU VYTAROS? JAK BEZPIECZNIE STOSOWAĆ TEN LEK? JAK DŁUGO STOSOWAĆ? INSTRUKCJA STOSOWANIA.

Lek Vytaros dostępny jest w dwóch dawkach: 200 i 300 mikrogramów alprostadylu w 100 mg kremu. Lek Vytaros należy stosować w razie potrzeby w celu uzyskania wzwodu prącia. Każdy jednodawkowy pojemnik z systemem AccuDose zawierający lek Vytaros przeznaczony jest do jednokrotnego użytku; po zastosowaniu leku pojemnik z pozostałościami leku należy usunąć zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W zaburzeniach wzwodu: Dawkę początkową powinien ustalać lekarz. Nie wolno samowolnie zmieniać dawki zaleconej przez lekarza. Lekarz powinien poinstruować pacjenta odnośnie do prawidłowego stosowania leku oraz jego dawkowania.

Leku Vytaros nie należy stosować częściej niż 2‒3 razy w tygodniu; lek nie może być stosowany w odstępach krótszych niż 24 godziny.

Początek działania leku jest obserwowany po 5‒30 minutach po zastosowaniu; jego działanie utrzymuje się przez około 1‒2 godziny, jednak rzeczywisty czas działania może być różny u różnych pacjentów.

Lek Vytaros należy stosować do zewnętrznego ujścia cewki moczowej, znajdującego się na czubku prącia, na 5‒30 minut przed planowanym stosunkiem seksualnym zgodnie z poniższymi wskazówkami:

1. Przed zastosowaniem leku Vytaros należy umyć ręce. Otworzyć saszetkę zabezpieczającą poprzez rozerwanie pośrodku jej górnego brzegu, a następnie wyjąć z niej pojemnik z systemem AccuDose zawierający lek Vytaros. Saszetkę należy zachować, aby po zastosowaniu leku zapakować w nią pojemnik z pozostałościami leku, następnie całość wyrzucić. Zdjąć kapturek ochronny z końcówki pojemnika z systemem AccuDose zawierającego lek Vytaros.
2. Jedną ręką ująć czubek prącia i delikatnie rozszerzyć ujście cewki moczowej. Uwaga: pacjenci nieobrzezani przed rozszerzeniem ujścia cewki moczowej winni zsunąć i przytrzymać napletek.
3. Uchwycić korpus pojemnika pomiędzy dwa palce, umieścić końcówkę pojemnika nad ujściem cewki moczowej, a następnie ostrożnie wciskać tłok kciukiem lub palcem aż do momentu opróżnienia zawartości pojemnika i umieszczenia jej w ujściu cewki moczowej i na przyległej do niej skórze. Uwaga: Nie wolno dotykać końcówką pojemnika z systemem AccuDose do ujścia cewki moczowej.
4. Przytrzymać prącie w pozycji pionowej przez około 30 sekund w celu umożliwienia wniknięcia kremu do tkanek. Prawdopodobnie pewna ilość kremu pozostanie poza ujściem cewki moczowej na przyległej skórze. Ilość kremu pozostałego na zewnątrz cewki moczowej może być różna, niekiedy nawet połowa zawartości pojemnika pozostaje poza docelową lokalizacją. Nie należy stosować drugiej dawki leku w celu uzupełnienia poprzedniej. Krem, który pozostał na zewnątrz cewki moczowej, można delikatnie wmasować czubkiem palca w otwór prącia i przyległą do niego skórę.
5. Należy pamiętać, że każdy pojemnik z systemem AccuDose zawiera pojedynczą dawkę leku Vytaros wskazaną do jednokrotnego użycia. Po zastosowaniu leku z powrotem nałożyć kapturek ochronny na końcówkę pojemnika z systemem AccuDose, pojemnik z pozostałościami leku zapakować w saszetkę ochronną, całość usunąć zgodnie z lokalnymi przepisami.
6. Lek Vytaros może podrażniać oczy. Po zastosowaniu leku Vytaros należy umyć ręce.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Vytaros nie jest wskazany do stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia.

PRZYJĘCIE ZBYT DUŻEJ DAWKI

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU PRZEDAWKOWANIA LEKU? CO ZROBIĆ, GDY PRZYPADKOWO PRZYJĘTO WIĘKSZĄ DAWKĘ LEKU NIŻ ZALECANA?

Nie zgłaszano przypadków przedawkowania leku Vytaros, które wymagałyby leczenia. Przedawkowanie leku Vytaros może skutkować takimi objawami, jak spadek ciśnienia krwi, omdlenie, zawroty głowy, przewlekły ból w obrębie prącia oraz możliwym wystąpieniem przedłużonego wzwodu prącia trwającego 4 godziny lub dłużej (priapizm). Priapizm może powodować postępujące zaburzenia mechanizmu wzwodu. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z opisanych powyżej objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

PRZYJMOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

ZASTOSOWANIE LEKU PRZY JEDNOCZESNYM SPOŻYWANIU POKARMÓW I NAPOJÓW. CZY MOŻNA JEŚĆ I PIĆ STOSUJĄC LEK? CZY MOŻNA PIĆ ALKOHOL?

Nie dotyczy.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

STOSOWANIE W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

CZY KOBIETA BĘDĄCA W CIĄŻY LUB KARMIĄCA PIERSIĄ MOŻE ZAŻYWAĆ LEK? JAKIE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NALEŻY ZACHOWAĆ?

Brak danych dotyczących wpływu leku Vytaros na kobiety w ciąży. Zaleca się unikanie narażania kobiet w ciąży na kontakt z lekiem Vytaros.

Nie zaleca się stosowania leku Vytaros przez partnerów seksualnych kobiet karmiących piersią.

Nie wiadomo, czy lek Vytaros ma wpływ na płodność mężczyzn.

PEŁNA DOKUMENTACJA LEKU VYTAROS

Jeżeli w powyższym opisie nie znaleźliście Państwo poszkiwanych informacji, istnieje możliwość pobrania pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta lub charakterystyki produktu leczniczego (dla lekarzy lub farmaceutów).

VYTAROS ulotka leku, chpl, opinie, dawkowanie

ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.

ULOTKA LEKU VYTAROS (pliki PDF lub DOC)


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHPL zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznyc.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - VYTAROS CHPL (pliki PDF lub DOC)


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta. Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: 3139161.

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

Portal baza-lekow.com.pl założony został w 2013 roku. Prowadzony jest przy współpracy z copywriterami posiadającymi wykształcenie medyczne. Wszelkie informacje merytoryczne o lekach, przygotowane zostały w oparciu o dane publikowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejską Agencję Leków.

OPINIE O VYTAROS - FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność leku.

2 KOMENTARZE

  1. Jestem po operacji prostaty i nie mam wzwodu . Pierwsze zaaplikowanie sobie leku
    było nieudane z mojej winy ponieważ zrobiłem to nieprawidłowo.
    Następne razy spowodowały, że znów miałem wzwód i mogłem wchodzić do pochwy.
    Nareszcie znów mogłem poznać urok seksu

  2. Witam jestem po operacji prostaty użyłem tego leku 3 razy nic mi to nie dało po obejrzeniu strzykawki ilość jest mała do skali wysunięcia dozownika może za mała ilość tego preparatu jest winą żadnej reakcji .Pozdrawiam proszę o opinie

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here